Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 03:30


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 grudnia 2009, 23:22 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 grudnia 2009, 12:22
Posty: 17
Lokalizacja: Wałcz
Miło mi powitać wszystkich.
Co prawda zaglądam już do Was od pewnego czasu, ale dziś dopiero postanowiłem coś napisać. Może nie będę się rozpisywał. Pokażę tylko kilka zdjęć mojej Nyski która nabyłem dzisiaj i którą zacznę doprowadzać do stanu pierwotnego. Rocznik 1986, Dziś stałem się jej drugim właścicielem. Mam nadzieję że Wasze opinie będą dla mnie niezwykle pomocne w odrestaurowaniu tego autka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam serdecznie

Robert - Wałcz


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2009, 00:14 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 czerwca 2009, 00:16
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Blacharsko to stoi porównywalnie z moją... Dużo roboty będzie z blachą.

Trzymam kciuki :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2009, 10:03 
czesc robert :) bardzo ladny kolor ma twoja nysa 8) no i tak jak moja 86 rocznik :) blachy nowe wstawisz , polakierujesz i bedzie sliczny towos :!: straraj sie delikatnie zdejmowac uszczelki bo to niejest towar tak latwo juz dostepny wogole jezeli bedziesz nyse rozbierac to kazda srubke i inne drobne orginalne detale staraj sie zachowac zebys mial wzor jakie nowe czesci zakupic , lub zregenerowac stare , duzo czasu niech ci sama rozbiorka zajmie ale zato dokladnie i bez niszczenia uszczelek czy innych czesci :wink:

pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2009, 16:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
:shock: piękny towos z przesuwnymi drzwiami! Zawsze mi się taki marzył ;) No te uszczelki drzwi presuwnych to zachowaj sobie, nawet jeśli się do niczego nie nadają to chociaż wzór będziesz mieć, może Ci ktoś, kiedyś dorobi takie coś. Wymaga solidnego remontu blacharskiego, ale w dzisiejszych czasach to prawie każda Nysa tego wymaga... Powodzenia życzę!! :) Dbaj o nią :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2009, 23:19 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Gratuluję Nyski! Bardzo podoba mi się też klimat tych Twoich zdjęć :D
Pozdrawiam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2009, 23:54 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 grudnia 2009, 12:22
Posty: 17
Lokalizacja: Wałcz
Witam. Dzięki za rady.
Jako takie :wink: doświadczenie w renowacji już mam bowiem 2,5 roku remontowałem Warszawę 223 którą także posiadam ale widzę że Nyska jest blacharsko nieco inna, a każda pomoc z Waszej strony będzie dla mnie pomocna. Ruszam z pracami już w styczniu.

Przy okazji podpowiedzcie, Czy ten kolor który mam na dachu to oryginał może być?

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2009, 00:03 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
I ten z dachu może byc oryginał, i ten błękitny z całej reszty.... nawet obstawiam, że to dach ktoś przelakierował. Oryginalny znajdziesz na desce rozdzieczej, najprędzej wewnątrz "schowka" - albo jak ściągniesz "kapliczkę" (licznik z przyległościami).

Można gdzieś obejrzeć zdjecia Twojej Warszawy? :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2009, 21:03 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Gratuluje pięknej nyski. Kolorki to bym zachował takie nawet po remoncie tym samym kolorem polakieruj. Piękna jest, choć zgnita niczym moja przed remontem 8) W razie czego to pytaj - pomożemy jak możemy. Jak będziesz miał problemy z drzwiami przesuwnymi - to niemal opanowałem do perfekcji ten problem bo mam dwie sztuki w swojej nysie :wink:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 20:04 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 grudnia 2009, 12:22
Posty: 17
Lokalizacja: Wałcz
Witam. Dzięki za chęć pomocy.
Narazie zrobiłem mały rekonesans tego co musiałbym zrobić. Pracy trochę będzie, ale specjalnie tym sie nie przejmuje. Ponieważ Nysa różni sie nieco od samochodów dotychczas przezemnie restaurowanych to każda Wasza pomoc będzie cenna, nawet taka od czego najlepiej zacząć? Od czego Wy zaczynaliście?
Narazie nie wiem z czym mógłbym mieć problemy, ale jak coś takiego sie pojawi, a pojawi się napewno to się do Was zgłoszę o pomoc :)

Ktoś pytał gdzie można zobaczyc moją Warszawę?
Hmm zerknij na poniższe dwa adresy.

http://img526.imageshack.us/img526/578/img3234q.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/9121/img3206g.jpg

pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 21:04 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
wymontowac wszystkie siedzenia tapicerki , potem zrywasz deski z podlogi , szyby wyjac , podsufitke dokladnie oklej jezeli niejest podarta bo jak bedziesz fleksem pracowac zeby dziury sie niewpalily , no i wtedy zaczynasz od kratownicy podlogi , od szkieletu poziomego wycinasz zgnile elementy i tak jak szkielet wyspawany to bierzesz sie za oblachowanie , i powoli przechodzisz do naprawy przodu , z przodem to w nysach naprawde element za elementem wymieniaj nigdy niewywalaj po pare elementow na raz :wink: no i to by bylo wszystko reszta sama przyjdzie bo masz doswiadczenie juz z innymi autami :D

warszawe znam z FPM :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 21:53 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 grudnia 2009, 12:22
Posty: 17
Lokalizacja: Wałcz
No tak podobnie myślałem o przebiegu prac, ale co fachowe słowo to fachowe. Dzięki wielkie. Jutro odwiedzam Szczecin to przy okazji zajrzę do miejsc wymienionych w sosądnim temacie odnośnie sklepów. To napiszę co ciekawego tam mają.

pozdro


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 22:11 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
zrob to koniecznie w Szczecinie :wink: z Markiem mozesz pogadac co ma sklep na ul. 5-go Lipca , jak zapytasz czy zna faceta co ma nyse w niemczech napewno sie usmiechnie :D takie blacharskie czesci robert to dostaniesz w koszalinie w moto-transie to wiem lub tutaj :

http://www.mark-met.pl/index.php


facet kiedys mi mowil ze jest w stanie zalatwic kompletna tapicerke do nysy , to bylo moze z 2 lata temu ale napewno aktualne nadal , co bylo jako ostatnie juz dostepne to te tapicerki do mikrobusa i towosa takiego jak jak mam , wiec niewiem czy to akurat taka do twojej z przesowanymi dzwiami zapytaj sie :wink: ale kilka elementow tapicery pasuje zawsze do twojej

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 22:51 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 grudnia 2009, 12:22
Posty: 17
Lokalizacja: Wałcz
No to w takim razie napewno zajadę na tego 5 Lipca :)
Do jutra zatem :) i dzięki.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2010, 22:57 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
niema zaco :) ja dawno niebylem w Szczecinie tam ale za kazdym razem wmawialem w niego zeby bral ile wlezie czesci do nysek , i sam otym sie przekonal jak to w Szczecinie remontowali 501 mikrobus taka bialo czerwona (komunikacja miejska), byc moze teraz sie zaopatrzyl w wiecej czesci , ale jezeli blachy to w koszalinie i w tej firmie z linka :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2010, 17:38 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
W Koszalinie to przyciśnij tego gościa-wtedy może i cos załatwi lub poszuka, bo ostatnio to mu się nie chce. 8) Możeszz pozdrowić tych w szczecinie i Koszalinie od roberta z kołobrzegu co ma nyskę milicyjną. W związku z tym, że jesteś niedaleko jakioś trza się spotkać i nyski oblukać co?

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net