Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:17


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moje bzyki
Post: 28 grudnia 2015, 17:28 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 25 grudnia 2015, 16:12
Posty: 6
Lokalizacja: Olkusz
A więc stało się to w sierpniu przeszukiwałem już od dwóch miesięcy OLX'a w celu zakupu jakiegoś komarka. Był ciepły dzień i koło godziny 16 zadzwonił tata -Synek słuchaj ty chciałeś rometa kupić a ja tutaj właśnie jednego oglądam -Ale jaki model? -No ten 3 biegowy -Ogar? -No ogar chłop chce 600zł, w stanie nawet, nawet -Noto kupujemy. I na drugi dzień Ogar 200 stał już u mnie w garażu. Co prawda chciałem komarka ale myślałem że taka okazja już się nie zdarzy. To na nim nauczyłem się prowadzić motor oraz poznałem podstawy działania silnika. Do ogara dostaliśmy drugi silnik tylko rozebrany ale mam plan żeby wsadzić go do jakiejś jawki. Jedynie był wymieniony gaźnik na nowy.
http://i.cubeupload.com/wCbZDV.jpg
Drugi motór to już prawdziwy komarek którego kupiłem za100 zł na przełomie września i października 2015 roku od pana Leszka. Pan Leszek był pierwszym właścicielem owada i użytkował go aż do początku lat 90 kiedy to trafił do szpitala. Komar nie był sprawny ale wystarczyła odpowiednia regulacja przerywacza i silnik komara zagadał. Na początku wydawało mi się że jego silnik ma dobrą kompresję ale po kilku jazdach ją stracił i całkowicie nie odpalał. Po remoncie silnika Oprócz remontu silnika wymieniliśmy tulejki i zderzaki w przednim wahaczu ponieważ koło majgało się na boki i nie dało się normalnie jeździć. Komar jest mechanicznie idealny, ale jego wygląd nie cieszy oka, na razie czeka rozebrany na lakiernika. Jego rok produkcji to 1977 czyli ostatnie lata produkcji tego modelu.
http://i.cubeupload.com/B3Epxu.jpg
(No niestety zdjęcia są w linkach bo Obrazki są za duże.)
Mam też na oku Ogarka 205 ale to do wakacji.
Pozdrawiam Pan Modelarz


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Moje bzyki
Post: 31 stycznia 2016, 13:15 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 25 grudnia 2015, 16:12
Posty: 6
Lokalizacja: Olkusz
Witam wszystkich :P
Komar wczoraj dostał nowy lakier a dziś było składanie :D
Były małe niespodzianki takie jak pęknięcie dźwigni automatu zmiany biegów w miejscu gdzie jest linka ale się to zespawało i zeszlifowało :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj główny konserwator czyli mój tata :)
Obrazek

Żeby go uruchomić brakuje mu iglicy i klina w magnecie bo stary ścięło :/
Są jeszcze czarne osłonki silnika ale nie były założone. Lakier "Light Blue" RAL 5012 jak się podoba?
Pozdrawiam :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Moje bzyki
Post: 31 stycznia 2016, 21:38 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
:D ladny 8) :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Moje bzyki
Post: 31 stycznia 2016, 22:53 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
fajny. Sąsiad ma takiego w kilku skrzynkach i tak wypatruje czy przypadkiem nie sprząta w garażu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net