Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:52


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 marca 2010, 19:16 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2010, 17:54
Posty: 20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kiedy założyłem temat odnośnie ciśnienia oleju, wspominałem, że jeździłem służbowym Żukiem. Co prawda autko od blisko roku już nie istnieje, ale ostatnio znalazłem na płycie zdjęcia, na których został uwieczniony.

A było tak:

Zielony Żuczek jeździł w mleczarni w Grodzisku i dostarczano nim towar do sklepów. Pod maską miał już zmęczone serducho S-21. Dostałem go na stan po 5 innych kierowcach. Zjeżdżony jak... nie powiem co. Jeździło mi się nim dobrze ale specyficznie. może dlatego że miał zamontowane radio safari które łapało tylko RMF FM na niskich falach :) Nie zapomnę ostatniej podróży tym wehikułem. To może być dziwne, ale samochód dojechał o własnych siłach na plac z trasy ok. 150 km bez ciśnienia oleju, przegrzany, z nieszczelną pompą wody, bez ładowania (rozkręcił się alternator) i żeby było mało, z obluzowaną głowicą gaźnika. Pokażcie mi teraz jednostkę, która wytrzyma to wszystko i jeszcze będzie pyrkać jakby nigdy nic :twisted:

Kilka dni po ponownym uruchomieniu Żuczka uruchomiłem zastępczego Stara 742, który jeździ do dziś.

Teraz, mając podobny konstrukcyjnie samochód, mam swojego rodzaju moralniaka. Ale cóż, człowiek był młody i nie widział w takich samochodach nic szczególnego. A może nie ja go zarżnąłem, tylko polityka firmy, która brzmiała: "póki koła się kręcą, można jechać" ? nieistotne. Zdjęcia poniżej przedstawiają właśnie tego Żuczka już u schyłku:
Obrazek Obrazek Obrazek

A tu jako bonus: Żuczek (też już poszedł do huty), który też rozwoził towary. Nie jeździłem nim, bo odkąd zacząłem pracować w OSM, stał na placu bez silnika:
Obrazek Obrazek

_________________
Nieważne przy czym stoisz. Ważne jak tym jeździsz.
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net