Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:08


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 czerwca 2009, 12:32 
ta blache dodatkowo pod miske ktos dal dlatego zeby olej silnikowy niewyciekal na ziemie , to zalezalo od kontroli drogowej policjantow jak na jakiegos natrafilo sie ktory zobaczyl ze auto kapie zbyt mocno tak tez kazal dac auto do naprawy a przez ta blache niekapalo nic na ziemie od czasu do czasu wylal z niej olej nakapany tam :wink: niepotrzebne ci to wywal :x bym ci radzil powiekszyc garaz zeby nysa do suchego trafila :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 czerwca 2009, 13:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Ha , blachę wywale , ale za to będę pewnie robił uszczelnienie silnika czyli uszczelki pod miskę i jakiś tajemniczy sznur do uszczelniania czopów wału .Mam już książkę "Naprawa samochodów Nysa " WKŁ 1983r. Faktycznie jest tam w ilu punktach mierzyć średnicę tulei cylindra , ale ani słowa o uszczelnieniu miski olejowej .

Migomat kupiłem taki 150 A wyprodukowany w Chorwacji za 1400zł do tego butla z CO2 , nawet nieźle mi idzie spawanie - próbowałem drutem samoosłonowym , ale było gorzej . /Później dowiedziałem się , że do tego drutu należy zmienić biegunowość kabli /.
Przy okazji brakuje mi korka spustowego w baku paliwa - może ktoś wie jaki tam jest gwint , albo z czego dopasować . W/ mojej suwmiarki otwór ma ok.14 mm - w moim garażu nie znalazłem żadnej śruby , która dała by się wkręcić .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 czerwca 2009, 13:53 
to niejest zwykla sruba to jest taka konusowa sruba ktora ma uszczelniac cos w stylu klina , takie cos znajdziesz na zlomie z jakiegos zuka wykrecisz .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 czerwca 2009, 21:33 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Uprzejmnie informuje że niewiele zrobiłem , bo codziennie leje deszcz.
Jestem już na etapie szpachla i papier ścierny . Udało się zakupić pas tylny i komplet uszczelek pod miske olejową . Jak by kogos interesowało , to jeden pan ze sklepu w Warszawie ul .Stawki ileśtam powiedział mi , że jest w stanie załatwić do Nysy prawie wszystkie części . Właśnie u niego kupiłem pas tylny, oryginalną lampę wstecznego , uszczelki drzwi , uszczelki okien przesuwnych / tą z meszkiem , ale chyba ostatnią /, reperaturkę antybrzęczeniową do skrzyni /dźwigni/ biegów .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2009, 16:42 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 maja 2009, 16:18
Posty: 49
Lokalizacja: OPOLSKIE
mozesz jakies namiarki na PV do tego goscia, zgarnol bym tez pare drobiazgow.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2009, 18:35 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Prosze bardzo :
Sklep nazywa się :
Części do samochodów dostawczych polskiej produkcji
Warszawa ul Stawki / nie znam nr , ale naprzeciwko wjazdu na baseny/
tel 022 831 87 01
niema strony internetowej

Mają części do :
Warszawa M20
Nysa
Żuk
Daewo


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2009, 18:46 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 maja 2009, 16:18
Posty: 49
Lokalizacja: OPOLSKIE
DZIEKI serdeczne, jutro zaraz dzwonie, takie sklepy są na wage złota.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 10:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Witajcie
Pogoda dopisała , to i moja Nyska prawie gotowa do lakierowania :
Obrazek Obrazek

A to tylny pas kupiony przed tygodniem jeszcze z nalepką FSD NYSA . W miejscu stopnia będzie wkomponowana lampa wstecznego .Do wchodzenia będę używał drzwi bocznych .
Obrazek

Tu dobrze widać , jak Dobromil napracował sie przy ocieplaniu mojego kampingu :
Obrazek
No i na koniec : tak się zastanawiam nad kolorem dla Nysy . Ponieważ będzie to samochód kampingowy , to chyba jednak kolor powinien być bardziej " ekologiczny " . Właśnie zastanawiam się nad taką kombinacją : niezbyt ciemna oliwka - satynowy, albo półmat w połączeniu z białym . Mnie się podoba :
Obrazek

Tylko nie hałasujcie zabardzo o te alufelgi 15" i opony 215x60 bo je zmienie na oryginalne i nie będzie o czym dyskutować !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 14:27 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
No Zbyszek ,twój projekt jest chyba jedynym tak zaawansowanym . Poza tym widac ze będzie profesjonalnie ukończony .
Kolorek ok ,możesz też pomyśleć nad kombinacją biały z niewiadówki i groszkowy :) . Czerwona kedra z listw ozdobnych idealnie oddziela kolory .

pozdr...

Kiedyś wspominałeś o rozmieszczeniu w kamerze . tu jest dość ciekawe :
http://members.home.nl/dieselhond/fiat2 ... nsberg.htm


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 21:50 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Dzieki za ten link o kamperze na Fiacie . Ja jednak myślę trochę inaczej. Nysa ma mi służyć do wyjazdów kilkudniowych połączonych raczej ze zwiedzaniem , a nie jako miejsce zamieszkania nad jeziorem. Dlatego raczej skupię się nad supereleganckim wykończeniem tapicerskim wnętrza . Mam ochotę na nowoczesną formę salonu wypoczynkowego gdzie będzie można w razie potrzeby przespać się w dwie osoby , da się zrobić kawę i ew.jakąś zakąskię , ale raczej nie przewiduję gotowania obiadów . Można będzie umyć się w niewielkiej umywalce , ale prysznic to raczej w hotelu . Z tyłu za ścianką działową będzie też na wszelki wypadek toaleta turystyczna . Na desce rozdzielczej urządze stanowisko dla laptopa z takimi zadaniami :
1.dla kierowcy w czasie jazdy GPS na 15" ekranie
dla monitora 21" w "salonie " :
2.wyświetlanie DVD
3.telewizja przez kartę USB
4.internet w połączeniu z telefonem
Oczywiście będzie pełna instalacja elektryczna 12V i 230V zarówno z przyłącza zewnętrznego jak i przetwornicy .
I to wszystko planuje zakończyć w czynie społecznym na 1 Maja 2010 r.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 23:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Szykuje sie konkretny projekt - trzymam kciuki za powodzenie Twojej pracy! :D
Co do kolorów - ty wybierasz :) Wg mnie oliwka i biel ładnie do siebie pasują - a satynka tylko doda im smaku :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lipca 2009, 20:38 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
No więc byłem na krótkim urlopie , ale przed wyjazdem przygotowałem swojemu lakiernikowi Nyskę i umówiłem się , że za 9 dni odbiorę polakierowaną .
Obrazek

Wróciłem zgodnie z umową i co zobaczyłem u lakiernika ? - Nyska tak jak ją postawiłem – tak stała . Drań nawet palcem nie kiwnął . Zabrałem samochód i postanowiłem sam pomalować u siebie na podwórku . Oto efekt :
Obrazek

Lakierowanie nie jest trudne . Mam tylko dwa małe zacieki .[/b]

Teraz biorę się za uzbrajanie karoserii :

Obrazek

A następnie będę robił wnętrze .

/ tak przy okazji zdjąłem wszystkie koła aby zobaczyć co jest w środku i okazało sie , że poprzedni właściciel musiał dosłownie przed sprzedażą wymienić wszystko ! Mam nowe tarcze ,cylinderki ,szczęki i bębny nawet jeszcze z naklejkami z ceną . / Trochę szkoda , bo chciałem zafundować sobie hamulce z Żuka samoregulujące - a teraz aż szkoda


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lipca 2009, 16:54 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Hehe... Dokładnie takie malowanie mi się marzy, no może ten zielony chciałbym mieć bardziej "trawiasty" :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 października 2009, 16:18 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Witam wszystkich po długiej nieobecności . Moja pani doktor stwierdziła , że trochę się przepracowałem i zamknęła mnie w szpitalu na 38 dni . Ale już od tygodnia jestem w domu i biorę sie solidnie za Nyskę .
Obrazek
Tak obecnie wygląda " salon " mojego campera . Widać otwór na drzwi do W.C. Na ściance narysowane miejsce na telewizor i głośniku . Te zasłonki to tylko prowizorka .
Obrazek
A tu widok na stanowisko dowodzenia . Oczywiście ścianki będą zakryte tapicerką .
Obrazek
Jak widać zostawiam fotele od Lanosa
Obrazek
Sufit w salonie będzie twardy . To białe to płyta PCV 3 mm. Boczki /te szare/ pokryje materiałem tapicerskim .

I pokażę wam jeszcze stare wypłowiałe zdjęcie mojego Tarpana , którego "sam , własnymi ręcami" zbudowałem w 1982 r.
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 października 2009, 17:40 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No, widac postepy prac :)
Wnetrze moze nie bedzie "nysowe", ale za to jedyne w swoim rodzaju i jakze praktyczne, widac juz, ze bedzie solidnie wykonane :) Tarpanik piekny, Trzymam kciuki za dalsze postepy prac :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net