Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:24


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 września 2010, 10:05 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
W sumie to nie wiem czy dobrze wybrałem dział forum... ale cóż... Szukałem ten nysy, szukałem, po drodze się kilka rzeczy obróciło o 180 % ale szukałem dalej... no i znalazłem... ale chwilowo nie Nysę a Wartburga :-) klasyczny W353S rocznik 1983... okazja była.. :-)

Amadeo dolne krawędzie drzwi opłaca się naprawiać/rekonstuować czy też kupić nowe i polakierować??

Ładny jest tej mój Honeckerek. jak na razie zrobiłem nim 40 km i frajda z jazdy niesłychana. Trzeba zrobić parę rzeczy... wspomniane drzwi, pasek klinowy, hamulce przód bo mam sekwencyjne hamowanie, najpierw prawe przednie koło hamuje, później tylne lewe itd :-)

Obrazek Obrazek

ot i takie są koleje.
Myślę że póki co odłożę poszukiwania Nysy - choć jak się trafi okazja... załatwiłem już garaż Wartkowi na zimę. To nyska poczeka do wiosny.

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 11:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
a bylo duzo okazji na ladne nysy ,jak pomysle ile razy to ja lub inni pisali na forum wstawiajac linki ogloszen , praca bez sensu.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 13:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 listopada 2007, 20:06
Posty: 87
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Zainwestuj we właściwy pas przedni.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 14:01 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Podobna sytuacja jak z kolegą Węgrem, był też kiedyś na forum (NysaHungary). Też szukał Nysy, ale nie było go stać na Nysę i kupił Warczyburga 353 DeLuxe dwusów :D W tym roku jego Wartburg przeszedł remont ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 19:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Kolego Nysa-Service - owszem było kilka ofert ale niestety albo poza zasięgiem finansowym albo poza zasięgiem terytorialnym albo się spóźniałem np. ta nyska z częstochowy o której pisałem i fotki wrzucałem na poważnie się nią interesowałem ale niestety nic z tego nie wyszło.

Ale co się odwlecze to nie uciecze.

Kolego szymoniec.fso a co złego widzisz w tym pasie? jak na rocznik 83 to "grill" pasi, tylko to co pod zderzakiem takie trochę zamotane - halogeny chyba od poloneza itp.

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2010, 11:03 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 listopada 2007, 20:06
Posty: 87
Lokalizacja: Tarnobrzeg
No właśnie, że nie pasi. 83 to jeszcze chrom. Ten grill co masz to dopiero od połowy 85.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2010, 19:42 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Toś mi Szymoncu zabił ćwieka i zacząłem wertować interneta... no i faktoza coś z tym pasem jest nie tak. Bo piszą że modernizacja była w 85...
muszę zweryfikować jeszcze tabliczki znamionowe bo w papierach stoi jako zywo rocznik 83

Do tego furmanka ma zegary już z diodowymi wskaźnikami z ekonomizerem i biegi w podłodze....

dzięki za konstruktywne zwrócenie uwagi

Pozdrawiam

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2010, 22:35 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 listopada 2007, 20:06
Posty: 87
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Może masz budę po wymianie. Jeżeli chcesz jeździć nim na co dzień to wcale bym się tym nie przejmował.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 września 2010, 12:17 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Los_Pablos pisze:
Toś mi Szymoncu zabił ćwieka i zacząłem wertować interneta... no i faktoza coś z tym pasem jest nie tak. Bo piszą że modernizacja była w 85...
muszę zweryfikować jeszcze tabliczki znamionowe bo w papierach stoi jako zywo rocznik 83

Do tego furmanka ma zegary już z diodowymi wskaźnikami z ekonomizerem i biegi w podłodze....

dzięki za konstruktywne zwrócenie uwagi

Pozdrawiam


Żeby stwierdzić że to faktycznie rocznik '83 musisz zapodać foto komory silnika :) .Wartki ze starym pasem z chromem mają chłodnicę za silnikiem , pas nowszy który masz ma chłodnicę za pasem .
Zapodaj foty bo może to być po prostu oryginalna buda z przeszczepionym kwitem :) co często się spotyka .
Co do wyslietlacza diodowego czy też biegów w podłodze to ok , w 1983 roku taka nowa deska już była od kilku lat w produkcji ,biegi z podłodze zawsze były w ofercie ,no za dopłata :) .Nysę kiedyś kupisz :) spoko zaś Wartburg to super bryka :) np 125p chowa się przy DDRowskiej limuzynie :twisted:
pozDDR...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 października 2010, 20:03 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Chłodnica przed silnikiem. Czyli jakaś kombinacja - może buda zgniłą i była przekładka z tabliczką włącznie. nie ważne. Wartek chodzi jak szalony, czeka mnie z nim trochę pracy, powoli kompletuje to i owo (uszczelki silnika, przewody zapłonowe, stacyjka nowa bo obecna trochę nie kontaktuje... niedługo go zaturlam pewnie pod dach na zimę. jak nim sobie czasem jeżdżę to się sama morda śmieje bo to taka frajda. Generalnie znowu na alledrogo się pojawiły nyski a ja bez kasy :-( ale wczoraj jak jechałem do częstochowy to dwie Nyski w ruchu widziałem - więc może to znak :-) jeszcze go nie przerejestrowałem bo też brak czasu ale będę walczył o 13 w numerze. taka tradycja.

i piękna sprawa OC na rok 400 zł i to w PZU :-)

Jeśli nie naruszę tym regulaminu forum to będę starał się tu wrzucać info z remontu i użytkowania. a na ramkach pod tablice napiszę
MIXOL kto smaruje ten jedzie :-)

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 października 2010, 22:23 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 21:39
Posty: 301
Lokalizacja: JW
Pewnie wklejaj fotki ;) pokaż nam go jeszcze


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2010, 08:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Tydzień temu jeszcze śmigałem moim Wartkiem (z przygodą w postawić zerwanego paska klinowego - za nowy pasek zapłacę przy odbiorze listonoszowi ale urok - uwieńczonego sukcesem grzebania pod maską auta w centrum Warszawy wśród "wypasionych" furek - bezcenny :-)

A wczoraj Wartburdżini zalogował się w (mam nadzieję ciepłym i suchym garażu) na zimę

Obrazek

Obrazek

O bezpieczeństwo troszczy się Rocky

Obrazek

Chwilka wiszenia nad kolegą który ma soft i umiejętności i grafika na ramki do rejestracji gotowa :-)

Obrazek Obrazek

no i sezon zimowy spędzę na szukaniu części w cenach przystępnych :-)
O wiosennej reaktywacji z pewnością doniosę

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 listopada 2010, 13:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Osobiście nie uznaję palstikowych ramek na tablice - ale grafike na nie masz fajną :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 listopada 2010, 14:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Dziwny Mag pisze:
Osobiście nie uznaję palstikowych ramek na tablice - ale grafike na nie masz fajną :D


Szacunek dla przekonań kolegi i dziękuję za komplementowanie grafiki :-)

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net