Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:09


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 stycznia 2008, 09:45 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 16 sierpnia 2007, 18:36
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków
Temat wydzielony z Galerii Nys N59 501; temat zrodził się po zaprezentowaniu N59 krakowskiego MPK :) - Dziwny Mag

To super ze w Krakowie cos sie ruszylo ze starymi pojazdami. Moze nawiazemy jakas wspolprace? Te samochody remontujecie na Brozka?

_________________
FSD Nysa 522 "R" Reanimacja
FSD Nysa 522 S Sanitarka
FSD Nysa 522 W MILICJA
FSC Lublin Żuk A11b Pożarniczy
FSC Lublin Żuk A15 Pożarniczy
FSC Lublin Żuk A1806 Sanitarka
UAZ 469B POLICJA
FSO 1500 Sanitarka
FSO Polonez Cargo Ambulans


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 13:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Jacek-a nad czym teraz myślicie :?: San, jelcz, nyska jakaś?

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 16:51 
San H01B już skończony (w internecie znajdziecie liczne jego zdjęcia), choć i on wymaga dopracowani kilku elementów. Nysa, o czym już dobrze wiecie, już jest. Można pomyśleć o 521 czy 522 bo tych na liniach mikrobusowych w latach 1975-81 było dużo. Myślę jednak, że Wy macie takowych Nysek sporo i zadbacie o to by choć część z nich zachować dla potomnych. Ale może i na to przyjdzie czas.
W pierwszej kolejności należy zadbać o to co najciekawsze choćby z tego powodu, że jest jedyne. Lubimy wyzwania choć dodają one tylko nam pracy. Tak było w przypadku Sana, tak też jest teraz podczas prac nad najstarszym w Polsce autobusem (jeżdżącym kiedyś po Krakowie).
W naszych rękach jest też jedyny zachowany przegubowiec Jelcz 021 (ten krótszy) i to o nim myślimy. Czy uda się spełnić marzenia, czas pokaże.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2008, 17:32 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Macie już go? zapodaj foty?

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2008, 22:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:58
Posty: 43
Lokalizacja: Kraków
No to się zarejestrowałem. Jeśli tylko mogę pomóc w sprawie Nysy N59 to chętnie to zrobię.
Jelcz 021 jest w naszej firmie od samego początku istnienia. Niestety jego losy, jak to zwykle bywa, s dość mocno "pokręcone". Nie warto w chwili obecnej pokazywać i oglądać jego zdjęć. Lepiej trochę poczekać, będzie co porównywać.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 stycznia 2008, 15:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Fajnie że się zarejestrowałeś :D Zapodaj jego fotki-poproszę, lubie takie trupiszcza :wink: A wiesz może czy istnieje ten model jeszcze gdzieś:
Obrazek
i ile sztuk wyprodukowano? Kolega mojego ojca z Sanoka twierdzi, że autobus, a raczej jego resztki kupił jakiś koleś ze wsi, który ponoć wziął go za darmochę na magazyn na drewno....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 stycznia 2008, 21:32 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:58
Posty: 43
Lokalizacja: Kraków
Wątpię by ten przepiękny Sanok istniał jeszcze, choć cuda zdarzają się.
Zdjęcie Jelcza? przyjdzie czas i na to. teraz zbierać trzeba siły części i pieniądze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 stycznia 2008, 22:25 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 16 sierpnia 2007, 18:36
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków
W jaki sposob pozyskujecie fundusze na renowacje i gdzie remontujecie te pojazdy? Doszly nas sluchy ze na Brozka sa jakies wolne hale. Czy to prawda?

_________________
FSD Nysa 522 "R" Reanimacja
FSD Nysa 522 S Sanitarka
FSD Nysa 522 W MILICJA
FSC Lublin Żuk A11b Pożarniczy
FSC Lublin Żuk A15 Pożarniczy
FSC Lublin Żuk A1806 Sanitarka
UAZ 469B POLICJA
FSO 1500 Sanitarka
FSO Polonez Cargo Ambulans


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2008, 12:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:58
Posty: 43
Lokalizacja: Kraków
Szantaż, rabunek, wymuszenia...
Oczywiście żartuję. Z tym jest największy, jak wszędzie, problem.
jednym ze sposobów jest dokładanie z własnej kieszeni. To się sprawdza. Gorzej żonie wytłumaczyć, że brakuje.

Takiej rozrzutności jak wolne hale nie ma. My jesteśmy krakowskie centusie pilnujące grosza.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2008, 14:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
a ten san to tylko 1 taki był? Właśnie na nekli się dogrzebałem też tego tematu :lol: Piszą, że fotka z początku lat 80 jest...hmm...

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2008, 08:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:58
Posty: 43
Lokalizacja: Kraków
Tak. Na Nekli Tomek pzaprezentował to zdjęcie. I rzeczywiście pochodzi ono z lat 80-tych. Właśnie to, że jeszcze wówczas pojazd istniał jest niesamowite. W dodatku znalazł się na kartce pocztowej.
Niestety ruch zbieraczy złomu z ostatnich lat posprzątał wiele podwórek. W dodatku powiedzmy sobie szczerze, stojący złom w środku sporego i dość ładnego miasta to obciach.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2008, 10:17 
wszystko zgnoja , potna , wywala co tu sie dziwic :evil: porownujac niemcy i polske to widac jak czarne na bialym ze tam ludzie zanim cos wywala na zlom dadza do gazety ogloszenie ze maja pojazd lub czesci zamienne , wogole przemysla to 3 razy zanim podejma decyzje , czemu tak niejest w polsce :roll: bo ten caly rzad zrobil krotki proces ceny zlomu w gore i kazdy kto mial jakies stare auto polskie to wywalal na zlom bo dostanie kase :x , ale nic to niepoprawilo jak bylo zagracone tak i nadal jest, obecnie sa zlomy zachodnie wszedzie :? powinno byc takich czesci jak do nysy czy smutka zuka owiele wiecej obecnie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2008, 18:43 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:58
Posty: 43
Lokalizacja: Kraków
W pewnym sensie sam sobie odpowiedziałeś dlaczego tak się dzieje.
Jako naród nie potrafimy docenić tego co posiadamy. Musimy zniszczyć by to co utraciliśmy zdobyć w późniejszym boju. Na co dzień jesteśmy zawistni, winą obarczamy innych (np. wspomniany rząd), nie uczymy się i nie rozumiemy praw ekonomii (wspomniane ceny złomu), tolerujemy złodziejstwo (złomiarze, niepłacenie podatków) i oczywiście z założenia wszyscy dookoła są źli. Tylko nie my sami.
By móc rzucać kalumnie na innych zacząć trzeba od siebie samego. Niemal każda religia, nawet ta ateistyczna, o tym mówi.

Nie widzę problemu w tym, że pocięto Sanoka. A kogo on interesował gdy on tam stał? A czy dziś coś się zmieniło w naszej mentalności? Nic.
Od dłuższego czasu proszę o pomoc w poszukiwaniu części do Jelcza 021. Odzew jest niemal taki sam jak w czasach gdy ktoś myślał o ratowaniu przedstawionego na zdjęciu Sanoka. Jaki? Żaden.
Łatwo narzekać na coś co było, co się zdarzyło. Zacznijmy to zmieniać. Ratujmy to co dziś jest do uratowania choćby wspomnianego jedynego polskiego przegubowca.
Nie wystarczy żal za grzechy. Potrzebne jest jeszcze postanowienie poprawy i naprawa wyrządzonych szkód.
Coś opuściłem?

Przy wspomnianej przeze mnie Nysce wzięło udział kilka osób z całęj Polski. Bezinteresownie pomogły, inne wskazały gdzie kupić, a te co sprzedawały części nie chciały paskarskich cen. To jest właściwe postępowanie. Uczmy się tego, bo jak my bliźniemu tak on nam.
Mam nadzieję, że z tymi porównaniami nie dotknąłem nikogo.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2008, 19:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Mnie nie-sam ratuje co się da ku oczywiście czasowej frustracji mojej drugiej połowy, bo wszędzie nysy widzi. Jelcz 021-który to jest?Na temat przegubowców to nie wiem zbyt dużo0np. czym się rózni ten twój od tego:
Obrazek
oczywiście fota nie jest moja-jej autor sam się podpisał....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2008, 20:30 
wszystko co napisales jacku sie zgadza zaczynac odnas trzeba , ale my tutaj ta mala grupa ludzi oraz inni koledzy z forum FPM jestesmy tymi ktorzy wczesniej sie przebudzili do tego , ja jak wyjezdzalem z rodzicami do niemiec to pokryjomu w mojej torbie bagazowej zabralem gaznik Jikov ten co byl w mojego taty nysie ktora jezdzil w trasy po calej polsce , zabralem ta czesc musialem poprostu :wink: bedac w niemczech jak sie zadomowilismy stal ten gaznik w moim pokoju i do dzisiaj go mam , wiedzialem tez ze bez nysy sie nieobejdzie moje zycie i zawsze bede wracal do tego samochodu.Dlatego ja tez stawiam duzo na youngtimery zeby teraz zadbac o takie auto poprostu jezdzic nim zbierac czesci miec takie jakies zabezpieczenie , bo potem zostaje nieraz improwizacja dorabiania roznych czesci itd. Chce tego zeby Ludzie nawet takie czesci z nowszych aut oglaszali w gazetach czesciej ze np. mam do sprzedania rozne czesci do samochodow polskich , dobrze ze nieraz pytaja sie znajomych wtedy oni podpowiadaja zeby na allegro wystawic to juz tez cos :wink: ale wiekszosc jak sprzata garaz to bieze i wywala, ale to wszystko zalezy od czlowieka .

i tak jak napisales ratujmy teraz to co jest czyli youngtimery 8) :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net