Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 09:35


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2007, 12:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
slawek66 pisze:
Robo pisze:
ale jak cos jest na allegro z tytułem aukcji "warszawa" to jest od razu 5 razy droższe :evil:


nie ma sie co dziwic sprzedajacym ze winduja ceny az po kosmos, to przez roznych dupkow, ktorzy psuja rynek placac zbyt duze pieniadze


według mnie problem leży gdzie indziej , ludzie napatrzą się na ceny aut odrestaurowanych lub super oryginałów nie biorąc pod uwagę stanu własnego pojazdu i myślą że ogólnie ten model po tyle chodzi . Prosty przykład , na początku roku chciałem kupić koniecznie wołgę m-24 , szukałem i znalazłem na otomoto faceta z Gdańska co miał dwie , jedną m-24 i jedną m-24-10 , za każdą chciał 4900zł , stan m-24 okazał się opłakany: poszarpana tapicerka , brak wskazników , brak baku , brak korków , brak zamków i kilka ognisk rdzy . M-24-10 okazała się tak wyeksploatowana i zniszczona że aż przykro. Jednak facet do dzisiaj wystawia je na allegro za tą samą cenę , bo wzoruje się na cenach dobrze utrzymanych aut lub po renowacji ...
Prosty przykład : ja swoją czarną wołgę kupiłem za 4600zł po malowaniu ( może nie najlepsza jakość wykonania ) kompletną , dobrze utrzymaną na chodzie z dokumentami , inne podobne można znalezć na allegro.

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2007, 13:55 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Ten mój tekst o zżymaniu się to żart był 8) Tym bardziej, że na własnej skórze odczuwam to, o czym tu piszemy, bo poszukuję i kupuję części i do Warszawy, i do Nysy, i do Żuka :? :)
A stan faktyczny w moim regionie w sklepach jest podobny do tego, co napisał Boogieman o Krakowie... Nawet do Żuka coraz mniej klamotów jest.
A z częsciami do Wawki moim zdaniem jest tak, jak napisał Sławek - jest kilka osób, które są w stanie wyłożyć znacznie wiecej pieniędzy na jakiś element, niż, liczniejsza reszta chętnych. Do tego te kilka osób często licytuje sie między sobą - bo niektóre części do Warszawy nawet przez rok nie zagościły na aukcjach - więc jak już się jakaś pokazała, to była bitwa. I jest w tym jeszcze jeden element - dla wielu osób zaczyna się zwyczajnie bardziej opłacać wyłożyć większe pieniadze za jakas część i mieć ją od ręki, niz zapłacić kilka razy taniej, ale po miesiącach poszukiwań...
I, stety-niestety, to jest powszechna sytuacja na rynku części do weteranów, a takze youngtimerów - przynajmniej do czasu, az ktoś zaczyna produkować współcześnie odpowiednie części - wtedy ceny sie stabilizują na określonym, całkiem przyzwoitym poziomie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2007, 15:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Tak więc róbcie zapasy by u każdego nysomana magazyn częsci był pełny, jak i u mnie-tak na czarną godzinę kiedy juz nic nie będzie można kupić... :wink:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 grudnia 2007, 01:56 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Robo - nie będzie takiej godziny. Nie za tego żywota :mrgreen:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 grudnia 2007, 15:27 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
ja to tak robie sobie że jak cos jest za śmieszne, ale to naprawdę śmieszne pieniądze to kupuję i tyle-leży na półce i jeść nie woła. Ale to tylko wtedy kiedy jakieś 'zaskórniaki' mam lewe 8) np. kupiłem ostatnio nówka sztuka regulator napięcia za 15 zł 8)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net