Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 02:36


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 sierpnia 2008, 19:04 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Witam wszystkich od roku jestem wraz z kumplem posiadaczem Nysy 521 z 71 roku chociaż jak na razie nikt nie jest w stanie mi powiedzieć co to za wersja;) niby towos ale 3 drzwiowy z lewej ma 2 okna a z prawej jedno podłużne. Poprzedni właściciel mówił że taką już kupił a wcześniej jeździła w łączności czy jakimś podobnym zakładzie. W każdym razie nysa jest na chodzie co prawda nie jest w pełni orginalna ale ma sie dobrze i nie sprawia większych kłopotów. Zjeździliśmy nią już pół polski zaczynając od jej zakupu pod Rzeszowem poprzez różne zloty, wyjazdy, przeprowadzki a kończąc na woodstocku w ostatni weekend. Dopiero niedawno dowiedziałem się o istnieniu forum Nysy i o tym że jest jeszcze sporo ludzi zakręconych na punkcie tych aut:D Cieszy mnie to niezmiernie mam nadzieje że przyjmiecie mnie do swego grona mimo iż tak "oszpeciliśmy" nasz wechikuł tajemnic. Załączam aktualne foty i pozdrawiam wszystkich.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2008, 19:22 
czesc :) fajnie ze znalazles forum nysy/zuka witam w domu rodzinnym :D nyska twoja/wasza mogla byc juz taka od nowosci z fabryki bez 2 bocznych suwanych dzwi bo wszystkiego mozna sie spodziewac :P ale mozliwe ze miala dzwi suwane mogla miec wypadek i zaspawali platem blachy to zobaczysz jak zdejmiesz tapicerke czy cos bylo robione , jak piszesz ze ona kiedys jezdzila w lacznosci to mozliwe ze bez bocznych dzwi ze wzgledu na bezpieczenstwo specjalne nadwozie zamowione w fabryce tez tak moglo byc :wink: jak najbardziej nyska jest zabytek :!: 1971 r 8) starajcie sie miec w orginale , te malunki sprajem mi sie niepodobaja :? moze remont kiedys bedziecie robic to wtedy bedzie w jednym kolorze ladnym z duzymi kierunkowskazami i innymi typowymi czesciami nys 521 :wink:

pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2008, 20:19 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 marca 2008, 21:51
Posty: 39
No jestem pod wrażeniem Malunki zgoda do bani ale ten niski dach. Chłopie bomba. Ciekawe czy deska rozdzielcza z zegarem. Pokarz jej wnętrze. Z tymi drzwiami to myślę że jest to konsekwencja remontu a nie fabryka. Tym bardziej że okno krzywo chyba jest wstawione
Pozdrawiam i czekam na dalsze foty :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2008, 22:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Wiedziałem że malunki ortodoksyjnym nyssaniarzom nie przypadną do gustu :) ale jakaś ta nasz nysa za smutna była i postanowiliśmy ją na szybko rozweselić. Wiadomo zawsze to można zmienić mi się marzy dwukolorowe malowanie zwłaszcza że znalazłem ślady po listwach które kiedyś szły przez cały tył. Dach niestety jest troche pogięty ale ma niezastąpiony duży właz. Co do deski to hymm zegar co prawda ma ale jest ona inwencją poprzedniego właściciela tak jak i przerobiona elektryka. Nie wiem czy to orginał ale akumulator i bezpieczniki są z lewej strony pod maską. Mi ten brak drzwi wygląda na orginał nie zauważyłem żeby okno było krzywo po prostu jest niższe niż reszta, innych oznak też nie widziałem ale pod tapicerke jeszcze nie zaglądałem. Chociaż za późniejszą przeróbką może przemawiać też fakt że siedzenia mają klasyczny układ jak w towosie czyli z przerwą na drzwi po prawej. Ale jeśli wyszła tak z fabryki przypuszczalnie jest jedyną nadal jeżdżącą :D Obecnie nasza Nysa ma silnik z 522 na weberze i sprzynie czwórke bo poprzedni silnik, ponoć od warszawy, wybuchł. Co prawda to też nieorginalne rozwiązanie ale razem z mostem też z warszawy całkiem ekonomiczne :) Powoli kompletuje orginalne graty mam już kołpaki z dobrym chromem i jedną ramke na tylne światła, według mnie najbardziej szpetne jest to światło cofania z żuka marze o orginale w chromowanej ramce. Mam też dwa komplety kół jeden z dobrymi oponami ale na felgach bez zaczepów a drugi na odwrót ale jak na razie wszystkie zakłady wulkanizacyjne w Wawie jak widzą dętkowe opony to kręcą nosem :shock:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2008, 01:38 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Witaj :D
A mnie - mimo, iż ponoć bywam ortodoksem w kwestii oryginalności (?) :> malunki się podobają. Nawet bardzo ;D Zdecydowanie jest o wiele weselsza niz wcześniej :wink:
Piszesz, że znalazłeś ślady po listwach ozdobnych zachodzących na tylne narożniki... obstawiałbym w tej sutyacji, że podczas remontu (wymiany poszycia) ktoś po prostu zrezygnował z suwanych drzwi... Okaże się, jak ściągniesz tapicerkę.
Pozdrawiam! :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2008, 18:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 maja 2008, 19:33
Posty: 53
Lokalizacja: Niepołomice
Zajefajne malowanie. Ogórki pacyfistów się myją ! Nic nie zmieniajcie !

_________________
www.nowahutatour.com


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2008, 18:56 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
:D Dzięki za pochlebne opinie, ludziom na ulicy też sie mordki cieszą jak widzą naszą nyse :D a ja już od conajmniej dwóch osób słyszałem że takie 3 drzwiowe wersje wychodziły z fabryki :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2008, 20:03 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Morales pisze:
(...)a ja już od conajmniej dwóch osób słyszałem że takie 3 drzwiowe wersje wychodziły z fabryki :wink:

Niewykluczone... ALE :wink: Z archiwalnych zdjęć znanych jest 1-2 pewne i kilka prawdopodobnych (widziałem kilka zdjec, na których może być taka Nysa, ale nie musi) Nys 521 trzydrzwiowych - jednak wszystkie one mają one układ okien identyczny z mikrobusem... Choć już nie raz okazało się, że FSD miewała rozmaite pomysły :D 8) Na razie obstaję przy opinii, ze w przypadku Twojej Nyski bardziej prawdopodobna jest przeróbka w trakcie eksploatacji... Tak 70/30 dla tej wersji wydarzeń :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2008, 20:28 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie ma co gdybac, niech kolega morales sprawdzi co sie pod tapicerka kryje i sie sprawa rozwiaze :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2008, 22:08 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Tapicerka to w moim przypadku troche za dużo powiedziane :) ale nie ma rady chyba będe musiał sprawdzić. Po remontach to ja tam widze dużo śladów ale brak drzwi wygląda mi na orginał, bardziej jestem skłonny uwierzyć że to był furgon tylko ktoś okna wstawił :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2008, 10:19 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Też możliwe, fabryka robila tyle cudów na kiju na zamówienie, że czasami trudno odróznic oryginał od przeróbki, np. wersje rolnicze, o których też już kiedyś była dyskusja. Tak samo z innymi wersjami, jak ktoś umie robic to zrobi tak dobrze, ze nie bedzie widac, ze to przeróbka. ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2008, 13:39 
jak ta nysa w 70 latach jezdzila w lacznosci to byly inne wymagania bezpieczenstwa , dlatego to jest nadwozie specjalne FSDN orginalnie przystosowane dla odbiorcy (lacznosc) , jezeli w przyszlosci bys remont robil to naprawde jest warto ja zrobic na lacznosciowa nyske 70 lat 8) :wink: bedzie sliczna :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2008, 14:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Witaj kolego :!: Malunki fajne są i nysolot twój niespotykany bardzo jest przez to i oryginalny. Zrób nam fotki ze środka a i nam mordki się jeszcze bardziej ucieszą. Drzwi-hmmm-a własciwie ich brak to wg. mnie przeróbka czyjaś, ale pożyjemy-zobaczymy jak to się mówi jak rozbierzesz boczek. :wink:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2008, 20:16 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Wnętrze to jakieś super specjalne to nie jest :wink: Takie już zastaliśmy no może dożuciliśmy tylko troche bałaganu i wycięliśmy przegrode bo nam przeszkadzała. Tak już było: dziwna tapicerka z tyłu siedzenia tylne fajne ale troche poprute, przednie od łady z dorabanymi podwyższeniami, kierownica i obudowa kolumny od tarpana, deska przerobiona z daszkiem od dużego fiata nie wiem czy to do czego przykęcone są zegary to orginalna blacha ale wole nie ruszać deski bez potrzeby bo elektryka to dziwna wydumka i raz już sie zapaliła :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 września 2008, 08:20 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Kurde-ale zlepek to wnętrze.....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net