Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 01:37


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 listopada 2012, 22:54 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
Ciao NYSOMANIACY !!!!!!

Tekst ten napisałem także na FPM-ie i pozwolę sobie również wkleić tu gdzie jest jego najodpowiedniejsze miejsce , czyli na Forum Nysy i innych naszych wspaniałych dostawczaków . Chciałbym usłyszeć Wasze opinie co sądzicie na temat tego wozu , ponieważ już nadszedł czas na zakupy :) , a niestety minęło już ponad dwa lata od momentu kiedy nasz Nyssan postanowił zmienić miejsce zameldowania z gwarnej Warszawy na ciche , spokojne i urocze Mazurki w okolicach Olecka . Fajnie , że zaopiekował się nią mój znajomy , który obiecał przywrócić jej pierwotny bez rdzewny stan :wink:
i co Wam powiem to Wam powiem , ale tak mi brakuje tego wozu i jej zapaszku , że chyba znów wrócę w łaski mej Lubej :D , a pomaga mi w tym wszystkim oferta z "Alledrogo" :

http://otomoto.pl/nysa-seria-500-C26698191.html

Rozmawiałem z synem właściciela , na razie mam ją zarezerwowaną do przyszłego tygodnia , ponieważ teraz muszę jechać na Śląsk i nie dam rady pojechać i wrócic , a z Wawy do Rawicza jest 330 km , a sęk jest w tej niby rezerwacji taki , że Koleś ma małą wiarę w ludzi , a moja proponowana 500 PLN zaliczka i odbiór w przyszły "łikend" raczej nie jest dla niego akceptowalna i wiarygodna , że ją później kupię i chce po przesłaniu przez jego Papę dokumentów (Synek stacjonuje w Warszawie) spisać umowę i zapłatę całej kwoty (czyli zakup bez oględzin ... ), mam nadzieję , że się nie rozczaruję jak pojadę ... Z tego co mi jeszcze Syncio powiedział , to Ojciec kupił ją ok 2000 roku od Urzędu Gminy w którym była od nowości . Dziadek używał jej sezonowo wywożąc swoje płody rolne i nie działo się to naturalnie w żadną zimę :wink: , z tego co zauważyłem , oprócz uszkodzonego prawego boku i miejsca pod zderzakami tylnymi , to nie ma raczej tragedii , tylny pas coś mi się wydaje , że też był jakiś rzeźbiony , ponieważ chyba powinna w nim być ta wnęka na stopę przy wchodzeniu przez tylne drzwi i nie ma na nich też emblematu "522" ,a dodatkowo "wóz" już stoi od 2 lat nie używany , więc zdecyduję się raczej na powrót lawetą , mam nadzieję , że nie wydam pieniędzy na lawetę na marne .... co o moim pomyśle Szanowne Towarzystwo Nyssanowe sądzi ???? będzie to dobry powrót na stare śmieci ???? :roll: :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2012, 07:33 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Nysce foteli brakuje tylnych, facet nie chciał zejść nic z ceny ? Gdyby była z mojego województwa to sam bym się skusił, ale oględziny przed obowiązkowe, dla mnie byłby spód najważniejszy.Jak wszystko gra to warto taką nyskę wziąć oczywiście ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2012, 12:39 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
Komplet foteli czeka na wieszakach w stodółce , ponieważ dziadek je zdemontował jak wywoził płody na rynek :))) także jest cała kompletna


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2012, 15:59 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 marca 2008, 13:20
Posty: 49
Lokalizacja: Komorów
Cena jest spoko, za tyle raczej do wzięcia. Szkoda, że nie ma więcej zdjęć. Rozumiem w 100% ból, bo niedawno sam pozbyłem się Nysy (też trafiła w b.dobrze ręce, to jedyne pocieszenie) i czuję się, jakbym stracił kogoś bliskiego :) Nie wiem, czy wytrzymam tyle co Ty, bo już zaczynam się rozglądać za jakąś w zastępstwie.
Trzymam kciuki za zakup i stan Nysy!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2012, 19:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2011, 10:00
Posty: 154
Lokalizacja: Śmigiel
Jeżeli aktualne to w łykenda się bycze i mogę podjechać obejrzeć pacjenta.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2012, 22:29 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
YOGI Przyjacielu , sprawa jest jak najbardziej aktualna , nie powiem że Twoja pomoc była by dla mnie więcej niż nieoceniona :wink: , tak jak pisałem wcześniej ja niestety nie mogę się w ten"łikend" ruszyć w Waszą "zachodnią" stronę , ponieważ muszę odwiedzić zaległą "południową" stronę Polski :) , a koleś strasznie napina na zapłatę wcześniej , pomimo tego że zapewniłem go , że ją kupię proponując mu 500 PLN zadatku ... (w razie czego byłby 5 paczek do przodu ) tym bardziej , że ten synek z , którym uzgadniam sprzedaż Nyski mieszka w Warszawie . Przedwczoraj już dzwonił do Taty , żeby mu przesłał podpisaną umowę i dokumenty ... także wiesz nie powiem , że jak byś mógł mi ją zerknąć to za tydzień bym wyruszył po Nyssana z bardzo czystym sumieniem :wink: , a po powrocie do Wawy w poniedziałek zapłaciłbym mu kaskę i cześć . Słuchaj możemy się umówić , że ja do niego jutro bym zadzwonił i zaanonsował Twoją wizytę , a później dałbym Ci cynk co i jak . Podałbyś mi tylko swój nr. tel. i byśmy wszystko dogadali . Mój tel. 501 537 414 Piotr .
Z góry WIELKIE DZIĘKI


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2012, 23:07 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
Yogi oczywiście po zakupie i przy najbliższym spotkaniu (mam nadzieję , że uda nam się zorganizować spotkanie "Nysanowców" i innych "dostawczakowców") będę miał możliwość odwdzięczenia się osobiście :drinkuje: :D przykładowo na przyszłorocznym wspaniałym zlocie w niedalekim Ciebie Mogilnie gdzie uczestniczymy co rok , a jest on naprawdę bardzo zacny i tym bardziej , ze Komandor Kris wszedł w tym roku w posiadanie pięknej Nyski mikrobus , a przy okazji mielibyśmy mini zlot Nysek :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2012, 19:39 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
poszła PW

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 listopada 2012, 23:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
I stało się 8)



Obrazek

Obrazek


Już w domku


Obrazek


Obrazek

małe "kuku" ... :(

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2012, 19:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
No i ślicznie! :D
Gratuluję - zapowiada się na całkiem dobry wozik :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2012, 20:34 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
Mam nadzieję ... na razie nie miałem czasu się nią zająć , ale na pierwszy rzut oka i ucha sprawa ma się mianowicie tak :

1. chodzi na 3 garach

2. można powiedzieć brak hebli , pedał wpada prawie do końca , brak płynu w zbiorniczku wyrównawczym w tym bliżej silnika , lewe koło przednie mokre i prawe tylne .

3. przewód paliwowy odłączony od zbiornika , ale za to Pan postawił 5 w baniaczku na przednim pasie i na razie jak jej się zachce to nawet odpali na troszkę ... :)

4. nie chodzą wycieraczki , chociaż jak je odchyliłem i ręcznie im pomogłem to coś mruczały i chciały nawiązać współpracę , ale nie za bardzo im to wychodzi , natomiast w środku jest pokrętło od regulacji pracy wycieraczek i nie wiem czy przez to tak się nie dzieje

5. nie chodzi nagrzewnica , może to sam klawisz choć nie sądzę

6. porwaną mam gumę od lewarka zmiany biegów oraz ręcznego

7. urwana jest guma od zamykania pokrywy maski

8. urwana jest linka od otwierania maski silnika

Ogólnie Nyska stała przez trzy lata co nie wpłynęło dobrze na jej kondycję i teraz po prostu muszę powoli przywracać ją do żywych , tylko pogoda nie jest moim sprzymierzeńcem , a żeby wjechała mi do domowego garażu brakuje ok 15 cm ... ale będę jeszcze kombinował ze spuszczeniem powietrza z kół , może się uda bo na dworze po 10 min jestem sopel i łapy też mam dwa sople :)
Fajna jest blacharsko w porównaniu z moją poprzednią z "armii" , nie ma strasznej ilości rdzy tylko niestety jakiemuś kolesiowi nie wydało na zakręcie i troszkę"liznął" Nysana po boku , ale tragedii nie ma .
Na razie jestem w trakcie poszukiwania powyższych gratków , więc może jak by coś ktoś gdzieś coś słyszał to się polecam
:wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2012, 20:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
A zapomniałem podziękować za gratulacje :lol: co też czynię , dziękuję


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2012, 23:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wjazd do garażu - zmierz dokładnie - ale samo spuszczenie powetrza raczej nie pomoże, jeśli to faktycznie tylko 15cm.
Ale gołe felgi 15' rozwiążą sprawę (Syrenka, Tarpan beznyna, Warszawa). Na gołyhc felgach śmiało mozna autko przetaczać. W ostateczności nawet na bębnach jest to wykonalne... ale to naprawdę ostateczność i lepiej użyć jakichś zjechanych bębnów.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2012, 23:41 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 października 2009, 10:51
Posty: 20
Lokalizacja: Wawa
Pojazd: Nysa M522
Na przyszły tydzień będę kombinował , jak mówisz że od Syrenki pasuja to zapytam kolesia czy nie ma samych felg , a rozstaw śrub jest taki sam ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2012, 23:33 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 07:51
Posty: 131
Lokalizacja: Kwidzyn
Cienki 125p pisze:
Na przyszły tydzień będę kombinował , jak mówisz że od Syrenki pasuja to zapytam kolesia czy nie ma samych felg , a rozstaw śrub jest taki sam ?


Rozstaw śrub w felgach Syrena, Nysa jest ten sam. Ale ostatnio jak przymierzyłem felgi Syrenkowe do mojej Nyski, to okazało się że rantem felga obciera o końcówkę drążka. Ale jakoś się kręci więc na upartego można założyć


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net