Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 10:45


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 30 maja 2014, 15:37 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
Witam i pozdrawiam nowych użytkowników ;-]

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 01 czerwca 2014, 21:18 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Witamy wszystkich nowych użytkowników!
Przekroczyliśmy właśnie magiczną liczbę 1000 zarejestrowanych użytkowników :) I choć większość i tak nie udziela się aktywnie, to ostatnimi czasy dała się zauważyć wzmożona aktywność forum, co bardzo mnie cieszy! :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 04 czerwca 2014, 18:37 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 czerwca 2014, 18:52
Posty: 1
Witam. Jestem soczek i posiadam od 5 lat NYSĘ 522M. Oczywiście zaraz po zakupie nie była w takim stanie jak teraz :D


Załączniki:
nysa 522.jpeg
nysa 522.jpeg [ 30.72 KiB | Przeglądany 4396 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 04 czerwca 2014, 19:40 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Witamy i zapraszamy do zaprezentowania jej w dziale "Nasze Nysy" ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 15 czerwca 2014, 22:26 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 czerwca 2014, 06:44
Posty: 10
Lokalizacja: WND
witam wszystkich ubabranych smarami i uświnionych pyłem z kątówki

_________________
nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 16 czerwca 2014, 05:55 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
uzupis pisze:
witam wszystkich ubabranych smarami i uświnionych pyłem z kątówki


Zapomniałeś dodać ... upaćkanych lakierami, z oddechem o zapachu rozpuszczalnika... ;)

Witaj!

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 25 czerwca 2014, 14:36 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 25 czerwca 2014, 14:16
Posty: 9
Lokalizacja: KRK/Zabrnie
Witam was serdecznie na tym zacnym forum.
Tak to jest że na forum się bywa jak się ma z czym a tak się stało że zostałem szczęśliwym posiadaczem polskiego dostawczaka marki Żuk model A11B z 1981 roku więc i ja chciałem dołączyć do waszego szanownego grona. Zaprezentuję go oczywiście w odpowiednim miejscu.
Jestem również członkiem klubu MZ z racji posiadania i restauracji wiekowego już motocykla tej marki.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 26 lipca 2014, 16:47 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Wypada się przedstawić, a to chyba odpowiednie miejsce :D
Jestem Tomek. Z polskimi dostawczakami mam kontakt od małego. Posiadam Nysę 522R. Myślę, że dzięki forum uda mi się ją uratować. :)

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 26 lipca 2014, 21:53 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Witaj! :D

Tak dla ścisłości i z ciekawości - Nyska "R" jak rolnicza, czy jak reanimacyjna? :wink:
Koniecznie zaprezentuj ją w dziale "Nasze Nysy" :D (tzn. koniecznie ładnie proszę :mrgreen: ).

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 27 lipca 2014, 08:23 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
czesc Tomek , mam równiez na imie Tomek i od dziecinstawa wsród nys :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 27 lipca 2014, 09:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Nysanek, cześć. :)
Magu, to wersja rolnicza z podwójną kabiną, rok 92. Mój tata jest drugim właścicielem, mam do niej całą dokumentację z fabryki :D
Sytuacja jest taka, że Nysa stoi już z 8 lat. Kiedyś robiła duże przebiegi po Polsce, kiedy zaczęło się sypać zawieszenie i silnik poszła pod płot i tata przesiadł się do innego auta.
Obecnie zbieram informacje aby podliczyć z grubsza koszty postawienia jej na sprawnej ramie. Nie wiem też co z ubezpieczeniem, podobno kara się przedawnia po 5 latach... ale to nie dział na takie pytania :)
Nie ma sensu zakładać jej jeszcze tematu, myślę że fotkę mogę pokazać tu.
https://farm4.staticflickr.com/3905/147 ... 92e5_b.jpg
Zarośnięta mchem, ale blacha o dziwo zdrowa. Jedynie dolna część kabiny jest lekko zjedzona. Nie wiem co z kratownicą.
Oprócz niej mam Żuka, poza obniżoną paką to chyba oryginał. http://motoalbum.pl/zdjecie/pokaz/5685/ ... 3Qagw3.jpg

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 28 lipca 2014, 08:39 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Po mojmeu to jest sens zakładać temat :) Masz niesmaowity "bonus" w postaci całej fabrycznej papierkologii - mało kto ma. Juz smao to jest warte podzielenia się / pokazania innym "nyskowo zakręconym".
Samo autko - też może co nieco pomóc - rolniczek jets na tyle mało, a zadna dotychczas znana nie uchowała się od jakichś przeróbek, zmian, że każdy egzemplarz wnosi cos do porównań, ustalenia stanu fabrycznego... No ale jak uważasz :wink:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 28 lipca 2014, 09:02 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Na pewno założę temat jak tylko postawię ją na kołach i stamtąd wyciągnę. Dokumentację mogę poszukać i wrzucić zdjęcia osobno jeśli chcecie. Nie wiem tylko w jakim dziale to zrobić :)
Przy okazji sprostuję. Nysa jest z 93 roku, mieszają mi się te roczniki :D

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 28 lipca 2014, 10:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Witaj Tomku!
Tak się składa, że również składam Nysę 522R z dubelkabiną. Tyle, że moja jest z 1978 roku no i nie jest ona fabryczną wersją nadwozia - to tak zwany "obrzyn", ale zdobyłem trochę blach i dorobiłem jej nowy "zadek", że po zespawaniu powinna bardziej przypominać produkt fabryczny :wink:

W dziale "galeria Nys 521 - 522" umieściłem kilka zakładek wstecz, zdjęcia wiśniowej Nysy 522R z dubelkabiną na dworcu PKP w Opolu. Porobiłem jej zdjęcia z każdej strony. Może Ci się to przyda jako jakiś materiał porównawczy.
Nawet nie mogę się doczekać zdjęć Twojej Nyski. Ciekawi mnie jaki ma kolor. Może to nawet ta sama, którą obcykałem aparatem w Opolu... Seria raczej taka sama, jak Twojej (czyli początek lat 90-tych). Taki pomysł świta w mojej głowie ZAWSZE, jak widzę jakąś 522R z dubelkabiną z końca serii - "czy to nie ona". Nie znam jej dalszych losów (po sfotografowaniu jej na tym dworcu). Mam nadzieję, że nie została zezłomowana, no i stąd takie moje dziwne myślenie życzeniowe, że może na naszym forum zawita kiedyś ktoś i przedstawi swoją 522 R i okaże się, że to ona...
...szkoda mi jej, że nie udało mi się jej uratować i mam przynajmniej nadzieję, że to zrobił ktoś inny...

Pozdrawiam i gratuluję Nyski. Nie martw się - ze zdjęcia nie wygląda ona aż tak źle. Jeśli chcesz zobaczyć "prawdziwe zwłoki" Nysy 522R - to zapraszam do działu "nasze Nysy" do tematu "Nysa 522R 1978r, próba reanimacji totalnego wraku" :mrgreen: Zdradzę tutaj tylko tyle, że z każdym dniem coraz bliżej jej do ponownego stania się samochodem - w pełnym tego słowa znaczeniu :wink: 8)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 28 lipca 2014, 11:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2014, 15:59
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd: Żuk A11, Nysa 522R (doka)
Oczywiście widziałem Twoją kabinę. Czasami przeglądałem forum nysavan jako gość, ostatnio przypadkowo trafiłem tu i postanowiłem w końcu się zarejestrować. Przeczytałem tu wszystko co znalazłem o rolniczej Nysie.
Moja, a w zasadzie taty nysa jest błękitna i na pewno nie jest tą ze zdjęcia. Została kupiona w białostockim salonie w 93 roku. Trochę pojeździła po czym właściciel postawił ją w jakimś zapajęczonym garażu. Pamiętam jak mi się spodobała kiedy ją widziałem, miałem z 8-9 lat :) Wyglądała prawie jak nowa, jedynie kurz zdradzał wiek. Później kupił ją tata, zrobił "parę" tysięcy kilometrów i postawił. Wiadomo jakie jest to Nysowe zawieszenie.
Obawiam się, że wszystko opiszę tutaj i nic nie zostanie mi do tematu :lol: Dlatego obiecuję że fotki będą w odpowiednim dziale jak tylko ją wygrzebię, a teraz zostawię Was z pewnym niedosytem :P

_________________
Nysa 522 & ČZ 350. Duet doskonały. :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 64  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net