Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:26


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nysa ŻW
Post: 02 lipca 2016, 17:37 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lipca 2016, 16:22
Posty: 4
Pojazd: nysa 522 1993 żandarmeria
To jest chyba ostatnia nyska ŻW w tym kraju,100% oryginał,rocznik 1993,barwy oryginalne,przytłumiony zieloną farbą biały pas,zeskrobany napis ŻW.Mam pytanie,ponieważ ŻW to służba nadal istniejąca to czy mogę ją odrestaurować w oryginale?Nie chcę jej przerabiać na Milicję czy WSW bo to by była profanacja historii tego pojazdu


Załączniki:
20160702_135613.jpg
20160702_135613.jpg [ 32.12 KiB | Przeglądany 8658 razy ]
20160702_140017.jpg
20160702_140017.jpg [ 33.81 KiB | Przeglądany 8658 razy ]
20160702_140211.jpg
20160702_140211.jpg [ 33.79 KiB | Przeglądany 8658 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 02 lipca 2016, 18:13 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lipca 2016, 16:22
Posty: 4
Pojazd: nysa 522 1993 żandarmeria
No może trochę przesadziłem,98% oryginału


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 03 lipca 2016, 00:25 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Formalnie nie wolno używać takiego oznaczenia. W praktyce ktoś musiałby być skończonym formalistą, żeby się o takie cos dowalić, zwłaszcza, że oczywistym jest (bo jest?), że nie bedziesz tą Nysa "straszył" żołnierzy ;)

Można też nie namalować literek "ŻW" i wtedy luz; koguty oczywiscie w pokrowcach.
Można też wrzucić ją na żółte blachy - i wtedy z jednej strony nie wolno używac oznaczeń Żandarmerii, ale z drugiej nie wolno naruszać stanu pojazdu zbaytkowego :mrgreen:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 03 lipca 2016, 06:18 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Można też dorobić litery ŻW jako magnetyczne - "dolepiasz", kiedy chcesz, jedziesz na jakiś zlot czy coś, a jak przelatujesz krajówką to na wszelki wypadek ściągasz i chowasz pod fotel ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 03 lipca 2016, 08:34 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
albo magnetyczną zaślepkę napisu


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 03 lipca 2016, 09:29 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2016, 08:20
Posty: 6
Ja słyszałem jeżeli zarejestrujesz na zabytek to może mieć oryginalne malowanie :) Na zlocie widziałem milicje która naprawdę służyła w czasach PRL.Właśnie wtedy rozmawiałem z właścicielem i ma opinię rzeczoznawcy i jest zarejestrowane na żółte blachy i mówił mi ze jest to zgodne z prawem :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 03 lipca 2016, 11:34 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lipca 2016, 16:22
Posty: 4
Pojazd: nysa 522 1993 żandarmeria
Tylko że milicja jest formacją już nie istniejącą.Gdyby moja nyska służyła w WSW to nie było by problemu.WSW rozwiązali w roku 1990,a moją ŻW wyprodukowano w 1993 i siłą rzeczy nie mogła służyć we wcześniejszych formacjach.Tak jak napisałem na wstępie ten pojazd jest być może jedyną w kraju ocalałą nysą która ma autentyczną historię służby w ŻW.Nysek w barwach Milicji (autentycznych lub stylizowanych)jest sporo,ja mam szansę na unikat.Pojazd można przemalować ale jego historii już nie.Nieważne czy będę mógł nią legalnie jeżdzić,była i będzie ŻW


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 03 lipca 2016, 18:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Spokojnie, bez paniki. W "najgorszej opcji" będziesz musiał zasłaniać literki "ŻW" na drodze publicznej - i tyle.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 03 lipca 2016, 20:02 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2016, 08:20
Posty: 6
grekzorbo pisze:
Tylko że milicja jest formacją już nie istniejącą.Gdyby moja nyska służyła w WSW to nie było by problemu.WSW rozwiązali w roku 1990,a moją ŻW wyprodukowano w 1993 i siłą rzeczy nie mogła służyć we wcześniejszych formacjach.Tak jak napisałem na wstępie ten pojazd jest być może jedyną w kraju ocalałą nysą która ma autentyczną historię służby w ŻW.Nysek w barwach Milicji (autentycznych lub stylizowanych)jest sporo,ja mam szansę na unikat.Pojazd można przemalować ale jego historii już nie.Nieważne czy będę mógł nią legalnie jeżdzić,była i będzie ŻW



A no może racja :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 04 lipca 2016, 06:36 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Jeśli chcesz wszystko zrobić "legalnie" , to ratują Cię jedynie żółte blachy. Mówię to na przykładzie mojej Milicyjnej Nysy '93. Po pierwsze jak chcesz mieć na dachu niebieskiego koguta ( w pokrowcu , czy bez) i sygnał dwutonowy - to tylko żółte blachy. Ale najważniejsza rzecz, to ocalenie przeznaczenia. Jeżeli w dowodzie masz "specjalny" , to w zasadzie nie ma opcji, żeby w przypadku przerejestrowania, zachowali Ci to przeznaczenie. W mojej konwojówce, był ten problem ,że aktualnie, po zmianie przepisów nie ma pojazdu specjalnego z możliwością przewożenia 9 osób. Diagnosta próbował mi z niej zrobić kinowóz, ale straciłbym 4 miejsca siedzące. Kolejna rzecz, to nikt Ci nie utrzyma takiego przeznaczenia pojazdu jakim był pierwotnie - na rzecz osoby prywatnej. Diagnosta powiedział mi ,że nie mogę jako osoba prywatna mieć radiowozu. Pozostała jedynie opcja żółtych blach , gdzie dotychczasowe przeznaczenie i ilość miejsc została utrzymana.
Co do napisów, to na przykładzie innej mojej Nysy, do przekreślenia obowiązującego symbolu R (reanimacyjna) używałem paska taśmy magnetycznej. Można by to podobnie rozwiązać w przypadku ŻW, ale i tak wskazanym by było mieć żółte blachy w komplecie.

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 04 lipca 2016, 22:44 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lipca 2016, 16:22
Posty: 4
Pojazd: nysa 522 1993 żandarmeria
Kolego Ibis5 piszesz (mojej Milicyjnej Nysy"93)może z formacjami historycznymi typu Milicja WSW jest łatwiej.
Nasze Nyski są stosunkowo "młode",w 93r.nie było już ani Milicji ani WSW.Robiąc je w barwach tych formacji zatracamy całą historię danego egzemplarza,stając się właścicielem co prawda efektownej,ale tylko imitacji.Po co trudzić się zdobywając wyposażenie z epoki to i tak będzie tylko stylizowana imitacja.Nawet Pani Woj.konserwator zabytków nie bardzo wie co z tym zrobić.Z jednej strony chciała by mieć pojazd w oryginale z drugiej pomóc nie może.Robię Żandarmerię.W najgorszym razie parę puszek farby i zamiast perełki będzie kolejna Milicja,ważne że nie huta:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 05 lipca 2016, 06:01 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Dobrze powiedziane.
Tez mam nyse WSW lecz juz taka kupiłem (przemalowanie poprzedniego wl z blekitnej) troche z tego powodu ubolewam, powrót do ori ciężki lecz w nie których miejscach zielony sam sie luszczy.

Zalezy kto co lubi, jakie ma plany itd

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 05 lipca 2016, 11:24 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
grekzorbo pisze:
Kolego Ibis5 piszesz (mojej Milicyjnej Nysy"93)może z formacjami historycznymi typu Milicja WSW jest łatwiej.
Nasze Nyski są stosunkowo "młode",w 93r.nie było już ani Milicji ani WSW.Robiąc je w barwach tych formacji zatracamy całą historię danego egzemplarza,stając się właścicielem co prawda efektownej,ale tylko imitacji.Po co trudzić się zdobywając wyposażenie z epoki to i tak będzie tylko stylizowana imitacja.Nawet Pani Woj.konserwator zabytków nie bardzo wie co z tym zrobić.Z jednej strony chciała by mieć pojazd w oryginale z drugiej pomóc nie może.Robię Żandarmerię.W najgorszym razie parę puszek farby i zamiast perełki będzie kolejna Milicja,ważne że nie huta:)


Jeśli chodzi o "milicyjno/policyjną" Nysę , to fakt ,że może naginam historię o trzy lata. Jednak mi osobiście to nie przeszkadza. I tak dla większości osób, Nysa kojarzy się z Milicją. Technicznie też pozostała w epoce PRL. Jedyną rzeczą , która się nie zgadza , to dwie litery w nazwie formacji. Rok 93, to już raczej epoka T4 w Policji .Nysy w tym czasie kończyły swój żywot i były przekazywane do OSP bądź SM. Wierz mi - ludziom to i tak nie robi różnicy. Np. mojego Dużego Fiata karetkę współcześni tatusiowie nazywają stara Policją i stawiają swoje pociechy na jego tle ,żeby odpowiednio zretuszowane zdjęcie , jeszcze tego samego dnie wrzucić na FB. Wątpię nawet , czy konserwator zabytków, specjalnie rozwodzi się nad tą kwestią, czy w 93 była Milicja , czy nie . Przysłał wpis bez zbędnych pytań.
Inną kwestią jest fakt ,że sporo ludzi nawet nie zajarzy co znaczy ŻW. Wydaje mi się ,że w przypadku napisu Policja , można by mieć więcej różnej maści problemów niż w przypadku ŻW

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 05 lipca 2016, 11:29 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tym niemniej ja popieram kolegę grekzorbo - zrób na ŻW, a litery daj magnetyczne lub jak podpowiedział kuba - zaślepkę magnetyczną na litery w kolorze lakieru. I w typowym malowaniu ŻW będziesz na zlotach i w garażu, a po drogach publicznych będziesz się poruszał bez liter ŻW. To chyba najprostsza opcja.
A żółte tablice i tak bym zrobił na Twoim miejscu. Wiele ułatwiają, a praktycznie niczego Ci nie zabierają, jedynie kwoty na opinię i przerejestrowanie na początku.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Nysa ŻW
Post: 05 lipca 2016, 12:28 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Znam przypadek gdzie fiat 125p po 84r zarej na żółte i do tego przerobiony na replikę milicji z wcześniejszych lat.
Dodatkowo na zloty przyczepia blache MOF...

Tylko nie zapytalem czy najpierw byly zolte czy replika

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net