Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:49


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 września 2019, 20:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 września 2019, 21:00
Posty: 70
Pojazd: Nysa 522 Towos 1990
Witam wszystkich miłośników i posiadaczy kultowego samochodziku jakim jest bez wątpienia Nysa :D
Nazywam się Łukasz i kupiłem wymarzoną dla siebie nysę od kolegi z forum Marian. Nysa ma dużo zrobione z mechaniki dzięki Marianowi. Moim celem jest to pociągnąć dalej i zrobić nysę do końca (blacharka,malowanie ,tapicerka) i mam nadzieję że podołam temu zadaniu :wink: Dzisiaj nysa trafiła do swojego domku w którym będzie remontowana:) Na dzień dzisiejszy szukam części blacharskich z epoki. Wiem że wszystko można samemu dorobić albo zreanimować ale trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości którego mi brakuje, ponieważ odnawiam w wolnych chwilach stare motocykle głównie JAWA. Dlatego może da sie coś skompletować z blachy aby było łatwiej. Tak czy innaczej Nyska dostanie kawał mojego serca które w nią przeleje.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 września 2019, 15:15 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Witaj! Cieszę się, że do nas zawitałeś i Nysa "zostanie w rodzinie" :mrgreen: Powodzenia w remoncie, jak możesz to relacjonuj ile wlezie :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2019, 11:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 września 2019, 21:00
Posty: 70
Pojazd: Nysa 522 Towos 1990
Pierwsze koty za płoty i ciach podłoga częsciowo zdemontowana :P Kratownica podłogi do poprawy, niektóre części do wycięcia bo zgnite, teraz pytanie do was czym zastąpić te elementy (chodzi co lepsze będzie kontownik czy profil zamknięty)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2019, 16:29 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 września 2019, 21:00
Posty: 70
Pojazd: Nysa 522 Towos 1990
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2019, 19:47 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ja rozeznawalem temat, bo chciałem dorabiac oryginalne profile omega. Jest to sporo droższe niz zastąpienie tego profilem zamknietym np. 30x30, ale wciąż przy kosztach całej blacharki to groszowe sprawy rzedu kilkuset zlotych (nie pamietam dokladnie, ok. 400 z tego co kojarze za profile omega dorobione na wzor oryginału, ale musialbym odkopac maila do firmy która wyceniała)

Jeszcze jest kwestia przykrecania podlogi drewnianej. W oryginale łatwo, bo do listewki wsadzonej w omege sie przykrecisz byle wkretem, nie problem, gorzej w profil stalowy, mozesz blachowkretem lub sruba zamkową, ale to zawsze inaczej...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2019, 21:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 września 2019, 21:00
Posty: 70
Pojazd: Nysa 522 Towos 1990
Hej Marian :) jak nie dostane takich profili u siebie w Centro-stal to możesz podać mi te namiary na firmę która takie profile dorobi.. nie chce robić rzeżby ponieważ nie wszystkie profile będe wymieniał więc wolałbym aby wszystkie były takie same.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2019, 21:49 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Cześć :D

Co chcesz zostawiać ze szkieletu podłogi? Żeby za 3 lata wymieniać to, co zostawisz teraz? 8)

Co do właściwego pytania - jeśli ma być pełen oryginał, to pozostaje Ci dorobić wszystkie profile podłogi na wzór oryginału - większość omega, chyba dwa to zetowniki i coś tam kątownik.
Jeśli sama konstrukcja jako taka nie musi pozostać w oryginale, to czy profile otwarte (ceowniki i kątowniki), czy zamknięte - to generalnie wszystko jedno. Co uznasz za wygodniejsze do pracy - no i zawczasu musisz pomyśleć, w jaki sposób chcesz zamocować do nich podłogę.

Warto też poświęcić ze dwa wieczory na przejrzenie innych tematów w tym dziale ("Nasze Nysy") - w kilku są konkretne zdjęcia z remontów :)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 września 2019, 09:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Odkopałem maila:
Cytuj:
Materiał: DC01
Grubość: 1,5 mm
Cena:
- zet: 50 zł / netto / szt.
- omega: 75 zł / netto / szt.

Sztuka 2 metry, firma to AMA Profil z Wrocławia, przypuszczam, ze ceny mogły pójść w górę. :wink:

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 października 2019, 13:23 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 września 2019, 21:00
Posty: 70
Pojazd: Nysa 522 Towos 1990
Ciąg dalszy prac przy Nysie.
Przy okazji dowiedziałem się o pracach blacharskich wykonanych przez poprzednich właścicieli. Prace blacharskie wykonane na słabym poziomie, wiadro szpachli itd...
Mam pytanie do Was czy macie jakieś źródło aby kupić nowe bądź w bardzo dobrym stanie uszczelki szyb oraz nakładke aluminiową na próg tylnych drzwi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 października 2019, 20:37 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
http://www.skeda.pl/

super Ci to idzie przy nysie !!! link do czesci :)

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 października 2019, 11:59 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 września 2019, 21:00
Posty: 70
Pojazd: Nysa 522 Towos 1990
Dziękuje bardzo za link ,muszę kupić wszystkie nowe uszczelki szyb bo moje nie są w dobrym stanie:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 października 2019, 16:06 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
taniej bedzie tu:
https://www.kolmot.com.pl/

tel 603999360

inne cześci do nysy też się zdarzają, wpadam tam czesto

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 października 2019, 18:11 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Super, że remont idzie do przodu!! Trzymam kciuki i czekam na dalsze relacje :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2020, 19:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 września 2019, 21:00
Posty: 70
Pojazd: Nysa 522 Towos 1990
Witam wszystkich po przerwie:)
Nowy rok nowe wyzwania a my lecimy cały czas do przodu z projektem "NYSA"
Cały czas działam przy nysie ,blacharka ogarnięta, nie było łatwo..
Niby Nysa jest prostym autem ale tylko wtedy kiedy jest wszystko w oryginalnym stanie..
W moim przypadku tak jednak nie było ponieważ jakiś a"la blacharz zrobił różnego rodzaju wstawki ,wstaweczki co oczywiście strasznie namieszało..
Całość karoseri zabezpieczona podkładem epoksydowym a w ramę i kratownicę poszło zabezpieczenie do profili .Między czasie kompletowane są nowe części jak na razie same oryginały (kołpaki chrom, nowa podsufitka x2, nowe lampy Zelmot, znaczek na tył drzwi 522, nowe nawiewy, nowe odblaski tył, nowa stacyjka, nowa guma na lewarek nysowska, woreczek spryskiwaczy x2, nowy gotowy materiał na deskę rozdzielczą, nowe lampy podświetlenia tablicy rejestracyjnej x4, nowe wąsy błotników, nowe zderzaki tył x 2, nowa maskownica silnika ta w kabinie, nowa tapicerka z epoki bocznych drzwi, nowa wkładka tylnich drzwi której wogóle nie miałem, nowe podszybia zewnętrzne prawe i lewe).
Następnie bierzemy sie za przygotówkę (szpachlowanie,baranki)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2020, 19:57 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2019, 08:34
Posty: 149
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd: Junak M10 1963
Powodzenia :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net