Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:39


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 15 stycznia 2015, 20:50 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
Masz hak na zbyciu? chętnie kupię.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2015, 22:43 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Miałem w jednej towosce taki jakby samorobny, ale to była tragedia i wylądował na złomowisku, a tak to luzem nie mam, ten co zamontowałem w niebieskiej TOWOS to ma sporo lat, ale od początku był zakonserwowany, jest bardzo masywny, pamiętam, że kupowałem w Słupsku, albo kawałek za Słupskiem, tam sprzedają/montują haki ;) Dzięki Historyk, doceniam to i postaram się wykonać kawał dobrej roboty ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2015, 16:49 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
z hakami to jest ogólnie problem - nie masz homologacji, to hak nie zdatny do użycia (no chyba, że masz w papierach wbite, że jest hak. No i też trzeba wykombinować całe jego mocowanie do ramy... to też jest "kombinatoryki" trochę, ale Nyska jak najbardziej dobrze znosi rolę "holownika" silnik mocny, że słonia byś uciągnął... :mrgreen:

Może jest jakieś jeszcze obejście tych przepisów z hakiem - nie wiem - tak mi tłumaczył gościu, co uczył mnie na prawo jazdy przed paroma laty...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2015, 19:32 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
właśnie nie mam wbite, ale to nie kłopot, podobnie jak mocowanie. najgorzej z samym hakiem i homologacją

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2015, 21:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Nie rozumiem w pełni tych "rozterek"... ;)
https://www.facebook.com/58242098517414 ... permPage=1

Mocowanie pod hak wykonane w warsztacie od montażu haków; sam hak (końcówka) jak najbardziej z homologacją... O tyle, że jeśli montujesz hak obecnie to końcówka z kulą musi być demontowalna. Oczywiście przegląd na stacji diagnostycznej i wpis do dowodu rejestracyjnego w wydziale komunikacji - standardowe, typowe procedury.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2015, 07:41 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Rok temu w do osobówki zamówiłem hak, zamontowałem, kupiłem nawet śruby o wyższej klasie wytrzymałości niż były w komplecie, diagnosta obejrzał, spytał się czy porządnie zamontowałem, wypisał zaświadczenie i wio do wydziału komunikacji po pieczątkę w dowód, nic nie wspominał o chowanej kuli, w nysie tak samo było, zamontowałem porządnie/sumiennie, sprawdził, kwitek i wio, w każdej stacji tak u mnie jest. Nie sprawdziłem informacji, więc nie jestem pewny tego co teraz na piszę - wydaje mi się, że ten obowiązek chowanej kuli może zależeć od rocznika samochodu, jeżeli ma ktoś jakieś paragrafy, pewne informacje to z chęcią przeczytam ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net