Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:08


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 grudnia 2007, 18:29 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Witam wszystkich znajomych i tych co dopiero poznam! Tak na początek z mojej kolekcji 522R, stan po przywiezieniu. Remont zapewne na wiosnę, ale przyznam się bez bicia - troche już mnie przerastają. Forumowicze FPM pamiętają zapewne 522 granatową - z ciężkim sercem, ale poszła. Teraz postanowiłem skoncentrować się na absolutnych unikatach nysek. O Rolniku będę podsyłał informacje na bieżąco. O innych też, w miarę postępu prac czy fotografii. Pozdrowienia Nysomani! Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 18:35 
predzej rolniczka :wink: ale zadki tez model napewno , jakie masz jeszcze nyski :?: , czy bedziesz zaczynac zbierac rozne wersje dopiero :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 18:41 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
cześć Simon-my sie juz znamy :wink: Masz jeszcze milicyjna konwojową chyba. Zapodaj jakie jeszcze masz nyski właśnie-jak Tomek pisze. Troszkę roboty sporo masz tutaj widzę, ale cały problem z tyłem ci odchodzi-bo skrzynie łatwiej zrobić niż nadwozie zamkniete.
Pozdro.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 19:30 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
O co ja widze :wink: Tych rolniczek to mało było, remont takiej Nysy łatwiej pójdzie noi nawet rejestracja ładna OK :wink: jaki rocznik ?

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 22:43 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Swietna jest ta Rolniczka :lol: Jak możesz simon to wklej foty wnętrza i tyłu kabiny ,bardzo mnie interesuje jak to tam wygląda :lol:
Zapodaj resztę nysek :twisted: pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2007, 02:41 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Witaj :D
Nyska fajna :) Al emnie np zastanawia, czy takie proste, "gołe" burty to były fabrycznie...? I co w ogóle wiadomo o Nysce rolniczej - ile ich wyprodukowano, kiedy...? Szukałem na polskie-auta ale pewnego prawie nic tam nie ma w kwestii Nyski R... ?
Pozdrawiam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2007, 13:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Tego nawet najstarsi górale nie wiedzą, nie mówiąc o najstarszych nysiarzach :? Wiem, że były też nysy R z podwójną kabiną, które to są jeszcze rzadsze niż ta prezentowana powyżej, były nawet w 1993 roku takie podwójne nysy R wytwarzane 8)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2007, 15:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
jak to nie wiedza, na chelmonskiego ta parkowala w latach 90, codziennie kolo niej przechdzilem, mial cudny czekoladowy kolor, taki jak ostatnie energetyki :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2007, 18:09 
ten model 2 osobowy , powstal na zyczenie niemcow RFN we wczesnych 70 tych latach z przedluzona rama dodatkowo :wink: model 5 osobowej z przedluzona kabina powstal w tym samym czasie z mysla dla rolnikow , na wystawie zaprezentowano wlasnie ten model z przedluzona kabina . Model 2 osobowej byl na tamte czasy dla odbiorcow z niemiec produkowany na rynek krajowy mogly byc tez przekazane w malej liczbie jak eksport zostal wycofany lub z innych przyczyn , przez caly czas produkcji nys byly rowniez produkowane nadal wersje z przedluzona kabina na 5 osob byly czesto spotykane w sluzbach drogowych , panstwowych firmach lub w prywatnych malych gospodarstwach , na poczatku fabryka stawiala nato ze wlasnie bedzie duze zainteresowanie tymi modelami R wlasnie przez prywatne male firmy oraz rolnikow , zainteresowanie bylo duze po prezentacji tych modeli ale niepozwolono na produkcje seryjna , daltego uwazam ze mogli produkowac takie wersje 2 i 5 osobowe ale w ograniczonej liczbie i to sie tak ciagnelo az do konca produkcji nys , lecz po 90 r zostalo wiecej wyprodukowanych takich wersji juz w RP :wink:

cala pake z burtami mogla produkowac inna firma ktora dostala zlecenie z fabryki jak maja zrobic :wink: to zawsze taniej dla fabryki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2007, 01:22 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Mi bardziej chodiz o to, że taka pakę, to mógł "Józek z Frankiem" zespawać w garażu, albo nawet tylko na podwórku... Fakt, że kabina taka pojedyncza jest ładnie wykonana - ale to też nie problem, jełśi ktoś chciałby sobie solidnie zrobic autko...?
Nysanek - jakie "nie pozwolono" skoro od kilkunastu lat każdy wiedział, że skrzyniowe to są Żuki - i nawet mu przez myśl nie przeszło, że FSD robi takie Nysy...?
Dobra - póki co są zdjęcia ze 2 czy 3 egzemplarzy z nie do końca wiadomo(?), którego roku, z jakiejs wystawy...Ale czy te wersje były robione seryjnie (cokolwiek to słowo w FSD miałoby oznaczać)?
Czy sa jakies inne znane zdjecia tych Nys - z pojedynczą i podwójną kabiną...? Czy są inne znane obecnie, zachowane takie Nysy?

O tej na Niemcy to pewnie tą masz na mysli...?
Obrazek
Ale w sumie to tylko jedno znane zdjecie prototypu...Gdzie sa zdjecia tych seryjnych...? Gdzie jakaś choćby wzmianka w aktualizacji katalogu częsci...?
Wiem, ze FSD w pewnym sensie było manufakturą ;) ale czepiam się tak, bo plotek i mitów krązy sporo - a jakie sa fakty, "pewniaki"? :roll: :)
Pozdrawiam! :D


Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2007, 11:54 przez Dziwny Mag, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2007, 09:47 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
mam folder w ktorym sa wszystkie wymiary i dane nysy 522 "R", w dwoch wersjach.. jedna 5-osobowa, druga 2osobowa.. :)
Wiem ze wyprodukowali kilka takich, ale to byly wersje probne, do ktorych w wiekszosci wstawiano diesla andorii, przybnajmniej tak mi mowil wujek.. :)

P.S. Jak bede mial czas to wrzuce skany tego folderu

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2007, 17:45 
napisalem ze po 90 r bylo latwiej w produkcji zaczynajac od wstawiania silnika diesla andorii itd , fabryka wcale niemusiala robic sama tej paki tylnej albo robila sama tego to ja tez niewiem , w moim poscie wyzej napisalem ogolnie i mnie to malo obchodzi kto , ile , jak i co zrobil i kiedy to zrobil :wink: wiadomo tyle ze bylo znacznie wiecej tych wersji pod koniec 80 lat poczatek 90 , i ta nysa R ktora ma simon nie jest samorobka napewno , takie samorobki jak sie widywalo w wiekszosci tylna szyba zostawala z tylnych dzwi wstawiana lub inne konstrukcje jakies proste , wiemy wszyscy ze zuk byl tym typowym skrzyniakiem ktory byl produkowany w duzej ilosci, tych pare nysek skrzyniowych :wink:

kiedys spotkalem taka skrzyniowa swojskiej roboty , i tylna sciana z oknem pochodzi z zuka skrzyniaka i paka tez:


Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2007, 20:39 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
nysanek pisze:
tylna sciana z oknem pochodzi z żuka skrzyniaka i paka tez:

Kurcze masz może fotke tego tyłu ? Ciekaw jestem jak to wkomponowali.

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2007, 20:49 
niemam , ale zrobili tak ze bylo szczelne


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2007, 14:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Ja wam powiem tyle:
Przemek-to foto które wkleiłeś to model 521 i rzeczywiście tylko te foty znam modelu 521 R, a bardziej rzecz się tu rozchodzi o 522 R bo pod koniec lat 80-tych 8)
Tomek-ti że ta nysa ma ładny tył i dach ta Simona, to nie znaczy że jest oryginałem (choć nie mówię że nie) ponieważ łatwo byś nawet ze swojej to zrobił po odcięciu tyłu wstawiając na dach tylny element dachu z towosa i prostą blachę na ściankę, wycinając w niej otwór na szybę np. z drzwi przesuwnych. może i tak było w tym przypadku-nie wiem. Dużo by mogły powiedzieć fotki ze środka auta, więc Simon-do dzieła-czekamy :!: :wink:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net