Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:20


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 00:21 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Tomek - mi chodzi o to, że budujesz teorię (spójną i prawdopodobną) w oderwaniu od podstaw - w tym przypadku konkretnej Nysy 521 - która może i by mogła być takim pojazdem, ale cechy takie, jak np szyba z drzwi suwanych czy listwy składane z dwóch świadczą o pzreróbce towosa w czasie remontu...

Przy okazji jeszcze o masce: 521 ma to środkowe przetłoczenie płytsze od 522; w 521 siatka atrapy powinna byc aluminiowa i demontowalna.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2009, 16:41 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Dziwny Mag pisze:
Przetłoczenie na masce - było zawsze - więc albo j ektoś sklepał, albo zakrył szpachlą... brr :? 8)

Ze tak powiem po czym wnosisz? :P Mi ta maska na nieprzerabianą wygląda z siatką demontowalną aluminiową, oceńcie sami: Obrazek Obrazek Obrazek
A to zdjęcie z jednej starej książki, przetłoczeń nie widać:
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2009, 16:46 
jak niema to niema co tam takimi pierdolami sie zajmowac sa inne warzniejsze sprawy :D a ta ma srubke 2 mm dluzsza a tamta ma tutaj przetloczenie , moralesa nyska jest jedna z pierwszych wiec moze tego niemiec :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2009, 18:32 
Tak teraz patrze, że tapicerkę na tylnych rozkładanych fotelikach masz taką jak ja w mojej 521T. Masz oryginalną tabliczkę znamionową? Jeśli tak, to w którym miejscu jest przymocowana? Jaki masz rok produkcji i numer nadwozia? Próbuję ustalić rok produkcji mojej, bo ani tabliczki, ani papierów nie mam...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2009, 18:57 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Też to zauważyłem :D Tylko moja strasznie podarta. Ciekawe czy można dziś dostać coś podobnego. Tabliczki też jeszcze nie znalazłem. Podobno występowały na stopniach ale ja mam do nich przykręcone gumoleum, więc może jeszcze znajde ją gdzieś pod spodem. W papierach i na przednim pasie mam numer 87442 i rok produkcji 1971. Twoja pewnie jest troche młodsza bo masz już zapięcie klapy w kabinie od dołu no i to przetłoczenie na masce :wink: Czyli twoja jest z pomiędzy 1971-75 wiedzy co do tego kiedy dokładnie jakie zmiany były wprowadzane niestety jeszcze niemam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lutego 2009, 01:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Morales pisze:
Dziwny Mag pisze:
Przetłoczenie na masce - było zawsze (...)

Ze tak powiem po czym wnosisz? :P Mi ta maska na nieprzerabianą wygląda

No i tu mnie zaskoczyłeś :) Własciwie to maska mnie zaskoczyła! Wnosiłem po tym, że na rysunkach w katalogach części widziałem tylko z przetłoczeniem, że na żywo w różnych rocznikach widziałem tylko z przetłoczeniem... A zdjecia wczesnych 521 zwykle miałem okazję ogladać w kiepskiej jakości - więc i tam nie było tego widać...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net