Dzisiaj jest 29 marca 2024, 11:23


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 września 2008, 18:41 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
No to ci sie mordka nie ucieszyła :wink: no ale cóż nysa ma już swoje lata i pewnie nie jedno przeszła, dobrze że wogóle jakoś przetrwała:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 września 2008, 20:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
A co ta tapicerka pod dachem tak wisi? rzeczywiscie, ktos sporo poprzerabiał.. :/

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2008, 07:49 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
siemanko Morales.
My się poznaliśmy na zlocie .
8)

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2008, 12:18 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Witam również :D Wiem wiem miło wspominam tamto spotkanie zwłaszcza że był to dla mnie pierwszy zlot na którym była też inna nysa niż moja :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2008, 14:18 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Morales pisze:
Witam również :D Wiem wiem miło wspominam tamto spotkanie zwłaszcza że był to dla mnie pierwszy zlot na którym była też inna nysa niż moja :D
tylko nic nie pisz tutaj o odbojach oryginalnych które masz , bo Robo Cię zamęczy :lol:

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2008, 11:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
hehe :D specjalnie ich niema na moich zdjęciach ;) więc ciiiii :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 października 2008, 10:49 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
ODBOJE JUŻ MAM :!: Za 20 zł z allegro :!: :wink:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2008, 20:26 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
To pochwal się wreszcie swoją Nyską? Jak tam stan aktualny?

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2008, 09:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
kurde-poszukam płyty z fotami i wkleje w tym tygodniu. Obiecuję.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2009, 19:57 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lutego 2009, 18:56
Posty: 67
Lokalizacja: Limanowa
Mi się jednak wydaje że to jest seria. Zwróćcie uwagę na boczne listwy , które nie są cięte - ale co ja tam wiem ...

Wnętrze śmieszne , wywaliłbym to radio z głośnikiem a kierownica z FSO fajnie wygląda i pewnie wygodniejsza od twej NYSOWSKIEJ. Pozdro.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2009, 20:16 
moralesa nysa jest to wersja tak zwana do przewozu papierow wartosciowych kiedys takie wersje nadwozi byly tez produkowane w fabryce moge sie tez mylic, tyle odemnie :) jak juz oskarczan odgrzal kotleta :wink: wnetrze tej nysy to przerobki i niejest to zadna seria zewnetrzna listwa ozdobna to seria i cale nadwozie moze byc orginalnym specjalnym nadwoziem do przewozu papierow wartosciowych


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2009, 12:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2008, 18:20
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
hehe :D to na to to bym nigdy nie wpadł że moja nyska kiedyś papiery wartościowe woziła, ale czemu tak uważasz Nysanku? i czy w takim razie powinna mieć siedzenia z tyłu, bo mi wyglądają na orginały z taką samą tapicerką jak w tej ostatnio prezentowanej 521 Roberta. Listwy wyglądają równo i staro zwłaszcza z tą sparciałą i popękaną uszczelką w środku ale każda składa sie z 2 kawałków co prawda ładnie i równo spasowanych i mógłbym uwierzyć że są fabryczne ale na tylnych narożnikach są zaszpachlowane ślady po wkrętach tak jakby te listwy kiedyś na nie zachodziły. A kierownica nie jest FSO tylko FSR :P chyba z całą kolumną ktoś przeszczepił z tarpana. Niewiem czy da sie na nią założyć orginał, a kolumna łamana więc bezpieczniejsza chyba. Moja nysa od niedawna ma swój własny domek więc może niedługo zabiore się za mały remont bądź konserwację to w końcu ściągne tapicerke i porobie zdjęcia i wtedy ocenicie czy seria czy nie ;) Tak przy okazji mam jeszcze 2 pytania: czy w 521 występowały maski bez tego przetłoczenia na górze po środku i czy były osłony silnika w kabinie zapinane na dwie gumy po bokach? bo ja właśnie mam takie rozwiązania.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lutego 2009, 13:14 
czesc,

uwazam ze byla to nysa do przewozu papierow wartosciowych , takie auta byly zaladowywane i wyladowywane tylnymi dzwiami , ze wzgledow na bezpieczenstwo i poprostu niebyly im potrzebne drugie boczne dzwi czy to suwane czy otwierane , zamowione zostalo takie nadwozie w fabryce :wink: z tylu ten fotelik boczny dla pilnujacego towaru oraz wyladunku szybkiego, do obslugi domu lub domow handlowych ich utarg byl tak transportowany :) kolumna lamana moze byc z nowszych nys 522 produkowanych pod koniec , albo z tarpana lacznie z kiera, co do maski srodkowej to prawda mialy 521 po 2 stronach na paski zapinane , twoja nysa jest tez ta z pierwszych 521 :wink: a to ze domek znalazla cieszy mnie bardzo :D :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2009, 11:43 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Jak dla mnie to Nysanek się rozmarzył z tą wersją... :wink:
Choć - o czym dopiero niedawno się przekonałem - istniały we wczesnych 521 towosy czy furgony tylko 3 drzwiowe (drzwi pasażera, kierowcy i tylne).

Przetłoczenie na masce - było zawsze - więc albo j ektoś sklepał, albo zakrył szpachlą... brr :? 8)

Zapinanie pokrywy silnika na 2 gumy po bokach - oryginał :D Do około 1972/3 roku stosowane...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2009, 13:16 
nierozmarzylem sie wcale :) ty masz jakis prospekt o nysach 521 i tam stoi napewno wiele co fabryka za nadwozia produkowala juz w latach 70 wczesnych, jak ta nysa tylko do rampy lub dzwi tylem mogla podjezdzac dajmy nato bank czy taki dom handlowy to naco jej 2 boczne dzwi :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net