Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:25


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2008, 14:10 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
A taką fotkę znalazłem w sieci (samoróbka w tle :wink: ): http://img342.imageshack.us/my.php?image=dscf02435ta.jpg


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2008, 19:19 
:D 521 rolniczka taka znalesc to bedzie cudem :wink: ale wszystko moze sie zdazyc .Mysle ze sa wazniejsze sprawy w zyciu niz caly czas drazyc ten sam temat :) ale zostawmy miejsce w tym temacie dla simona i jego rolniczki :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 stycznia 2008, 20:05 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Pozwolicie, że jeszcze ja się dopiszę do tej dyskusji...
Już wcześniej w tym temacie pisałem, że wystepowały Nysy "rolniczki":
-2-osobowe z zaokrągloną ścianą tylną;
-5-osobowe z zaokrągloną ścianą tylną;
-5-osobowe ze ściętą ścianą tylną.
Są to oryginalne informacje od wujka który pracował w FSD, Tomek też już to napisał...
Oprócz tego na temat Nysy Rolniczej mogę powiedziec tyle, ze pod koniec produkcji (koniec lat 80-tych i lata 90-te do konca produkcji) Jednym z modeli produkowanych w największych ilościach była włąsnie Nysa rolnicza, głównie jednak na eksport do Niemiec...
Tyle co ja wiem. :) Kończę

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2008, 08:12 
Nysa "R-ka" to bardzo ciekawa wersja, której znalezienie graniczy z cudem. Ci, którzy mają takie cudo mają wyjątkowe szczęście!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2008, 14:00 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Przyszła wiosna, zaczynamy robotę! Zobaczymy, co będzie dalej, na razie są fotografie. Chciałem na nich pokazać zwłaszcza szczegóły, które moim zdaniem są niepodważalnym dowodem na fabryczne pochodzenie tej Nyski. Na pewno częściowo nieoryginalna jest skrzynia - jest poszerzona z obu stron o ok 5 cm i ma nieoryginalne burty boczne i tylną oraz dwie podpory. Reszta na zdjęciach, oceńcie sami.
Gorąca prośba do wszystkich: potrzebuję wszelką literaturę, zdjęcia, materiały i części (zwłaszcza skrzynię ładunkową) typowe tylko dla "rolniczki".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2008, 16:46 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Podczas rozmyślań nad skrzynią ładunkową nasunęły mi się dwa pytania... Tutaj prośba do Ciebie, Marianie - czy mógłbyś zapytać wujka, może wie i pamięta...?
1) Czy skrzynia ładunkowa rolniczki była taka sama jak skrzynia Żuka z tego okresu?
2) Czy fabryka w Nysie wykonywała skrzynie na miejscu, czy kupowała od poddostawców?
Z góry dziękuję i czekam na wieści :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2008, 00:09 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Fajnie Simon że bierzesz się za Rolniczkę :)
planów i jakiś ciekawych fotek nie mam , jedynie takie tam fotki . Wiem ze burty były 3 typów jt drewniana lub metalowa jak i nie dokładnie taka sama co w żuku , w Rolniczce (Duo kabina) paka w wysoką burta .

Obrazek[/quote]
http://img512.imageshack.us/my.php?imag ... t024zc.jpg
Obrazek[/quote]
pozdr.... :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2008, 08:30 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
A ja się przyznam wszem i wobec że rolniczki nigdy nie widziałem na własne oczy :roll:

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 czerwca 2008, 18:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
te narożniki tylne mają wgłębienia na lampy. lecz nie wycięte lub ładnie zaspawane-zobacz Simon od srodka pod tapicerką jak to z nimi było to wtedy możliwe że jeszcze jeden dowód bedzie na oryginalność twojej R-ki. Klapkę też od środka obejrz, czy ramka nie była wspawywana i gicior. Oczywiście fotki też porób.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 czerwca 2008, 23:35 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Byłem na chwilkę i miałem okazję "pomacać" tęże Nyskę - wychodzi na to ,że oryginał :D Przetłoczenia pod lampy ale bez otworów - i sama blacha, żadnej szpachli, spawów. Tapicerka przy mocowaniu pasów wykończona tak, jak wszędzie indziej fabrycznie. Tak, jak przedtem byłem dość sceptyczny, tak po oględzinach na żywo jestem pewien oryginalności tego wozidełka ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2017, 21:26 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Czy ktoś ma jakikolwiek kontakt lub wie, co się dzieje z Simonem :?: :!:
Nysy stoją... Człowiek "przepadł" bez slowa...

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net