Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:02


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 stycznia 2015, 23:43 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Każde zdjęcie charakteryzuje się i tak swoją kolorystyką ze względu na różne czynniki, więc dobieranie koloru po zdjęciach to nie jest zbyt dobry pomysł.. Zdjęcie prawe u góry to zdjęcie Nysy Roberta z planu filmowego we Wrocławiu :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2015, 13:32 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 października 2014, 10:15
Posty: 37
Dobrze wiedzieć. Na szczęście w mojej jest jeszcze sporo miejsc, gdzie zachował się oryginalny kolor więc mam źródło, którego jestem w 100% pewien ;)
Co nie zmienia faktu, że podobają mi się te ciemniejsze ale podobać to się może wiele rzeczy a zrobić chcę jak najwierniej z oryginałem.
PS; Jak ktoś ma jakieś materiały, zdjęcia, wszystko co mogłoby pomóc w odbudowie resortowej konwojówki to ślicznie proszę...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2015, 15:42 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Marian pisze:
Każde zdjęcie charakteryzuje się i tak swoją kolorystyką ze względu na różne czynniki, więc dobieranie koloru po zdjęciach to nie jest zbyt dobry pomysł.. Zdjęcie prawe u góry to zdjęcie Nysy Roberta z planu filmowego we Wrocławiu :)

I kto to zdjęcie zrobił?? :) Pozdrowionka!!

TheZerter-kopalnie wiedzy o nyskach milicyjnych masz w dziale viewtopic.php?f=5&t=30, wystarczy poszukać, no i na forum milicyjnym, na którym obaj jesteśmy :)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2015, 19:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Robo pisze:
Marian pisze:
Każde zdjęcie charakteryzuje się i tak swoją kolorystyką ze względu na różne czynniki, więc dobieranie koloru po zdjęciach to nie jest zbyt dobry pomysł.. Zdjęcie prawe u góry to zdjęcie Nysy Roberta z planu filmowego we Wrocławiu :)

I kto to zdjęcie zrobił?? :) Pozdrowionka!!


Bardzo możliwe, że ja :mrgreen: Fajnie było, ale ziiiimno, że hej :D

Dokładnie - na forum było masa rzeczy omawianych jeśli chodzi o milicyjne wersje. Tak samo szukaj po tematach w "Nasze Nysy" - temat o remoncie Nysy Roberta, etc..

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2015, 19:44 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
O kolorach zrobiłem nowy temat ogólny ;)

:arrow: viewtopic.php?f=10&t=2650

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 14:21 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2010, 15:04
Posty: 142
Lokalizacja: Legnica
TheZerter pisze:
Co nie zmienia faktu, że podobają mi się te ciemniejsze ale podobać to się może wiele rzeczy a zrobić chcę jak najwierniej z oryginałem.
PS; Jak ktoś ma jakieś materiały, zdjęcia, wszystko co mogłoby pomóc w odbudowie resortowej konwojówki to ślicznie proszę...


Jak sięgnę pamięcią do czasów dzieciństwa to pamiętam policyjne Nyski w różnych odcieniach niebieskiego. Zdarzały się i ciemniejsze kolory podchodzące pod granatowy (?). Nawet w filmie "U Pana Boga za piecem" znalazła się rola statystki, policyjna Nysa w ciemnym odcieniu niebieskiego (patrz załącznik).
Poza tym TheZerter, bardzo ważne "przy ubieraniu w mundur" resortowej Nyski to trzymanie się kilku zasad. Czyli:
1. Dobranie właściwego, niebieskiego koloru. Wspomniałeś, że na swojej Nysie masz oryginalny lakier. Warto się tym wzorować.
2. Ważna jest wielkość i czcionka napisu Milicja na karoserii, właściwe namalowanie białego pasu. Do tych dwóch podstawowych rzeczy to przede wszystkim wymiary, wymiary i jeszcze raz wymiary. Trzymanie się tej zasady to klucz do oczekiwanego sukcesu (klimat prawdziwego radiowozu).
3. Wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego czyli:
a) niebieski kogut, neon z napisem milicja - występują często w zestawie. Najłatwiej zamówić kopie w komplecie lecz też warto poszukać oryginału. Ceny oryginałów bywają różne.
b) sygnały nisko i wysokotonowe "Belma" oraz uchwyty tych sygnałów. Same sygnały z przemiennikiem można wyczaić w internetowych ogłoszeniach, warto szperać fora np. milicja.waw.pl.
4. Detale czyli inne rzeczy, których ich wygląd ma wpływ na klimat przyszłego radiowozu:
a) Zderzaki - ich kolor może być szary, czarny albo niebieski w kolorze nadwozia. Niebieskie zderzaki to ciekawy eksperyment - w załączniku widać taki sam kolor jak nadwozia.
b) Felgi - mogą być śliczne kremowe, pistacjowe albo smutno szare, czarne. Felgi były też z dekielkami o różnych kolorach, zazwyczaj czarne. Ważne aby to nie były felgi nowszego typu z lat 90-tych. Do radiowozu chyba najlepiej pasują szare albo kremowe felgi, niekoniecznie ładnie pomalowane.
c) Kraty na szyby i osłony reflektorów. Szczęściarze ci co je posiadają w swoich Nysach. Ale bez nich też jest dobrze.
d) Tablice rejestracyjne a raczej ich zamontowanie. W latach 80-tych aby zamontować tablice rejestracyjne, wywiercano w nich dwie dziurki i zakręcano je tam gdzie miały być. Bez względu na to czy masz białe, żółte czy jeszcze czarne tablice, nie powinny być wmontowane w plastikowe, współczesne wsadki (czy jak to się tam nazywa). I mniej a raczej brak współczesnych detali tym lepiej.
5. Wnętrze i jego wyposażenie. Tutaj zależnie od wersji czy to konwojówka czy operacyjno-wypadowa. Warto zakupić sobie radiostację (jak ktoś wie jaką to niech napisze) i jakieś proporczyki z epoki. Reszta to już inwencja własna :)
To chyba tyle, zresztą i tak zbyt ogólnie napisałem ale tu na forum jest kilka osób co jeszcze lepiej się zna na tej tematyce :)


Załączniki:
DSC99235.jpg
DSC99235.jpg [ 75.8 KiB | Przeglądany 5253 razy ]

_________________
http://www.youtube.com/user/Bumer391?feature=mhum Mój profil na YouTube. Zapraszam !
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 15:29 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Kilka zdjęć Nysy Tomka :mrgreen: Niech będzie wzorem pewnych oryginalnych rozwiązań - oryginalne mocowania różnych elementów, uszczelki, oryginalna wykładzina podłogi, brezentowa osłona koła zapasowego. Naprawdę Nyska ma klimat starego radiowozu, jest oryginalna i nie do końca wycackana zarazem, co postrzegam jako jej dużą zaletę. Ma pewne otarcia, ślady użytkowania. Oczywiście, byłaby piękna również, gdyby była odmalowana do ostatniej śrubki, ale chodzi mi o to, że taka Nyska to coś innego, równie pięknego :)

Zdjęcia mojego autorstwa.


Załączniki:
resized_MilicjaTomek (24).jpg
resized_MilicjaTomek (24).jpg [ 334.33 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (23).jpg
resized_MilicjaTomek (23).jpg [ 442.06 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (22).jpg
resized_MilicjaTomek (22).jpg [ 339.32 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (21).jpg
resized_MilicjaTomek (21).jpg [ 422.59 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (20).jpg
resized_MilicjaTomek (20).jpg [ 223.05 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (19).jpg
resized_MilicjaTomek (19).jpg [ 342.64 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (18).jpg
resized_MilicjaTomek (18).jpg [ 623.57 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (17).jpg
resized_MilicjaTomek (17).jpg [ 665.61 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (16).jpg
resized_MilicjaTomek (16).jpg [ 305.34 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (15).jpg
resized_MilicjaTomek (15).jpg [ 409.04 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (14).jpg
resized_MilicjaTomek (14).jpg [ 249.99 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (13).jpg
resized_MilicjaTomek (13).jpg [ 392.49 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (12).jpg
resized_MilicjaTomek (12).jpg [ 294.3 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (11).jpg
resized_MilicjaTomek (11).jpg [ 290.92 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (10).jpg
resized_MilicjaTomek (10).jpg [ 359.46 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (9).jpg
resized_MilicjaTomek (9).jpg [ 399.95 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (8).jpg
resized_MilicjaTomek (8).jpg [ 359.8 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (7).jpg
resized_MilicjaTomek (7).jpg [ 329.52 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (6).jpg
resized_MilicjaTomek (6).jpg [ 399.45 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (5).jpg
resized_MilicjaTomek (5).jpg [ 276.61 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (4).jpg
resized_MilicjaTomek (4).jpg [ 383.55 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (3).jpg
resized_MilicjaTomek (3).jpg [ 376.82 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (2).jpg
resized_MilicjaTomek (2).jpg [ 241.56 KiB | Przeglądany 5246 razy ]
resized_MilicjaTomek (1).jpg
resized_MilicjaTomek (1).jpg [ 333.12 KiB | Przeglądany 5246 razy ]

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 15:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
I jeszcze kilka ;)


Załączniki:
resized_MilicjaTomek (35).jpg
resized_MilicjaTomek (35).jpg [ 434.99 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (34).jpg
resized_MilicjaTomek (34).jpg [ 281.05 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (33).jpg
resized_MilicjaTomek (33).jpg [ 351.16 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (32).jpg
resized_MilicjaTomek (32).jpg [ 287.36 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (31).jpg
resized_MilicjaTomek (31).jpg [ 271.56 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (30).jpg
resized_MilicjaTomek (30).jpg [ 304.03 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (29).jpg
resized_MilicjaTomek (29).jpg [ 320.59 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (28).jpg
resized_MilicjaTomek (28).jpg [ 425.51 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (27).jpg
resized_MilicjaTomek (27).jpg [ 346.07 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (26).jpg
resized_MilicjaTomek (26).jpg [ 385.09 KiB | Przeglądany 5245 razy ]
resized_MilicjaTomek (25).jpg
resized_MilicjaTomek (25).jpg [ 333.79 KiB | Przeglądany 5245 razy ]

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 15:35 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lutego 2014, 21:35
Posty: 130
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Nysa 522T 1983
Piękna Nyska! :D
Swoją drogą ostatnio szukam tego hebla z dużym deklem i nigdzie nie mogę dostać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 15:38 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Co masz na myśli, bo nie do końca rozumiem?

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 16:17 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Fajne fotki Nysy!!! :D
Pełen szacun!!!

...a ta Nyska policyjna, to widzę, że obok ksiądz chyba chodzi po kolędzie :wink: No fotka jak najbardziej "na czasie" :mrgreen:

Co do "dodatków", to kiedyś widziałem taką makatkę na targu staroci w Opolu:
Na czerwonym materiale były napisy: "PATROLE BEZPIECZEŃSTWA ORMO 1980" i pełno różnych odznak wpiętych w nią. Szkoda, że gościu chciał za to więcej kasy, niż miałem przy sobie, no i nie kupiłem :-|
Idealnie by takie coś wyglądało na lusterku zawieszone w takiej Nysce. Ogólnie w latach 80-tych były bardzo modne różne znaczki, odznaki, wpinki. Również i MSW takie "gadżety" okolicznościowe zamawiało. świetnie by wyglądały zawieszone na lusterku lub wpięte w te daszki przeciwsłoneczne.

Radiotelefony to kojarzę głównie firmy RADMOR. Było wiele wersji i odmian. Montowane albo na desce rozdzielczej, albo między przednimi siedzeniami. Można było "mówić do gruszki", albo do słuchawki. Przy czym samych słuchawek było kilka rodzajów (w zależności od okresu produkcji i tego, co było na stanie w fabryce). Słuchawki w radiotelefonach były takie same, jak w zwykłych telefonach marki RWT: "CB 662", "CB 664", "CB 740", "Aster 72"...


...a widzę też, że świetnie w tym mundurze się kolega prezentuje :D

Taka moja mała uwaga, co do tego umundurowania, a dokładniej tej okrągłej czapki.
Z tego, co kojarzę z filmów archiwalnych z lat 70-tych i 80-tych, to były 2 wersje orzełka na te czapki:

pierwsza to okrągły metalowy wzór 1955, wytłoczony w srebrnej blaszce (identycznego używała m.in. Służba Więzienna czy Straż Zakładowa lub inne "formacje paramilitarne"). Orzełek ten miał wlutowane z tyłu druty mocujące w układzie pionowym - jeden nad drugim. Identyczne orzełki, ale z drutami wlutowanymi poziomo - jeden obok drugiego, były mocowane do czapek zimowych "uszatek".

druga to okrągły orzełek haftowany "srebrnym bajorkiem" na kawałku szaroniebieskiego materiału (identycznego, jak cały mundur), naciągnięta na blaszkę z 2 bolcami. Orzełki na tych niebieskich tłach przypinano nawet, jak na czapce był zamocowany biały pokrowiec drogówki...

Na filmach "z epoki" znacznie częściej spotykałem się z tym orzełkiem wyszywanym, choć obie wersje są jak najbardziej poprawne.

To chyba tyle, jesli chodzi o moją wiedzę na temat "detali", które się mogą przydać przy urządzaniu takiej Nyski :wink: :mrgreen:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 16:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2010, 15:04
Posty: 142
Lokalizacja: Legnica
Umundurowanie to w zasadzie temat rzeka. Staram się do tej Nysy ubierać mundur polowy. Na zdjęciach byłem w mundurze wyjściowym, których mam trzy sztuki i niekompletne. Przy okazji przypomniało mi się, że muszę porządek zrobić z tymi mundurami i w końcu je skompletować :)

W załącznikach podaję dwa zdjęcia znalezione w sieci. Na mniejszym zdjęciu zaznaczyłem co jest nie halo z tą Nyską. Galeryjka. Cholernie wielka, nie wiem czym właściciel się kierował zakładając to coś :)

Jak przymierzałem się do remontu swojej Nysy, zebrałem wiele materiałów, zdjęć z epoki, zdjęć podglądowych, zasypywałem pytaniami wiele osób jak to się robi a jak to :) Także w drugim załączniku pokazuję jedno z wielu zdjęć jakimi się kierowałem przy remoncie swojej Nysy :)


Załączniki:
522pol.jpg
522pol.jpg [ 295.24 KiB | Przeglądany 5238 razy ]
Komentarz: "Nie róbcie tego w domu"
522.jpg
522.jpg [ 21.05 KiB | Przeglądany 5238 razy ]

_________________
http://www.youtube.com/user/Bumer391?feature=mhum Mój profil na YouTube. Zapraszam !
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 17:27 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
a właśnie. To z napisem "MILICJA". Muszę poszukać takiego plastiku, ale nie wiem czy mój kogut LBS 5 jest w wersji pod taki plastik...

Co do mundurów, to niech zgadnę - masz może problem z za małą czapką? :wink:
Mam kilka czapek, kolekcjonuję je, ale jak dotychczas największa, jaką trafiłem to rozmiar "55", a najczęściej to "54". Nie wiem, czy oni nie musieli zdawać tych mundurów, jak się zużyły i pobierali nowe. W WP nie było takich restrykcji no i dlatego mam pełno marynarek "ludowego" WP i sam mógłbym już coś skompletować na siebie, ale z milicji, to niestety, krucho

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 17:54 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 maja 2010, 15:04
Posty: 142
Lokalizacja: Legnica
Jeżeli chodzi o mundur polowy to wszystko mam w porządku, z rozmiarem czapki nie było problemu. Inaczej z czapkami do munduru wyjściowego. Mam dwie, jedna na mój rozmiar a druga o wiele mniejsza :)

Swoją drogą, przypomniała mi się zabawna sytuacja jak w grudniu tankowałem swoją Nyse na Orlenie. Jak gdyby nigdy nic, podjeżdżam milicyjną Nysą pod dystrybutor. Stoją jeszcze jakieś dwa auta, ludzie się oglądają. Normalka... Już zaczynam chwytać za pistolet od tankowania i podchodzi młody pracownik Orlenu i tworzy się taki dialog:
Pracownik Orlenu: - Dzień dobry ! Zatankować może panu ?
Ja: - Jeżeli da pan radę to proszę bardzo.
P.O. - Polecam Vervę, lepsze osiągi, mniejsze spalanie...
Ja: (Zrobiłem minę jakbym zobaczył samobójce przed swoim pociągiem. Po chwili otworzyłem drzwi od kabiny i powiedziałem) - To niech mi pan jeszcze zapłon ustawi na paliwo o 98 oktanach.
P.O. (nie wie co powiedzieć)
Ja: - Nie szkolą was z tego ? Przecież w takim silniku paliwo wysokooktanowe może zniszczyć głowice.
P.O.: - Nie wiedziałem...
A przy kasie jak poszedłem zapłacić tylko za paliwo to jak zwykle standardowe pytania "Polecam energetyki dwa w cenie jednego, polecam kawe, karta na punkty jest ?, a fakture wystawiamy ?"
Ot taka sytuacja ze zwykłego tankowania :)

_________________
http://www.youtube.com/user/Bumer391?feature=mhum Mój profil na YouTube. Zapraszam !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2015, 18:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Widzę, że padłeś, podobnie, jak ja, ofiarą starego stereotypu. Pracownicy stacji sobie pomyśleli, że skoro przyjeżdżasz historyczną, milicyjną Nyską, to znaczy, że jesteś jakimś bogatym kolekcjonerem samochodów. Ewentualnie jakimś filmowcem. Utarł się w społeczeństwie taki stereotyp, że jak ktoś ma zabytkowe auto, to "s*a pieniędzmi" i nie wie, co z nimi robić, więc zbiera zabytkowe auta zamiast znaczki.
Jeden gościu też mnie wziął za "bogatego frajera" i chciał mi wcisnąć totalnie zgnitą, gołą budę od Syrenki 105 za "jedyne" 500zł.
Gdybyś zaparkował tą Nyskę w pobliżu jakiegoś night clubu, to pewnie co druga qr**ka by podchodziła i próbowała nawiązać dyskusję słowami "cześć misiaczku, masz może chwilę czasu dla mnie...?" To tak, jak w filmie "Alternatywy 4", gdzie docent dosiadł się do stolika i znalazł tam zagraniczną gazetę, to wszelkie "q**y" do niego podchodziły, bo myślały, że to "nadziany dewizami Anglik" :mrgreen: :lol:

Nikomu do głowy by chyba nie przyszło to, że np. ja jestem w obecnej chwili bezrobotny, a Nyskę kupiłem bo sprzedałem 22 kg miedzi z odzysku, 80 kg aluminium i 250kg żelaza :mrgreen:
No i to jest największy paradoks.
Niektóre "grube ryby" owszem zbierają stare auta, ale większość miłośników dawnej motoryzacji to takie same "gołodupce", jak ja i jak większość mieszkańców naszego "wesołego kraju" :lol:

Owszem zdarzają się też bogaci kolekcjonerzy, ale "tłuste misie", częściej inwestują swoją kasę we współczesne zachodnie luksusowe auta, ewentualnie w dzieła sztuki itd...

Może tamten pracownik pomyślał, że na codzień jeździsz złotym Ferrari i dlatego zaproponował 98-oktanowe paliwo :lol:

Najgorsze jest to, że "nasz rząd" takie stereotypy wręcz kocha, no i słyszałem kiedyś o pomyśle opodatkowania zabytkowych aut :!: Naszczęście jak narazie się skończyło na pomyśle i oby tego nie zdążyli wprowadzić zanim stracą "koryto", bo byśmy się chyba tutaj wszyscy wściekli...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net