Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 21:38


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 lutego 2013, 20:17 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 lutego 2013, 19:26
Posty: 2
Lokalizacja: Polska
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie a jednocześnie pragnę wyrazić podziw dla waszych wspaniałych pojazdów i włożonej w nie pracy.
Wiele lat temu,na przełomie lat 80/90 jeździłem Nysą jako kierowca i stąd mój wielki sentyment do tej marki,tym bardziej,że to była moja pierwsza praca. Jak to bywa,pracę zmieniłem,firmy już nie ma a moja furka też gdzieś przepadła bez śladu. A może ktoś spotkał kiedyś Nyskę o nr.rej. BYP 543P, oczywiście na czarnych tablicach?
Była to niebieska izoterma zarejestrowana na 2 osoby,rok produkcji prawdopodobnie 84. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie opisu tego nietypowego chyba modelu.Nie była to dołożona kasta tylko wbudowana w tradycyjną karoserię 522,bez szyb,z tyłu pojedyńcze,szerokie drzwi,z prawej strony dość małe drzwiczki boczne,przód tradycyjny.Środek paki,łącznie z drzwiami i sufitem był wyłożony jakimś materiałem izolacyjnym i wybity cały aluminiową blachą. Ciekawi mnie,czy był to fabryczny model czy może jakiś indywidualny projekt wykonany we własnym zakresie?


Ostatnio zmieniony 26 lutego 2013, 22:17 przez magneto, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2013, 21:25 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Czy to takie nadwozie, jak chłodnia na tym prospekcie?
http://oldtimery.com/index.php?option=c ... 6&Itemid=3

Jeśli tak, to raczej to była wersja fabryczna. FSD produkowało chłodnie, jednak nie były one tak popularne, więc mało ich wyprodukowano, a co za tym idzie, mało zostało...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2013, 22:03 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 lutego 2013, 19:26
Posty: 2
Lokalizacja: Polska
Tak!Tak!Tak!To jest dokładnie ten model.Sprawiłeś mi Kolego ogromną radość tym prospektem.Dzięki wielkie.Przy szukaniu używałem bez efektu określenia izoterma.Po wpisaniu w wyszukiwarkę furgon chłodzony zaraz wyskoczyło trochę informacji.No i mam też pewną satysfakcję,że co prawda przez przypadek i bez zasobnika chłodzącego ale jeździłem zawodowo tak rzadkim modelem Nyski.Przy okazji spotkania kogoś z dawnej firmy postaram się dowiedzieć jakie były jej dalsze losy? A może "kwitnie" jeszcze gdzieś w pokrzywach i dałoby się ją odzyskać?Radość byłaby przeogromna!

A może ktoś jeszcze taką jeździł lub jeszcze posiada?
Proszę o ujawnienie się w tym temacie 8)


Ostatnio zmieniony 27 lutego 2013, 21:35 przez magneto, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2013, 08:25 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
czesc magneto :D jak milo sie twoje posty czyta !!!!!! witaj tu na forum nysy zuka , i mozesz byc pewny ze tu nikt na ciebie krzywo niebedzie patrzec jak powiesz ze chcial bys posiadac znowu nyske :wink:duzo do rosji szlo chlodzonych nadwozi , model 522 C niebyl juz taki popularny jako chlodzony.
pamietam ze takie 521 chlodnie to tam umnie w okolicy bylo duzo chodowców lisów oni nieraz kilka takich nys kupowali na przechowywanie miesa , ale staly tylko nikt nimi niejezdzil.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net