Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 23:12


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2009, 20:38 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Hehe.. Dzieki, tylko z zewnatrz tak wyglada, a nawet nie wiesz co sie "pod sukienka kryje" :D
A tak poza tym, mógłby ktoś wstawić proszone kiedyś tam wyżej zdjęcie jak powinna prawidlowo wygladac przestrzen pod maska w okolicach przekladni kierowniczej?

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2009, 21:55 
no rdzy to tam troche jest , tyle ze niewiadomo czy to orginalne czy co :? ja ci zrobie foto w mojej i tu wstawie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 lipca 2009, 19:40 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie chce nikogo popędzać, ale jeszcze raz uprzejmie proszę o foto :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lipca 2009, 20:23 
Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 lipca 2009, 16:02 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ok, dzieki. czyli da sie bez wielkiego wysilku przywrocic stan oryginalny :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2009, 20:50 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No to jeśli chodzi o postep prac to:
wymienilem caly wydech, zamontowalem nowe serwo i zawor zwrotny, wkrecilem nowe swiece, zamontowalem nowy plywak baku i wydaje sie ze wreszcie dzial wskaznik paliwa :) No a poza tym dzisiaj zostala wreszcie zamontowana szyba niepeknieta w miejsce peknietej :) I w ramach szykowania Nyski na zlot zalozylem tez tylne lampy z chromowanymi obwodkami :D I zalatwilem sobie skrzynie biegow regenerowana prawdopodobnie za free, albo symboliczna kwote "na flache" :D Jeszcze dogaduje zbiornik paliwa tez za darmo, tylko przesylke place :) No i nyska bedzie wreszcie super sprawna i jakos bedzie wygladac :) W tym tygodniu moze przyjdzie tapicerka ;) A blacharke zostawiam na nastepne wakacje, za rok, bo moze na nastepna zime bedzie miala jakis daszek ;D
Zdjecia sa w caly czas aktualizowanym albumie:
http://picasaweb.google.pl/marcinwar/MojaNysa522T1990#

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2009, 21:04 
wlasnie zobaczylem ze atrapa przednia ma powycinane niektore poziome paski :roll: na ostatniej fotce twojego albumu , ty to tak zrobiles :) ? twoj silnik wyglada na regenerowany znaczy na taki co mozna bylo dostac po regeneracji jak sie zdalo zepsuty , jest caly pomalowany na siwo lacznie z glowica , byl napewno wymieniony kiedys.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2009, 21:15 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Zwariowałeś?? Pewnie, zę to nie ja. Tak już było i kratke trza bedzie wymieniac. Ale na razie az tak nie szpeci :) Bardziej szpeci ten dospawany stopien kierowcy bez skrzynki na narzedzia :/ Ale jak bede robic blacharke za rok to wszystko wroci tak jak bylo fabrycznie :) Za tydzien pojade do wujka to zrobie z nim troche i nyska bedzie w pelni sprawna mechanicznie :)

EDIT:
Aha, ma ktoś zdjęcie w miare dokładne tego mocowania wewnetrznej maski silnika do podlogi, nie chodzi mi o sam zaczep tylko o mocowanie tej gumy, na ktorym on jest do podlogi. Bylbym wdzieczny za zdjecie i wymiary, jesli to mozna samemu dorobic

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2009, 21:49 
jestes mlodszym uzytkownikiem tego forum i od starszych tutaj chcesz zeby ci zdjecia poszczegolnych czesci robili jak wyglada orginal itd , odebralem teraz to zwariowales ??? jak bys sie rozbrykal za bardzo i wiekszosc ludzi traktowal na tym forum jak by mieli po 15 lat. To tak na przyszlosc , niemozesz sobie odrazu dodac 20 lat wiecej zebys to zrozumial :) sa ludzie ktorzy sa inna generacja i wychowani sa inaczej , takie pisanie odbierac mozna jak bys pisal do kolegi w twoim wieku.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2009, 22:00 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No, dobra ok :oops: . Po prostu zdziwilo mnie strasznie to, ze pomyslales, ze ja moglbym cos takiego zrobic :) Nie obraz sie za to ;) A apropos tych zdjec, to skads musze wiedziec jak ma wygladac oryginalnie, jak nie masz zdjecia, w porzadku, znajde sobie gdzie indziej, albo poprosze kogos innego. Przeciez nie jestes zobowiazany wysylac mi te zdjecia :) Wyluzuj :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2009, 22:22 
mysle ze to co ci napisalem wczesniej niema tez tak duzo wspolnego ze zdjeciami ktore mamy ci robic . Bez emocji jezeli ktos sie cos pyta , koniec offtopu :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lipca 2009, 16:17 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Proszę tylko nie pisz "mamy ci robic", bo ja nikomu nic nie kaze ;) . Ja tylko prosilem :) Nie chce, bys to tak odbieral, jak napisales.
A tak zeby wreszcie zejsc z tego tematu, wstawiam zdjecia "nowej" skrzyni, ktora ma byc zamontowana w Nysce. Mile widziane komentarze i uwagi na ten temat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lipca 2009, 23:02 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Jednak się wtrącę 8)
Marcin - czy gdybyś rozmawiał z kimś, kogo w sumie mało znasz, na żywo i palnął mu tekstem typu "zwarioweałeś?" - to brnąłbyś dalej w stronę "ale o co w ogóle ta gadka" czy może na przykład powiedziałbyś "przepraszam" - bez względu na to, jak niedorzecznym wydawałoby Ci się zadane pytanie - ?
Do tego warto pamiętać, że w rozmowie na żywo jest mimika, jest ton i barwa głosu, a w pisaniu na forum jest głównie literalne znaczenie słów... i ewentualnie emotikony. :)
Co zaś do "mamy ci robić" - takie określenie nie zawiera w sobie żadnej informacji o przyczynie robienia czegoś. Nie wynika z niego w żaden sposób, czy coś jest robione na prośbę, na rozkaz, z polecenia czy z obowiązku - więc WYLUZUJ :mrgreen:
:peace:
______________________________________________________________

Skrzynia - na pewno potrzeba jej solidnego mycia, bo w starym oleju pływały już jakieś śmieci... Po umyciu będzie można ocenić faktyczny stan kół zębatych - czy są zużyte równomiernie i czy nie są nigdzie spękane. Złap też za wałek sprzęgłowy (ten co wychodzi z przodu) i sprawdź, czy przy ruszaniu góra-dół nie ma luzu... praktycznie nie powinien mieć wyczuwalnego ręką. Wymiana uszczelek to "oczywista oczywistość" :wink: ale lepiej wspomnieć o raz za dużo, niż zrobić o raz za mało :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lipca 2009, 18:29 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Dziwny Mag pisze:
Jednak się wtrącę 8)
Marcin - czy gdybyś rozmawiał z kimś, kogo w sumie mało znasz, na żywo i palnął mu tekstem typu "zwarioweałeś?" - to brnąłbyś dalej w stronę "ale o co w ogóle ta gadka" czy może na przykład powiedziałbyś "przepraszam" - bez względu na to, jak niedorzecznym wydawałoby Ci się zadane pytanie - ?
Do tego warto pamiętać, że w rozmowie na żywo jest mimika, jest ton i barwa głosu, a w pisaniu na forum jest głównie literalne znaczenie słów... i ewentualnie emotikony. :)
I właśnie tego zapomniałem dodać do tamtej wypowiedzi, bo to "zwariowałeś" miało być z założenia żartobliwe, dopiero teraz zauważyłem, zę bez żadnego uśmieszku. Wiec moj w tym bład i rzeczywiśćie można to bylo tak to zrozumiec, przepraszam :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2009, 10:15 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
TAk jeszcze w ramach relacji z bieżących "napraw". usprawnień i upiększeń, to Nyska dostała nową, oryginalną gumę od ręcznego 8) Nowe kolanko górne chłodnicy, bo ciekło... a poza tym po awarii kilka nowych uszczelek, nowy palec i nowa plytke aparatu zaplonowego, oczywiscie wszystkie styki przeczyszcone, swiece rowniez, jeszcze na zlocie od Leszka dostalem elektrozawor (za co bardzo dziekuje :) ) i teraz Nyska juz smiga :) JEsli chodzi o kompletowanie czesci, to mam juz siedzonka, tabliczke znamionowa, duza czesc blach potrzebnych do mojej Nysy, czesc tapicerki w tym nowiutkie, prosto z FSD poszycia obu drzwi przednich od kolegi mojego wujka 8) tak lśnią, że aż razi po oczach ;) Poza tym dostalem nowy aparat zaplonowy, kilka nowych slupków, jeden łącznik dachu, lusterka, kolpak i takie tam czesci, ktore leżały na strychu u kolegi mojego wujka, a sa mu juz nie potrzebne ;) Poza tym mam juz skompletowane czesci do regeneracji tylnego zawieszenia, i wiekszosc do przedniego, poza tym pompe hamulcowa, plywak do baku, nowe cylinderki, ktore czekaja na zamontowanie i kupa innnych czesci, ktore albo zamontuje, albo beda lezec jako zapas ;) No i jest jeszcze skrzynia biegow, ktora niebawem bedzie zamontowana ;)
Takze "ja wam mowie jest dobrze, jest dobrze, ale nie najgorzej jest " 8)
Teraz tylko trzymac kciuki za remont i cobym nic nie spi**rzył ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net