Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:04


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 czerwca 2009, 21:12 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Na prośbe nowego kolegi wklejam fotki i przenoszę opis z tematu o sanitarkach :) . Amadeo

.......................................

wiesław pisze:
Witam.
jestem tu nowy,ale przeglądam strony o Nysie już trochę czasu. W końcu sie zarejestrowałem. Powodem było kupno, w piątek ubiegłego tygodnia, Nysy N59. Okazało się iż jest to wersja sanitarka z 1961r. Brakuje w niej noszy i , podobno była w nich jakaś szafka. Jeśli ktoś ma namiar na takie coś, lub ma takie rzeczy to proszę o informacje. Początkowo chciałem z niej zrobić mikrobus, ale zrezygnowałem. (Mikrobus zrobię z Nysy 501 - jest w trakcie remontu.) pozdrawiam :lol:


Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 czerwca 2009, 21:23 
witaj Wieslaw :)

gratuluje sanitarki N59 i zycze udanego remontu :!: na nas mozesz zawsze liczyc :wink:

pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 czerwca 2009, 22:19 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 19:50
Posty: 66
Lokalizacja: Wrocław
super nyska, sanitarna N59, nie spotkałem się jeszcze z taką wersją. Mam nadzieję, że dzięki Twojej inicjatywie zmieni się ten stan i kiedyś ujrzę ową, porządnie odremontowaną czego Ci życzę. MOże pomocnesie ukaże zdjęcie , było gdzieś na forum ale daje Obrazek :wink: zanim się sam dokopiesz to może potrwać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 czerwca 2009, 23:14 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Zerknij też w ten dział na forum KLIK i pierwszy post od góry, Nysanka - jest w nim link do fragmentu filmu "Ich dzień powszedni" - świetnie widac wnetrze snaitarnej N59 w krajowej wersji. :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lipca 2009, 08:22 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam.
Bardzo dzieki za informacje. szczególnie za ten link do filmiku. Zamierzam remontować tą Nysę i doprowadzić do stanu oryginalnego. Szukam części które mi brakują, szczególnie z wyposażenia specjalnego: noszy, szafki z umywalka, szperacza, światełka na dach. Jeśli ktoś ma namiary na takie rzeczy to proszę o informację. Na razie ta Nysa będzie czekać na remont. Obecnie jestem w trakcie remontu 501- robię na mikrobus. 501 z zewnątrz ma być oryginał a w środku komfort (chcę założyć nawet klimatyzacje). Nie wiem tylko jaki silnik (dolniak czy górnozaworowy). Co sądzicie o takim rozwiązaniu???? :lol:
wiesław


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lipca 2009, 13:56 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Cześć :D
Pokaż zdjęcia pozostałych Twoich Nysek :) A jeśli bywasz w Ostrowie, to zapraszam na kawę i pogaduchy na żywo :D
Jeśli mikrobus ma być używany częściej i "campingowo" to lepiej wsadzić górniaka - łatwiejszy w obsłudze i jednak ciut mocniejszy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lipca 2009, 18:03 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
Witam
Trzymam kciuki bo N59 to model, który bardzo mi się podoba:)
Życzę miłej i owocnej pracy przy Nyskach:)
Pzdr

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: n59
Post: 01 lipca 2009, 18:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2008, 12:49
Posty: 59
Lokalizacja: Mazowieckie
gratuluje nyski i cieszę się, że rodzinka n59 się powiększa :D

_________________
n - 59


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2009, 22:10 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
:D Witam długo sie nie odzywałem ale notorytczny brak czasu. Bedę miał pytania dla znawców Nysy N59. Ale po kolei.
Moją nysa N59 - roczni 1961 (sadzę iz jest ewnementem) poprzedni własciciel kupił w 1974rr. (uszkodzoną) z słuzby więziennej w Bydgoszczy, i jak ją kupił tak postawił. Nic nie było robione od tego czasu (stała w stodole przykryta plandeka) sa na to dokumenty. Sądzę więc iż ma duzy stopien oryginalnosci. Nysa ma pare rzeczy ciekawych,sądzę iz oryginalnych, alę szukam potwierdzenia u znawców tematu.
Nysa ma ręczna regulację gazu (na swój urzytek nazwałem tempomatem) pytanie czy ktos sie spotkał z takim rozwiazanie w Nysie N59 z 1961r,??????
Nysa ma ręczne włączanie rozrusznika (czy ktoś się spotkał z takim rozwiazaniem w Nysie n59 z 1961r. ???????)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam wiesław


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2009, 06:56 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 grudnia 2008, 11:55
Posty: 54
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
o gazie pierwszy raz słyszę, jeżeli warszawa w tym roku miała rozrusznik z rozruchem nożnym to i w nysie winien być ten sam rozrusznik, z racji innej kabiny z rozruchem ręcznym, ale niech się wypowie ten co miał warszawę z tego roku.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2009, 00:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Warzawa od 1960 ma już rozrusznik uruchamiany stacyjką. I na razie tyle mogę powiedzieć w temacie :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2009, 21:40 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Dzieki za odpowiedzi, ale myslałem iz jest wiecej znawców i włascicieli Nysy N59. czekam na więcej uwag do moich pytań.
pozdrawiam
wiesław


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2009, 08:39 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2008, 12:49
Posty: 59
Lokalizacja: Mazowieckie
n59 to już dzisiaj prawdziwy unikat i ciężko o fachowca który naprawiał by te samochody gdy królowały na polskich drogach... mineło parę lat... a i materiały drukowane były wtedy rarytasem nie mówiac co z nich przetrwało do dziś... myślę, że każda jedna n59 jeżdząca po naszych drogach to prawdziwa perełka i każda jest trochę inna... w końcu nie budowali ich na taśmie produkcyjnej tylko każda powstawała jakby osobno...

_________________
n - 59


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2009, 22:35 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Tak, zgadzam się iż N59 to prawdziwy unikat i ciężko o fachowca który je naprawiał. Zgadzam się również z tym iż brak dokumentacji o tych samochodach. Natomiast nie mogę sie zgodzić w całości z poglądem iż każda powstawała jakby osobno. Zgadza sie iż elementy nadwozia (blachy) były pasowane indywidualnie (stosowano takie coś nawet w tarpanach - produkcja blach ręczna a rok produkcji późniejszy). Ale poszczególne zespoły i podzespoły były takie same we wszystkich Nysach z tego okresu produkcji (układy napędowe, hamulcowe, silniki, ramy, koła, itp.) Mogły być dodatkowe wyposażenie w zależności od typu, np. moja Nysa (sanitarka) ma elektryczny wywietrznik dachowy - ale według mnie były takie stosowane tylko w sanitarkach. Jeśli chodzi o rozrusznik to uważam iż w tym okresie stosowano takie we wszystkich Nysach. Mam również wątpliwości co do mojego "tempomatu" - ręcznego gazu - czy były we wszystkich nysach czy tylko w sanitarkach.
Dlatego szukam informacji na forum.
pozdrawiam Wiesław


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2009, 23:37 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
wiesław pisze:
...Natomiast nie mogę sie zgodzić w całości z poglądem iż każda powstawała jakby osobno...


Wiesławie ,chodzi o to że jakbyś miał 2 takie N59 i byś sobie pomierzył to byś zrozumiał , każdy element spawano na oko ;) zaś blachy klepano nie dosyć że na ,,babkach z piasku,, to jeszcze doklepywano no szkieletu :D .
Nysa jak Maybach ręczna robota :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net