Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:56


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2010, 11:26 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
ja tam doceniam robotę Matiego. kto chce oryginał to se zrobił, a kto chce inaczej to też może, byle miało to ręce i nogi jak u Matiego. Ważne, że ocalił kolejną nyskę.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2010, 19:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
DO <nysa - serwis> :
Szanowny kolego skoro to forum założyli " ludzie kierujący sie na oryginalne ..." to proszę mi powiedziec ilu tu takich jest ? - bo ja naliczyłem tylko trzech - pozostałych kilkunastu posiadaczy Nysy poprostu ma Nysę i czasem chce sie nią pochwalić , a częściej zasięgnąć porady eksploatacyjnej .
Myślę więc , że tak jak admin forum dołożył do forum dział Tarpanów , tak mógłby otworzyć dział " Nysa niemodyfikowana " byłby to oddzielny dział dla " ortodoksów" - przepraszam jeżeli kogoś to słowo obraża . Większość jednak w/g moich obserwacji stanowią zwykli użytkownicy Nysy i myślę , że im też należy się miejsce na forum .
A co do " kombinowania z klejem i silikonem " to ja mam zupełnie inne zdanie : Nigdy nie akceptuje starego przedmiotu takim jak jest - zawsze będę kombinował jak go ulepszyć .
Zauważyłem , że Mati_1979 próbuje usprawiedliwić się z modyfikacji i zapewnia , że łatwo wszystko przywrócić do oryginału . Moim zdaniem niepotrzebnie - Niech sobie kto chce poszukuje stacyjki pasującej rokiem produkcji do felg lub tylnych drzwi , a ja , Mati i pewnie jeszcze wielu innych użytkowników będziemy zwracać uwagę na walory użytkowe samochodu . Dlatego też będziemy poprawiać to co fabryka sknociła !
Możesz mi wierzyć , albo nie , ale mogłem sobie kupić znacznie młodszy i nowocześniejszy samochód dostawczy i przebudować go na kampera , ale Nysę kupiłem z sentymentu , bo dawno temu jeździłem Nysą bardzo wiele i lubię ten samochód , ale bez przesady - nie będę wymieniał blachowkrętów z łbem gwiazdkowym na te z płaskim nacięciem chociażby dlatego , że wkrętak nie obsunie się i nie porysuje lakieru .
Nie myśl jednak , że nie rozumiem tematu Oldtimer czy Yungtimer - jestem stałym czytelnikiem miesięcznika AUTOMOBILISTA - jednak nigdy nie znalazłem tam żadnego artykułu n/t Nysy . Dlatego m.in wcale nie uważam Nysy za zabytek - no może N-59 - ale napewno nie N-522 .
Dobrze będzie , jeżeli w muzeach motoryzacji będzie stała Nysa - jeżeli ktoś ma ochotę jeździć oryginałem na żółtych zabytkowych tablicach - to też jego sprawa tylko dlaczego nigdy nie widać Nysy na zlotach zabytkowych pojazdów ? Byłem na kilku takich zlotach - widziałem Warszawy , Syrenki nawet Mikrusa , ale Nys i Żuków tam nie widać . Dlaczego więc sie ukrywacie ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2010, 20:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
nikt się tu nie ukrywa :) po prostu grono miłośników, tudzież posiadaczy Nysek czy Żuków jest dużo mniejsze niż Warszaw czy Syren. Ale poczekajmy jeszcze parę lat, a będziemy mogli częściej oglądać Nysy na zlotach i nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, ze Nysa jest zabytkiem :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2010, 20:59 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Ja tam w 100% stawiam na oryginały. CZy to Fiat, czy Żuk czy Nysa. Nienawidzę tuningów aut made in PRL ;) Ale nie potępiam Nysy Matiego, owszem, może mnie trochę razi trochę że ją trochę zmodyfikował :) Mati, powodzenia, zobaczymy co z niej wyjdzie. Wolałbym żeby została oryginalna MO, ale cóż..

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2010, 21:03 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
równiez szanowny kolego zbyszku , niemusze ci wymieniac kto remontuje nyse na orginal lub kto ma orginalna nyse , jest forum zeby to sobie mozna wyczytac , ja tez mam sentyment do nysy z lat dziecinstwa , ale tu sie nasze drogi krzyzuja bo dla ciebie model 522 to nie zabytek ? Model 522 jest produkowany od 1972 roku , i mozna nysy z 80 / 90 lat nazwac unikatowymi yountimerami juz .Jak napakujesz chemii do srodka nysy wlasnie tym ulepszaniem to niewiem czy to takie zdrowe jest wydychac to latem jak sie buda nagrzeje.Ale robic kazdy moze w swój sposób ja mam taki charakter ze lubie krytykowac przyznaje sie do tego, lubie samochody orginalne z lekkimi poprawkami technicznymi bo przyzaje ze tez mam modul zaplonowy GL 200 w mojej nysie , ale wnetrze i wszystko inne jest orginalne.Wystarczy w patentach poszukac moich tematow ktore kiedys zalozylem jako nysanek , troche tez lubie ulepszac standard fabryczny ale troche :wink: Np. matiego nysa styl na jaki ja robi to cos jakby Druzyna A byl taki serial telewizyjny w usa , mieli furgonetke tuningowa , tak to sobie pomyslalem po cichu , ale teraz napisalem z czym mi sie kojazy :idea: fun styl .Jezeli chodzi o przerobienie nysy na camping to ja to widze inaczej, biore do mojej towoski materac poduszke i spie :twisted: :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 20:39 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
wielkie tam AJ! WAJ! zrobić Campera :mrgreen:
Obrazek


Mati_1979 - kawał dobrej roboty :peace:

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 21:37 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
ee Panowie, to ja w swoim ''kamperze'' mam większy luksus ;P Jak znajdę zdjęcia to się pochwalę :D Wersalka z domu na pace w Tarpanie + Niewiadów 126e :P I nic więcej nie potrzeba :) Ale żeby nie robic dalej OT to po raz drugi gratuluję dobrej roboty :) Czekam na dalsze relacje

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 21:50 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2008, 19:43
Posty: 138
Lokalizacja: Wolsztyn WLKP
Leśnowóz pisze:
wielkie tam AJ! WAJ! zrobić Campera :mrgreen:
Obrazek


Mati_1979 - kawał dobrej roboty :peace:


No kamper pierwsza klasa :D :D ***** gwiazdek :D :D

_________________
Mati :-) Moja Nyska http://nysavan.mojeforum.net/temat-vt192.html


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 listopada 2010, 22:05 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Sie wie .. takie kampery najlepsze :D

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 21:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2008, 19:43
Posty: 138
Lokalizacja: Wolsztyn WLKP
Kilka fotek aktualnych:
Obrazek
By mati_1979 at 2011-05-03
Obrazek
By mati_1979 at 2011-05-03
Obrazek
By mati_1979 at 2011-05-03
Obrazek
By mati_1979 at 2011-05-03
Obrazek
By mati_1979 at 2011-05-03

_________________
Mati :-) Moja Nyska http://nysavan.mojeforum.net/temat-vt192.html


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 22:34 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2008, 19:43
Posty: 138
Lokalizacja: Wolsztyn WLKP
Aktualne foto przodu:
Obrazek

_________________
Mati :-) Moja Nyska http://nysavan.mojeforum.net/temat-vt192.html


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 23:09 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Wszystko pięknie ładnie, a gdzie fotki z tyłu, z boku? :D Tak, wiem marudzę...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2011, 08:52 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 21:39
Posty: 301
Lokalizacja: JW
Myślę ze tak trochę do dopieszczenia pasowało by dać mu emblemat :) ale Nysa super się prezentuje


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2011, 19:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2008, 19:43
Posty: 138
Lokalizacja: Wolsztyn WLKP
Sati pisze:
Myślę ze tak trochę do dopieszczenia pasowało by dać mu emblemat :) ale Nysa super się prezentuje

emblemat czeka na odwowienie :)

_________________
Mati :-) Moja Nyska http://nysavan.mojeforum.net/temat-vt192.html


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 czerwca 2011, 11:07 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Całkiem luksusowy samochodzik się robi z tej Nyski :) Oryginał czy nie - ale robota dobra :thumleft:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net