Dzisiaj jest 23 sierpnia 2019, 15:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nysa ŻW
Gość Nysa/Żuk Service

Pojazd: nysa 522 1993 żandarmeria
To jest chyba ostatnia nyska ŻW w tym kraju,100% oryginał,rocznik 1993,barwy oryginalne,przytłumiony zieloną farbą biały pas,zeskrobany napis ŻW.Mam pytanie,ponieważ ŻW to służba nadal istniejąca to czy mogę ją odrestaurować w oryginale?Nie chcę jej przerabiać na Milicję czy WSW bo to by była profanacja historii tego pojazdu

Załączniki:
20160702_135613.jpg
20160702_135613.jpg [ 32.12 KiB | Przeglądany 1678 razy ]
20160702_140017.jpg
20160702_140017.jpg [ 33.81 KiB | Przeglądany 1678 razy ]
20160702_140211.jpg
20160702_140211.jpg [ 33.79 KiB | Przeglądany 1678 razy ]
Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Nysa ŻW
Gość Nysa/Żuk Service

No może trochę przesadziłem,98% oryginału

Offline Wyświetl profil  

Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Formalnie nie wolno używać takiego oznaczenia. W praktyce ktoś musiałby być skończonym formalistą, żeby się o takie cos dowalić, zwłaszcza, że oczywistym jest (bo jest?), że nie bedziesz tą Nysa "straszył" żołnierzy ;)

Można też nie namalować literek "ŻW" i wtedy luz; koguty oczywiscie w pokrowcach.
Można też wrzucić ją na żółte blachy - i wtedy z jednej strony nie wolno używac oznaczeń Żandarmerii, ale z drugiej nie wolno naruszać stanu pojazdu zbaytkowego :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Pojazd: Nysa 522T 1990
Można też dorobić litery ŻW jako magnetyczne - "dolepiasz", kiedy chcesz, jedziesz na jakiś zlot czy coś, a jak przelatujesz krajówką to na wszelki wypadek ściągasz i chowasz pod fotel ;)

Offline Wyświetl profil  

Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Pojazd: Żuk A07B 1994
albo magnetyczną zaślepkę napisu

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Ja słyszałem jeżeli zarejestrujesz na zabytek to może mieć oryginalne malowanie :) Na zlocie widziałem milicje która naprawdę służyła w czasach PRL.Właśnie wtedy rozmawiałem z właścicielem i ma opinię rzeczoznawcy i jest zarejestrowane na żółte blachy i mówił mi ze jest to zgodne z prawem :)

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service

Tylko że milicja jest formacją już nie istniejącą.Gdyby moja nyska służyła w WSW to nie było by problemu.WSW rozwiązali w roku 1990,a moją ŻW wyprodukowano w 1993 i siłą rzeczy nie mogła służyć we wcześniejszych formacjach.Tak jak napisałem na wstępie ten pojazd jest być może jedyną w kraju ocalałą nysą która ma autentyczną historię służby w ŻW.Nysek w barwach Milicji (autentycznych lub stylizowanych)jest sporo,ja mam szansę na unikat.Pojazd można przemalować ale jego historii już nie.Nieważne czy będę mógł nią legalnie jeżdzić,była i będzie ŻW

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Spokojnie, bez paniki. W "najgorszej opcji" będziesz musiał zasłaniać literki "ŻW" na drodze publicznej - i tyle.

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

grekzorbo pisze:
Tylko że milicja jest formacją już nie istniejącą.Gdyby moja nyska służyła w WSW to nie było by problemu.WSW rozwiązali w roku 1990,a moją ŻW wyprodukowano w 1993 i siłą rzeczy nie mogła służyć we wcześniejszych formacjach.Tak jak napisałem na wstępie ten pojazd jest być może jedyną w kraju ocalałą nysą która ma autentyczną historię służby w ŻW.Nysek w barwach Milicji (autentycznych lub stylizowanych)jest sporo,ja mam szansę na unikat.Pojazd można przemalować ale jego historii już nie.Nieważne czy będę mógł nią legalnie jeżdzić,była i będzie ŻW

A no może racja :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jeśli chcesz wszystko zrobić "legalnie" , to ratują Cię jedynie żółte blachy. Mówię to na przykładzie mojej Milicyjnej Nysy '93. Po pierwsze jak chcesz mieć na dachu niebieskiego koguta ( w pokrowcu , czy bez) i sygnał dwutonowy - to tylko żółte blachy. Ale najważniejsza rzecz, to ocalenie przeznaczenia. Jeżeli w dowodzie masz "specjalny" , to w zasadzie nie ma opcji, żeby w przypadku przerejestrowania, zachowali Ci to przeznaczenie. W mojej konwojówce, był ten problem ,że aktualnie, po zmianie przepisów nie ma pojazdu specjalnego z możliwością przewożenia 9 osób. Diagnosta próbował mi z niej zrobić kinowóz, ale straciłbym 4 miejsca siedzące. Kolejna rzecz, to nikt Ci nie utrzyma takiego przeznaczenia pojazdu jakim był pierwotnie - na rzecz osoby prywatnej. Diagnosta powiedział mi ,że nie mogę jako osoba prywatna mieć radiowozu. Pozostała jedynie opcja żółtych blach , gdzie dotychczasowe przeznaczenie i ilość miejsc została utrzymana.
Co do napisów, to na przykładzie innej mojej Nysy, do przekreślenia obowiązującego symbolu R (reanimacyjna) używałem paska taśmy magnetycznej. Można by to podobnie rozwiązać w przypadku ŻW, ale i tak wskazanym by było mieć żółte blachy w komplecie.

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service

Kolego Ibis5 piszesz (mojej Milicyjnej Nysy"93)może z formacjami historycznymi typu Milicja WSW jest łatwiej.
Nasze Nyski są stosunkowo "młode",w 93r.nie było już ani Milicji ani WSW.Robiąc je w barwach tych formacji zatracamy całą historię danego egzemplarza,stając się właścicielem co prawda efektownej,ale tylko imitacji.Po co trudzić się zdobywając wyposażenie z epoki to i tak będzie tylko stylizowana imitacja.Nawet Pani Woj.konserwator zabytków nie bardzo wie co z tym zrobić.Z jednej strony chciała by mieć pojazd w oryginale z drugiej pomóc nie może.Robię Żandarmerię.W najgorszym razie parę puszek farby i zamiast perełki będzie kolejna Milicja,ważne że nie huta:)

Offline Wyświetl profil  

Miłośnik Nysa/Żuk Service

Dobrze powiedziane.
Tez mam nyse WSW lecz juz taka kupiłem (przemalowanie poprzedniego wl z blekitnej) troche z tego powodu ubolewam, powrót do ori ciężki lecz w nie których miejscach zielony sam sie luszczy.

Zalezy kto co lubi, jakie ma plany itd

Fiat 126p 125p 82'
Niewiadow n126 75'
Trabanta 601 72'
Wsk 125 58'

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

grekzorbo pisze:
Kolego Ibis5 piszesz (mojej Milicyjnej Nysy"93)może z formacjami historycznymi typu Milicja WSW jest łatwiej.
Nasze Nyski są stosunkowo "młode",w 93r.nie było już ani Milicji ani WSW.Robiąc je w barwach tych formacji zatracamy całą historię danego egzemplarza,stając się właścicielem co prawda efektownej,ale tylko imitacji.Po co trudzić się zdobywając wyposażenie z epoki to i tak będzie tylko stylizowana imitacja.Nawet Pani Woj.konserwator zabytków nie bardzo wie co z tym zrobić.Z jednej strony chciała by mieć pojazd w oryginale z drugiej pomóc nie może.Robię Żandarmerię.W najgorszym razie parę puszek farby i zamiast perełki będzie kolejna Milicja,ważne że nie huta:)

Jeśli chodzi o "milicyjno/policyjną" Nysę , to fakt ,że może naginam historię o trzy lata. Jednak mi osobiście to nie przeszkadza. I tak dla większości osób, Nysa kojarzy się z Milicją. Technicznie też pozostała w epoce PRL. Jedyną rzeczą , która się nie zgadza , to dwie litery w nazwie formacji. Rok 93, to już raczej epoka T4 w Policji .Nysy w tym czasie kończyły swój żywot i były przekazywane do OSP bądź SM. Wierz mi - ludziom to i tak nie robi różnicy. Np. mojego Dużego Fiata karetkę współcześni tatusiowie nazywają stara Policją i stawiają swoje pociechy na jego tle ,żeby odpowiednio zretuszowane zdjęcie , jeszcze tego samego dnie wrzucić na FB. Wątpię nawet , czy konserwator zabytków, specjalnie rozwodzi się nad tą kwestią, czy w 93 była Milicja , czy nie . Przysłał wpis bez zbędnych pytań.
Inną kwestią jest fakt ,że sporo ludzi nawet nie zajarzy co znaczy ŻW. Wydaje mi się ,że w przypadku napisu Policja , można by mieć więcej różnej maści problemów niż w przypadku ŻW

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Pojazd: Nysa 522T 1990
Tym niemniej ja popieram kolegę grekzorbo - zrób na ŻW, a litery daj magnetyczne lub jak podpowiedział kuba - zaślepkę magnetyczną na litery w kolorze lakieru. I w typowym malowaniu ŻW będziesz na zlotach i w garażu, a po drogach publicznych będziesz się poruszał bez liter ŻW. To chyba najprostsza opcja.
A żółte tablice i tak bym zrobił na Twoim miejscu. Wiele ułatwiają, a praktycznie niczego Ci nie zabierają, jedynie kwoty na opinię i przerejestrowanie na początku.

Offline Wyświetl profil  

Miłośnik Nysa/Żuk Service

Znam przypadek gdzie fiat 125p po 84r zarej na żółte i do tego przerobiony na replikę milicji z wcześniejszych lat.
Dodatkowo na zloty przyczepia blache MOF...

Tylko nie zapytalem czy najpierw byly zolte czy replika

Fiat 126p 125p 82'
Niewiadow n126 75'
Trabanta 601 72'
Wsk 125 58'

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.