Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 05:56


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 czerwca 2009, 14:47 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Mam wrażenie, że był podobny temat, ale go nie mogę znaleźć...
Nysa 521/522 do końca lat 70-tych miała duże wywietrzniki, z "autobusowym" systemem otwierania. Najpierw z czarnego pleksiglasu, później stalowe, tłoczone.
Na zdjęciach przykłady takich.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 19:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Ma ktoś może możliwość podania wymiarów tych dużych włazów dachowych, co były w Nysach 521? Chodzi mi o te największe. Taki właz, jak na pierwszych zdjęciach tego wątku, z blaszaną pokrywą już mam, ale chodzi mi o ten jeszcze większy typ...

Elementy tego "autobusowego systemu" mogę mieć :wink: 8) ale chodzi mi o resztę - wielkości i jaką kolwiek inną "dokumentację" :wink:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2015, 01:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wszystkie wywietrzniki - pokrywy - na powyższych zdjęciach sa tej samej wielkości - różnią sie tylko materiałem lub wzorem tłoczenia.
Pokrywy włazów w radiowozach to te same pokrywy, co tych wywietrzników, tylko z lekko obcięta jedną krawędzią.
Wymiary sprawdzę Ci jutro, ale jak też widać na fotkach, mieszczą sie między profilami szkieletu dachu.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2015, 12:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
To nie było jeszcze większych? Myślałem, że były jeszcze większe od tego z przetłoczeniem w kształcie "X".
Taki właz tej wielkości mam, myślałem, że były też jeszcze większe. W tych modelach z KAP są 2 Nysy (w tym ta 521 Towos) z ogromnym, prostokątnym włazem z przodu i z tyłu...

Wiem, że właz o szerokości 60cm by jeszcze się może zmieścił między żeberkami... Ciekawe, czy bym mógł ten z Autosana pomniejszyć ze 80cm na 60cm... Nad tym główkuję, no i żeby to wizualnie nie wyglądało dziwacznie...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2015, 12:39 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Historyk1985 pisze:
(...). W tych modelach z KAP są 2 Nysy (w tym ta 521 Towos) z ogromnym, prostokątnym włazem z przodu i z tyłu...

Maaarcin... :roll: 8) proszę Cię... :mrgreen:

:wink: :wink: :wink:

W całym okresie produkcji Nys z nowym przodem są tylko 2 rozmiary wywietrzników. Różne mechanizmy otwierania, różne kształty wytłoczek, ale rozmiary tylko dwa.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2015, 14:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Dziwny Mag pisze:
Historyk1985 pisze:
(...). W tych modelach z KAP są 2 Nysy (w tym ta 521 Towos) z ogromnym, prostokątnym włazem z przodu i z tyłu...

Maaarcin... :roll: 8) proszę Cię... :mrgreen:


No właśnie... ja też proszę :mrgreen: Jak, mając świadomość konstruowania tych modeli, możesz w ogóle opierać się na modelach.... przecież tam jak chińczyk wymyślił, tak jest. A z rzeczywistością to ma tyle wspólnego, na ile miał farta i trafił :mrgreen:

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2015, 20:29 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
widać na jakich fotkach było przekłamanie w perspektywie no i stąd nasi skośnoocy przyjaciele...

...ale mniejsza o to;)

BARDZO MI POMOGLIŚCIE!!!

:D :D :D


Dobrze, że wyciąłem tamten właz z rozbitego dachu tej pseudo "rolniczki". Mam kompletny wzór teraz - zarówno samej klapy, jak i "stałego" kawałka dachu :mrgreen: Nic tylko wrzucić to do bagażnika, pojechać na zajezdnię i przyłożyć do Autosanowego dla porównania 8) Ciekawe, czy uda mi się coś wykombinować... :mrgreen: Tak czy siak włazy może będę mieć. Podobnie, jak w Nysce są kwadratowe... gdyby zmniejszyć je do wielkości tego wyciętego z 521... to by było fajnie 8)

PS I tak i tak ten mój dach jest nieoryginalny, a właz jest bardzo dziadowski. Jeśli coś wykombinuję i będzie to wyglądało porządnie, jak oryginał, to dopiero wtedy zacznę brać się za przerabianie Nyski - więc luz! Niczego nie chcę zepsuć :wink:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2015, 15:31 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 lutego 2013, 21:36
Posty: 12
Lokalizacja: Koszalin
Jak już jesteśmy przy szyberdachach... Jak pisałem w temacie mojego Mikrobusa zaczynam uzbrajanie no i wychodzą braki... kolejną rzeczą, która zaginęła w akcji gdzieś w drodze do lakiernika są górne uszczelki szyberdachu - jeżeli ktoś z Was ma na zbyciu chętnie odkupię - jeżeli nie, to może podpowiecie od czego dobrać - jaki profil?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2015, 08:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
podpowiem Ci tylko, ze fabrycznie klapy wywietrzników byly cale siwe wewnatrz i na zewnatrz , montowali je po lakierowaniu budy :wink: kolor jaki podejdzie to RAL 7037, ale napewno sa juz u ciebie w kolorze nadwozia :wink:
uszczelki tutaj wyszukaj
http://www.uszczelkidoszyb.pl/dostawcze.html

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2015, 13:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
kojarzysz który to profil, bo nie chce mi się ściągać...

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2015, 22:12 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
nysanek pisze:
podpowiem Ci tylko, ze fabrycznie klapy wywietrzników byly cale siwe wewnatrz i na zewnatrz , montowali je po lakierowaniu budy :wink: kolor jaki podejdzie to RAL 7037, ale napewno sa juz u ciebie w kolorze nadwozia :wink:
uszczelki tutaj wyszukaj
http://www.uszczelkidoszyb.pl/dostawcze.html



No u mnie w żółtej Nysce jest właz cały w kolorze...
...rudym :mrgreen: Pokrycie 100% korozji :mrgreen:

No nie dość, że mam ten mały "wywietrznik" to na dodatek w stanie takim, że tylko siąść i płakać :wink:

...teraz nie dziwicie się chyba, że naszło mnie na takie "kombinowane pomysły" z włazami Autosana H9-21 ? :wink: 8) :mrgreen: :D

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2015, 00:42 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Mnie nadal to dziwi, bo "zdobycie" lepszego włazu tkiego, czy innego, ale do Nysy, wcale nie graniczy z cudem, tym bardziej, jeśli Ci się nie spieszy. A pakowanie "na siłę" czegoś z zupełnie innego pojazdu (w ogóle innego wielkością i przeznaczeniem) po prostu będzie Cię kosztować więcej czasu i pieniędzy. Oczywiście, da się, efekt będzie zależny od wkładu pracy i pieniędzy, ale na pewno prościej, szybciej, taniej i z gwarantowanym dobrym efektem będzie poszukać na spokojnie klapy od Nysy i zamontować oryginał :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2015, 11:01 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Niby racja - wymienić klapę jest łatwiej niż się bawić, ale...

chciałem u mnie zainstalować zamiast tej małej klapki, tą większą. Zamiast jednej wstawić 2
No i tutaj zaczynają się "schody". Jak wiadomo aby zainstalować ten "właz" to trzeba nie tylko samej klapy, ale i tego całego "kołnierza" z mocowaniami, będącego stałym elementem dachu samochodu...

no a żeby dorwać kawałek dachu to trzeba go skądś wyciąć...
Pożyjemy zobaczymy :wink: Jeśli udało by mi się zdobyć w cenie złomu 2 włazy z Autosana i na nich poeksperymentować, to nic nie ryzykuję. Chcę je zmniejszyć do wielkości tych z Nyski. Jeden oryginalny z Nysy na wzór już mam 8)
Nie chcę robić jakiegoś dziwactwa, jakiejś "wiochy", a jedynie zrekonstruować replikę oryginalnego rozwiązania z Nyski wykorzystując przerobione elementy "z epoki". Jeśli mi się uda sklecić coś "poza Nysą" i będzie to dobre, solidne i ładnie wyglądało, to przerobię dach w Nysie. Jeśli zaś nie uda mi się eksperyment, to nie będę najzwyczajniej ruszać dachu w Nysce...

No chyba, że w międzyczasie trafi mi się jakiś kawałek "zwłok" pociętej Nyski na złomie. Nigdy nic nie wiadomo, kto i co może wywalić. Tak było przecież z moimi nadkolami 8) Już się przymierzałem, już miałem wszystko mierzyć, kupować blachę i "wyklepać" samemu, a tutaj - NIESPODZIANKA :D Bez zbędnego pieprzenia się znajduję takie prawie nowe na złomie i to oba - w komplecie :!:

Napewno jednak z Autosana bym założył do takiego włazu te mechanizmy otwierania i zamykania - zwłaszcza te gałki - "kwiatuszki" kończące śruby zrobione z białego plastiku - takiego samego, jak wieszaczki i klosze lampek i głośników 8)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2015, 14:55 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Uzupełnienie.

Tak wygląda "nowy" wywietrznik, z małą pokrywą (rozmiar jak już do końca produkcji), ale ze starym mechanizmem otwierania ("autobusowym"). Takie wywietrzniki były od 1978 roku do... No właśnie, do kiedy? 1983?...


Załączniki:
PICT0014.JPG
PICT0014.JPG [ 688 KiB | Przeglądany 7059 razy ]

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2015, 16:07 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
No, a on chyba nie ma jeszcze tego przetłoczenia prostokątnego :!: W mojej 85 juz jest nowszy.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net