Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 04:22


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 kwietnia 2014, 18:16 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
dzięki za linka :)
Zobaczymy, jak aukcja się potoczy. Nie wiem,jak z tym elementem, czy uda mi się takie coś dopasować do niej. Zobaczę, jak pójdzie mi z zakupem kół, bo jeden gość w Dobrodzieniu ma załatwić mi pozostałe 2 dekle do kół do tej Nyski oraz komplet kół 15 calowych od Syrenki. Nie wiem więc czy mi kasy wystarczy na to wszystko...
koła 15 calowe przydadzą mi się (mam nadzieję) do Żuka. Jeśli uda mi się sprawa z Żukiem i na kołach 15 calowych zmieści mi się w garażu, to będzie super :)
Nyskę chcę zrobić, jak tylko będę mógł nią wjechać do garażu, który chcę przebudować z kurnika...
Umówię się wtedy z wujkiem, który przejeździł 40 lat Żukami i Nyskami i ma jako takie pojęcie o tych samochodach i wtedy coś już na poważnie przy Nysce pomajstrujemy...

aaa nie wiem, co o tym sądzisz, ale myślę nawet nad wyposażeniem tej mojej Nyski w komplet zasłonek. Taki komplecik stylizowany na te z Autosanów i Jelczy z PRL i lat 90-tych...

Jak tylko mi coś wpada w ręce do niej to biorę, co popadnie. Wcześniej dorwałem piękne gałki "bursztynowe" do tego drążka zmiany biegów z wtopionymi samochodzikami. Gadżetów oryginalnych z epoki, które będzie można zawiesić we wnętrzu tej Nyski też mam już sporo - pamiętacie tą modę wśród kierowców na te proporczyki zawieszane pod przednią szybą, czy na lusterku wstecznym? :D Dla mnie takie pierdółki z lat 70-tych i 80-tych są równie ważne, jak w pełni sprawna mechanika;)

Cieszę się też, że zdobyłem do niej zbiornik paliwa (oryginalny jest przebity), tylne drzwi i tylne nadkola

powoli, drobnymi krokami, ale z każdym dniem coraz bliżej jej do dawnej świetności :)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 18:34 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
te zaslony byly modne w latach czasów nys , tak samo pokrowce na siedzenia z koca uszyte , takie cos mam w mojej nysie :wink: mój ojciec jak jezdzil nysami w 80 latach tez tak mial :wink: ale 15 calowe kola to ch... wyglada nysa czy zuk , ja bym tego nierobil wolal bym podniesc garaz i na 16 calowych wjechac :wink: co do proporczyków w 80latach jak z ojcem jezdzilem w trasy po polsce to zawsze dawal mi pare zl , ja w kiosku ruchu kupilem proporczyk miasta w jakim aktualnie bylismy , ten sie pod uszczelke przedniej szyby wciskalo :wink: pamietam kiedys tata dostal naklejke champion swiece zaplonowe ta przylepil na niska deske rozdzielcza nysy 522 towos rocznik 79 :) kiedys to sie nawet czlowiek z zachodniej nalepki cieszyl :mrgreen:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 19:20 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
oprócz proporczyków trójkątnych tych z ruchu, mam też proporczyki z PKS Lubliniec. Taki materiałowy, tkany z wytłoczonymi samochodami PKS i logo PKS w miedzianej blasze. Zdobyłem też znaczki SOLIDARNOŚCI oryginalne z czasów stanu wojennego - takie jakie nosił L. Wałęsa, A. Walentynowicz czy Gwiazdowie a nawet R. Reagan na znak solidarności z internowanymi. Znalazłem przedłużacz z bakielitowym gniazdkiem i wtyczką oraz sprawny telewizor turystyczny NEPTUN z 1981 roku. Obojętnie czy w danej chwili będzie Nyska grała rolę auta do nauki jazdy, czy jakiejś "zakładowej Solidarnościowej", to chcę, aby było w niej czuć klimat lat 80-tych - wchodzisz do samochodu i odnosisz wrażenie, jakbyś przeniósł się w czasie...

Co do kół to będzie to rozwiązanie tymczasowe. Prześwit bramy mam 195 cm. Dalej jest już trochę wyżej. Jeśli brama by się zajechała od codziennego otwierania i zamykania, to przy wstawianiu nowej już będę brać potrzeby Żuka i Nyski pod uwagę :wink:
Koła zaś od Syrenki przydadzą mi się w przyszłości do...
...Syrenki. Mam nadzieję, że kiedyś znajdę dla siebie jakiś wrak i wykorzystam cały magazyn nowych części, jakie mam do 105-tki :)

Przed świętami mama kupiła mi takie frendzle, jakie wciskali kierowcy Autosanów pod poprzeczne listwy ozdobne w podsufitce w latach 80-tych. Teraz będziemy szukać niebieskiego materiału na zasłonki no i może na pokrowce siedzeń. Będę też szukać samego "materiału" (tzn dermatoidu) na podsufitkę oraz obicie boków narożników itd. W grudniu zdobyłem do tej Nyski duże ilości dykty z rozbiórki starych mebli. Będzie trzeba wszystkie panele powycinać, nasączyć odpowiednią farbą i obciągnąć odpowiednim obiciem. Cała obecna tapicerka i obicia nadają się tylko do wymiany...
Jak napatoczy mi się odpowiednia wykładzina, czy listwy aluminiowe, to też się postaram je zdobyć dla moich Nysek... Nic na siłę - wszystko w swoim czasie uda mi się skompletować z najdrobniejszymi detalami...
Podkładki tłoczone, ocynkowane do mocowania tych tapicerek już są (mam nadzieję, że mi ich nie zabraknie).
Docelowo chcę całą Nysę pomalować na jakiś błękit czy lazur, ale to już po zrobieniu garażu i kupieniu dobrego kompresora z pistoletem. nie mogę się doczekać, jak się wezmę za wymianę tych tylnych drzwi...
Na chwilę obecną męczę się z tym wrakiem nadwozia rolniczej Nyski 522 R z 1978 roku - chcę mieć to nadwozie już z głowy, jak zacznę prace przy tej Towosce...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tylko nie przykręcaj tapicerki na blachowkręty, proszęęęę :) W Nysach były stosowane spinki tapicerskie bodajże 2 czy 3 typów, metalowe, ze sprężynkami i blaszanymi łepkami i plastikowe, chyba dwa typy, na pewno takie białe (teraz już żółte) o dużej średnicy "łba"

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
acha. No widzisz. Znowu się czegoś nauczyłem :wink:
Myślałem, że te spinki z żółtymi łbami były zamontowane przez serwis w 1992 roku, a wcześniej były blachowkręty na płaski śrubokręt i te podkładki - tak było w tej rolniczej, ale tam była masa przeróbek "wiejskich" więc dzięki za tą informację :)
Postaram się rozejrzeć za takimi spinkami. Ciekawe czy takie coś dorwę np w zaopatrzeniu zakładów tapicerskich/meblarskich - u mnie w okolicy jest multum sklepów z zaopatrzeniem dla przemysłu meblarskiego...
Widzisz, jakie potrafi być złudne to, że np te blachowkręty wyglądały bardziej "starociowato" od spinek...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 20:53 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 07:51
Posty: 131
Lokalizacja: Kwidzyn
Spinki plastikowe (kołki) o których mówi Marian powinieneś kupić w sklepie motoryzacyjnym. Ja dobrałem wręcz identyczne z oryginałami.
Podejrzyj tą stronę. Spory wybór mają
http://www.romix.pl/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2014, 15:13 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
wow! no nieźle :) A już się martwiłem. Te spinki to przecież mają kiepską żywotność, zwłaszcza, jak trzeba jakiś element rozebrać i złożyć parę razy. I to nie tylko w Nysach tak jest. Rozbierałem np drzwi we Fieście, bo zamek się zepsuł, no i później miałem problem z zamocowaniem całego "boczku", a i do dzisiaj nie wygląda to tak idealnie, jak bym chciał... Wniosek taki, że nie jest tylko bolączką polskich samochodów problem z tymi elementami wykończeniowymi. W zachodnich też to z czasem szwankuje i to jeszcze gorzej...

A tak przy okazji, jak jest podwieszona w Nysach ta podsufitka?
Pytam, bo niestety w obu moich Nyskach była zdarta - w rozbitej była goła zardzewiała blacha, a w tej żółtej "belferce" był brudny styropian...
Z tego, co się orientuję, to tam były jakieś pręty płaskie wciskane w otwory w żebrach dolnych dachu, ale jak do tego mocowano obicie?

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2014, 18:27 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
to byly takie druty , te druty sie przewlekalo przez podsufitke tam byly takie uszy przyszyte , i sie to wciska , a dolna czesc na klej budapren

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2014, 22:13 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
acha, czyli najpierw obszyć te cienkie, miękkie pręty materiałem, potem przyszyć to z podsufitką, a później wcisnąć końcówki drutów do otworów w bocznych żebrach dachu? No i potem przykleić jeszcze boczne krawędzie do tych żeber?

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2014, 07:59 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
a ty wogóle niemasz podsufitki i tych drutów ? to musial bys na zlom gdzies za nysami patrzec , podsufitke idzie u tapicera dorobic ale potrzebna jemu orginalna zeby mógl pomiary wziasc , tam sie nieobszywa tych pretów, wyzej napisalem : druty sie przewleka przez doszyte uchwyty do tylnej czesci podsufitki.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2014, 08:39 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Dokładnie, u mnie w rolniczce te "uszy" były pozrywane i ktoś to sznurkami przywiązał, jak nie zapomnę to dzisiaj zrobię fotkę jak wygląda zdjęta podsufitka w rolniczce ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwietnia 2014, 18:12 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
no podsufitki były w obu zerwane :? - i w żółtej i w tym truposzu "rolniczym". Były jakieś zdaje się luźne "pręty" walające się w środku i je zachowałem z myślą zamocowania nowej podsufitki...
ale teraz sobie uświadomiłem, że mam pręty z wysokiego jak i niskiego dachu - czyli nie zrobię z tego wszystkiego kompletu. A po złomowiskach w okolicy nadal szukam, no i inne "skarby" znalazłem dzisiaj :mrgreen:

Dorwałem komplecik lamp z których oskubałem Ursusa na złomie :mrgreen:
Rok produkcji co prawda 1982, ale typ powinien spasować idealnie do rolniczej z 1978 roku... Jak myślicie? Chodzi mi o tylne, prostokątne lampy zespolone ZEM oraz lampkę oświetlenia skrzyni ładunkowej...
Muszę porobić fotki i odświeżyć temat rolniczej nieboszczki niebawem - bo "trochę" się przy niej działo... 8)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2014, 19:22 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Masz na myśli takie lampy jak w żuku skrzyniowym ? Jak tak to w rolniczce są całkiem inne, od poloneza trucka.

Tak jak obiecałem, tak wygląda w rolniczce podsufitka ;)
Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2014, 12:22 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
no miałem na myśli lampy w skrzyniowej Nysce i skrzyniowym Żuku. W Późnych Nysach rolniczkach (przełom lat 80-tych i 90-tych) widziałem lampy z Poldka Trucka z charakterystycznymi kloszami "w paski". We wcześniejszych Nysach rolniczych widziałem lampy prostokątne z "gładkimi" kloszami i tablicą rejestracyjną pod lewym reflektorem - czyli w lewej lampie zespolonej jest światło oświetlające tablicę rejestracyjną...

Fotki moich "zdobyczy" umieściłem w wątku w dziale NADWOZIE i temat wątku to "regeneracja wypłowiałych plastików".

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2015, 21:07 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Po dłuższym czasie "odgrzeję" temat mojej Nysiulki. Wbrew pozorom nie "osiadłem na laurach" i działałem w jej temacie ile tylko mogłem.

Na początek parę błyskotek dla niej - małe rzeczy, a cieszą :D

Prawdziwa "biżuteria samochodowa" 8) czyli "jajko faberżera" oraz "kryształowy żyrandol" :wink:

Każda strona tej gałki jest inna i warta uwiecznienia 8) Ot taka mała ciekawostka - mam całą kolekcję takich "klejnotów", ale akurat tylko ta gałka pasowała idealnie gwintem do drążka zmiany biegów bez konieczności przerabiania. Oby tylko nie okazało się, że drążek będzie trzeba zmienić i w nowym będzie inny gwint :-|


Załączniki:
01.jpg
01.jpg [ 188.6 KiB | Przeglądany 6642 razy ]
02.jpg
02.jpg [ 149.1 KiB | Przeglądany 6642 razy ]
03.jpg
03.jpg [ 149.66 KiB | Przeglądany 6642 razy ]
04.jpg
04.jpg [ 149.41 KiB | Przeglądany 6642 razy ]
05.jpg
05.jpg [ 152.63 KiB | Przeglądany 6642 razy ]
06.jpg
06.jpg [ 141.45 KiB | Przeglądany 6642 razy ]
07.jpg
07.jpg [ 136.82 KiB | Przeglądany 6642 razy ]

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net