Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 04:45


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 kwietnia 2009, 19:45 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 marca 2009, 22:13
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

Udało się. Wzeszły weekend udało się Nam ( mi i Patrycji ) nabyć pierwszą wymarzoną Nysę 522 Towos z rocznika 1984. Co tu wiele gadać ... wklejam zdjęcia i proszę o pierwsze spostrzeżenia/komentarze/opinie ! Dopiero wchodzę w ten temat więc uwagi będą cenne. Zadam pewnie też masę pytań w stylu: czy z Ikova iść w stronę Webera, czy z 3ki skrzyni na 4kę ...

Nysa miała 2 właścicieli - pierwszy prawdopodobnie miał jakiegoś dzwonka i jakieś części karoserii na pewno zmieniał. Co dokładnie niestety nie udało mi się ustalić ( mam starą umowę z jego danymi i postaram się go odszukać ;). Drugi właściciel jeździł nią przez ostatnie 18 lat. Od ostatniego remontu blacharki ( podobno 10 lat temu ) nie była jeżdżona w zimę ! Właściciel ogólnie unikał wody i deszczu więc wielki plus za postawę godną naśladowania.

Z rzeczy o których wiem na tą chwilę: kilka skorodowanych miejsc wymagających zabezpieczenia lub poprawki, brak kurtyny przy chłodnicy, brak zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy, miejscami mocno sparciałe uszczelki, uszkodzona klamka w drzwiach pasażera, jedna opona mocniej zjechana od innych ... prawdopodobnie zbieżność.

A i brak stopa :]

Nadkola nad tylnym kołem też widać że były poprawiane co widać po 'skosach'.

Ok. Koniec pisania idą zdjęcia. Nie ma ich zbyt wiele. Po powrocie z mazur - tam właśnie obecnie przebywa - stwierdziłem, że praktycznie nie obfotografowałem jej od strony drzwi przesuwanych ...


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2009, 19:50 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 marca 2009, 22:13
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2009, 20:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No to gratuluje zakupu Nyski!! :)
Nyska całkiem niezła, choć wymaga jeszcze wielu poprawek. A jak jej stan techniczny?
Z zewnątrz, co mi sie rzuciło w oczy, to nieoryginalny pas tylny, z tablicą. Pewnie był przerdzewiały i ktos poszedl na łatwiznę. PO drugie to brak klapki wlewu paliwa, tylko ten otwór, ale to łatwo można przywrócic do oryginału, pojedziesz na jakis zlom i z nyski wytniesz ta klapke. W środku też jest kilka przeróbek, ale można łatwo wrócic do pierwotnej wersji :)
I jeszce taka uwaga, jeśli nie zamierzasz od razu wziąć się za remont,( no może remont to za duze słowo :D ), to wszystkie zardzewiałe miejsca pomaluj chociaz tymczasowo, zeby rdza sie nie posuwala, albo mozesz zdrapac wierzchnia warstwe lakieru z rdza i pomalowac. Inaczej, jak nie zakonserwujesz to potem wżery głebokie Ci sie zrobia i bedziesz mial wiecej roboty z tym.
No i dbaj o Nyske!! :) Pozdrawiam i trzymam kciuki!

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2009, 20:13 
:D gratuluje pieknej nyski z 1984 roku :!: wszystko orginalne na ten rocznik , nagrzewnica tylna , skrzynka bezpiecznikow po lewej stronie , jedynie masz ramienia lusterek od stara ciezarowki , i to wyciete kolko w nadwoziu , ale reszta super :!: no i brak wezy na nagrzewnicy przedniej ale takie sa w sklepach jeszcze dostepne :wink:

kolega jest z warszawy poszukuje sklepow z czesciami :!:

i oto wlasnie chodzi wlasciciel tej nyski unikal wyjazdow w deszczu i w zimie , traktowal to auto nie jak wola roboczego dlatego w takim stanie :!: kiu :peace: piwo bym wypil z tym czlowiekiem :D u ciebie jest teraz tez w dobrych rekach :!: bhu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2009, 21:11 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 marca 2009, 22:13
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za dobre słowo. Na szybko nawiązałem kontakt z kolegą ze stolicy i będziemy radzić aby przybywało jej uroku :]

Czeka Nas jeszcze sporo pracy ... ale damy radę.

a tu współwłaściciel w Nysie :]
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2009, 21:31 
:D no jasne ze dasz rade nysce zrobic kosmetyczny zabieg bo wiekszego wkladu kasy niewymaga :wink: i jak niebedziesz jezdzic w zime i jesienia gdzie caly czas syfi woda wszedzie to bedzie dzieci po dzieciach trzymac blachara :wink: no i garazowana i tak jest u ciebie :wink: to super .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2009, 22:45 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Bardzo mi się Wasza Nyska podoba :D Uważam, że ten groszkowy kolor jest dla Nysy rewelacyjny po prostu.
Na teraz widać troch kosmetyki do zrobienia, ogólny przegląd - i jeździć! :D
Pytanie do Nysanka - nagrzewnica na tył - to jest fabryczna?? Pierwszy raz taką widzę :oops:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2009, 08:37 
tak przemek orginalna podaje roczniki :

do 1982 nagrzewnica tylna z dwoma wentylatorami forma prostokatna ( producent ??? z Ostrowa Wlkp niewiem na 100% robili tez chlodnice)
od 1983 - 84 takie kwadratowe montowali jak w groszkowej dodatkowo przed wentylatorkiem byla siatka o formie trapezu takie oczka miala , to bylo tymczasowe zastepstwo przez fabryke w roku 83-84 ( kryzys/przerwanie umowy z wczesniejszym dostawca nagrzewnic byc moze )
od 1985 nagrzewnica znana wszystkim prostokatna z jedym wentylatorem produkowana w Spoldzielni Inwalidow PIONIER w miej. Prudnik.

roczniki nysek 1983 - 1984 sa ciekawymi rocznikami :wink: , nowoscia bylo wprowadzenie deski rozdzielczej wysokiej od 1983 r to byl hit nowosc na tamte lata :!: :D ktore zachecaly i jakos poprawialy te wprowadzenia jeszcze wieksza frajde z jazdy nysami :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2009, 19:45 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Wow ! kolor powala (to chyba taki jak żukowy ?) stan widac też ok ! tak więc powodzenia i oby Ci (Wam) długo służyła :D pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2009, 09:04 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 marca 2009, 22:13
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
dzięki za miłe słowo :]

docelowo to marzy nam się taka dwukolorowa ... ale chyba w oryginale ten rocznik nie miał malowania dwukolorowego ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2009, 09:27 
byly od zawsze dwukolorowe nadwozia niezaleznie w ktorym roku jaka wersja itd. , najczesciej byly to nysy ktore szly na eksport , oraz w kraju spotykalo sie orginalne dwukolorowe nysy niezaleznie w jakim roku wyprodukowane i jaki model .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2009, 20:25 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Gratuluje Nyski bardzo ciekawy kolorek jak na Nyse :wink:
życze mile spędzonego z "Nią" czasu :D

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2009, 12:53 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 17 marca 2009, 22:13
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Panowie, mam małe pytanie dotyczące Nyski. Pojawił się drobny problem z elektryką. Przestały świecić pozycje z lewej ( patrząc od przodu ) strony auta - zarówno przód jak i tył. Długie z przodu świecą oba. Jestem na etapie poszukiwań przyczyny takiego stanu rzeczy. Ma ktoś może pomysł o co chodzi ? Bezpieczniki i żarówki są ok !

Ps. dodatkowo znalazłem nowe poszycia drzwi przednich - lewego i prawego i boczne drzwi odsuwane. Dogadałem się wstępnie na około 100 pln - to dobra cena, czy jest szansa na coś lepszego ? :]

Niebawem nowe zdjęcia z czyszczenia auta


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2009, 14:27 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Cena dobra :) ogólnie części do nyski cieżko znaleźć i ceny mają tendencję do wzrostu . Wiadomo że zawsze można kupic taniej , ale to zajmuje sporo czasu i trzeba mieć dużo szczęścia :D

Co do elektryki :)
Rozumiem ze od przodu po lewej to chodzi Ci o prawą strone siedząc w Nysce ? :P
Jeżeli nie masz pozycji to również sprawdz czy masz też sprawne podswietlenie rejestracji . Jeżeli tak to sprawdż czy na bezpieczniku I(przed ostani od lewej) masz prąd :) i posprawdzaj stan wiązek od tego bezpiecznika ,jak również masę :P
pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 października 2010, 09:03 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 15:11
Posty: 139
Lokalizacja: Sosnowiec
Jak żyjecie?(Ty i Nyska Groszek?) Napisz coś, może udałoby Ci się wkleić jakieś fotki? :D

_________________
Model w skali 1:43 to już połowa sukcesu:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net