Dzisiaj jest 29 marca 2024, 14:24


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 marca 2014, 10:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2010, 15:04
Posty: 142
Lokalizacja: Legnica
Uff rok czasu to dobrze... :) Jutro zabieram się za malowanie włazu bo trochę ruda atakuje i pozabezpieczam barankiem nadkola i inne elementy. Jutro wolny dzień od pracy... jupi :D

_________________
http://www.youtube.com/user/Bumer391?feature=mhum Mój profil na YouTube. Zapraszam !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2014, 10:12 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2010, 15:04
Posty: 142
Lokalizacja: Legnica
Przepraszam z góry, że piszę post pod postem.

Prace mechaniczne w mojej Nysce idą pełną parą. Przy okazji wyszło parę rzeczy, które też wymagają naprawy. Między innymi wyszło, że pompa wody ma w sobie kamień więc zakupiłem na allegro następną.
Pompe wody do żuka czy nysy zauważyłem, że ciężko jest dostać jak wiele innych części. Czy zatem pompę wody można w razie czego zamienić pompą od UAZ-a ?

_________________
http://www.youtube.com/user/Bumer391?feature=mhum Mój profil na YouTube. Zapraszam !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2014, 14:38 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie są to części zamienne, choć pewnie przy kombinacjach jakoś by się dopasowało, osobiście nie trzymałem nawet takiej od UAZa w ręku...

Znajdziesz pompę wody, jak nie teraz to potem. A jak bardzo Cię przypili to zregenerujesz. Wszystko da się zregenerować, kwestia opłacalności. Na razie się nie opłaca wypełniać chromem ubytków na wałku (nowe uszczelnienia nie zawsze załatwiają sprawę), bo można prędzej znaleźć nową lub inną, działającą pompę.

To, że masz kamień, nie dyskfalifikuje jej. Jeśli działa i nie cieknie to wlej do chłodnicy płyn do czyszczenia, może być np kwasek cytrynowy lub soda, różne rzeczy ludzie stosują, byle z głową no i po takim płukaniu zobaczysz czy dalej działa i nie cieknie, jeśli tak, to na penwo w jakimś stopniu po takim zabiegu zostanie odkamieniona, w ogóle zrobi to dobrze układowi chłodzenia. Tutaj ciekawa dyskusja na temat środków do czyszczenia chłodnicy -> http://oldtimery.com/index.php?option=c ... 016#p36016

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2014, 16:13 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2010, 15:04
Posty: 142
Lokalizacja: Legnica
Dnia 13.12.2014 Nysa 522 z tego tematu brała udział w mini rekonstrukcji z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Akcja działa się w Legnicy. Pierw przedstawienie, potem szybkie "aresztowanie" organizatorów. Rekonstrukcja miała charakter symboliczny i została zrobiona spontanicznie. Był do kolekcji jeszcze Fiat 125p przerobiony na radiowóz ale niezbyt profesjonalnie.
Było deszczowo, temperatura wynosiła ok. 6 stopni, jadąc Nysą bez termostatu utrzymywałem temperaturę silnika około 70 stopni. Poza tym auto po naprawach zdało egzamin idealnie.
Zatem kilka fotek:


Załączniki:
n4.jpg
n4.jpg [ 77.4 KiB | Przeglądany 5667 razy ]
n5.jpg
n5.jpg [ 93.87 KiB | Przeglądany 5667 razy ]
n2.jpg
n2.jpg [ 94.32 KiB | Przeglądany 5667 razy ]
n3.jpg
n3.jpg [ 103.11 KiB | Przeglądany 5667 razy ]
n1.jpg
n1.jpg [ 83.77 KiB | Przeglądany 5667 razy ]

_________________
http://www.youtube.com/user/Bumer391?feature=mhum Mój profil na YouTube. Zapraszam !
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2014, 16:25 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
...ooo i jeszcze jest Fiaciorek ze "Zmienników" na którego spadła ta "myszka" z helikoptera :mrgreen:

Mam nadzieję, że w przyszłości również i ja się dołączę do podobnej imprezki 8) :D

Super autka - to się chwali :!: :!: :!: :D 8) :wink: :mrgreen:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2014, 18:17 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No Tomek - widzę, że sterta mundurów z Nysy wreszcie na coś się przydała! :) Oby tak dalej! :) I fajnie, że w końcu doszedłeś z Nyską do ładu :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2014, 18:44 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
I Nyska bez chromów, bez "fajerwerków" - czyli bardzo autentyczna jako radiowóz! Gratuluję i podziwiam! :D

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2014, 19:02 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
I mimo tego, albo i dzięki temu - robi wrażenie na żywo :) Choć Roberta Nyska jest w chromach i też jest piękna. Po prostu odnoszę wrażenie, że Nysa Roberta jest stylizowana na starszą, a Tomek zrobił swoją taką, jak była wtedy, gdy została wyprodukowana :) Chociaż oczywiście i starsze nyski, na rynek krajowy częściej szły take "gołe" :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2014, 21:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2011, 10:31
Posty: 120
Lokalizacja: Łódź
Felgi na milicyjnym Fiacie są zajebiste... :shock: :shock: :shock:No i megafony :?
Może lepiej było do tej inscenizacji tylko Nyską podjechać? :roll:

_________________
Kolekcja : "Pojazdy MILICJI OBYWATELSKIEJ 1944-1990"
POLSKI FIAT 125p 1300 MILICJA
FSO 125p KOMBI MILICJA
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA
MZ ETZ 250 NVA
MZ ETZ 250*82
Polonez AMBULANS CIMOS 97


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2014, 00:28 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
to jest cywil wcielony do policji z terenów wiejskich - dlatego felgi zostały :)

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2014, 13:26 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 października 2014, 10:15
Posty: 37
kaczka pisze:
to jest cywil wcielony do policji z terenów wiejskich - dlatego felgi zostały :)


Tak po prawdzie to nie słyszałem o fiacie czy polonezie, który dziś byłby w resorcie z przeszłością w MO lub policji. Po takiej nysce resortowej(chociaż były w resorcie też i zwykłe) to widać od razu ale reszta nie różniła się konstrukcyjnie. Dlatego też uważam, że fiaciki i polonezy to pójście po najmniejszej linii oporu... Prawdziwe wyzwanie to stary, hydromile jeszcze widuję ale star 266 jako WT czy lodówy to ja już nie widziałem w GRH


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2014, 20:21 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
mozna prosić o nr lakieru palety RAL ??

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2015, 20:21 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2010, 15:04
Posty: 142
Lokalizacja: Legnica
PabloMO pisze:
Felgi na milicyjnym Fiacie są zajebiste... :shock: :shock: :shock:No i megafony :?
Może lepiej było do tej inscenizacji tylko Nyską podjechać? :roll:


Rozumiem Ciebie doskonale ale organizator tego przedstawienia sam chciał żeby był ten fiat 125p więc nie miałem nic do gadania :) Poza tym milicjant ze 125p założył milicyjną marynarkę na szarą bluze z kapturem i jeansy także "profesjonalna" robota :)

Dziwny Mag pisze:
I Nyska bez chromów, bez "fajerwerków" - czyli bardzo autentyczna jako radiowóz! Gratuluję i podziwiam! :D


Taki miałem cel żeby to był typowy, wyrwany z środka lat 80-tych radiowóz. Szukam jeszcze takich detali jak kraty na okna i inne gadżety co mogłyby znaleźć się wewnątrz pojazdu takie jak proporczyki, radiotelefon z epoki. Może uda mi się znaleźć megafony z epoki. Najważniejsze, że Nysa jest doprowadzona do ładu i można nią się spokojnie przemieszczać bez jakiś niepotrzebnych usterek :)

_________________
http://www.youtube.com/user/Bumer391?feature=mhum Mój profil na YouTube. Zapraszam !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2015, 22:31 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
jest szansa na ten numer z palety RAL ??

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2015, 23:34 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 października 2014, 10:15
Posty: 37
kaczka pisze:
jest szansa na ten numer z palety RAL ??


Według mej najlepszej wiedzy;
http://fiat125p.pl/kolo.html#
F625 zamiennie z L62
ale;
"Nyski milicyjne były w różnych odcieniach niebieskości-przeważnie po naprawie blacharskiej już nie wyglądały na służbie jak wcześniej-były jesli chodzi oniebieskie oczywiście-od jasnoniebieskich, nawet bardzo jasno-do prawie granatowych, a wiec wszystkie formy sa poprawne. Ja swoją zrobiłem ciemniejszą niebieską, co wielu z tu obecnych mi ma za złe, ale zdrapałem kollor do oryginału z napisem milicja i taki sam kolor dobrałem, więc wyrzutów nie mam żadnych, a inni niech się wstydzą, że wiedzy takowej nie posiadają :)"
Foto z lewej z resortowych dokumentów, dwa następne to ponoć kadry z filmów. Tylko tak jak i dziś tak i wtedy brali i wypożyczali wozy ze źródła. Ja planuję swoją w ciemniejszym odcieniu ;)


Załączniki:
OKszablon.jpg
OKszablon.jpg [ 82.07 KiB | Przeglądany 5569 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net