Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 11:32


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zamek drzwiowy
Post: 31 grudnia 2010, 19:41 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Czy jest jakaś różnica między wkładką na kluczyk do zamka w drzwiach Nysy i Żuka?
Mam taką sprawę, że ta wkładka u mnie była już reanimowana parę razy i słabo to działa, tzn. ciężko chodzi. Kupiłem dawno nową wkładkę, mówili że do Żuka, no to pomyślałem, że problemu nie będzie.:roll:

Ale potem się okazało, że w tej nowej da sie wyjąć kluczyk tylko w pozycji pionowej czyli po obrocie 90st. Problem.
Bo zamek ma obrót 45st i nic więcej. Starej wkładce to lata, bo kluczyk wyjmuje się tam w każdej pozycji.
Czy to może z zamkiem w drzwiach mam coś nie tak? Sprawdziłem też identyczny zamek w tylnych drzwiach, gdzie co prawda nie ma wkładki, ale zamek ma ten cały mechanizm - i tam również 45st. obrotu.
No to gdzie lipa? Dwa zamki bym miał jakieś dziwaczne? Czy trzeba dla Nysy specjalnie szukać?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 stycznia 2011, 10:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
sa takie same czy to warszawa , zuk , nysa , ale dlugosc tego preta sterujacego zamykanie ,otwieranie ktory wychodzi z wkladki jest rozna , warszawy mialy dluzszy ten pret zdaje mi sie bo dzwi byly grubsze , nysa , zuk mialy te same , to dzaila na zasadzie bardzo prostej masz pozycje srodkowa | krecac kluczykiem o te 45 stopni w prawo / zamkniete potem odbijasz kluczykiem spowrotem do pozycji | srodkowej wyciagasz kluczyk i masz zamkniete dzwi , to ze ty mozesz juz wyciagnac kluczyk w tej pozycji / 45 , to swiadczy otym ze zabki w tej wkladce sa wyrobione , praktycznie byle czym tez otworzysz.I smarowanie czeste tej wkladki jak tez calego zamka powoduje mniejsze zuzycie , to wszystko mechanicznie dziala ocierajac o siebie tu smar i jeszcze raz smar lub inne smarowidla zadkie sa bardzo wazne , ja nieraz juz tak z przyzwyczajenia jak mam wolna chwile , wchodze do garazu po WD 40 lub inne zadkie smarowidlo , to przechodzac obok nysy :arrow: psik do wkaldki , psik na zawiasy :twisted: :wink: te zamki z zuka pasuja tez do nysy , musisz miec zamek lewy on jest przystosowany do wkladki

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 00:16 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
te wkładki to shit nie z tej ziemi!!! Mi wcale nie chodzi, tylko gdy jest nie dokręcona tą śróba z boku drzwi. Jak dokręce to kaplice - nie zamykam więc drzwi.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 10:12 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
no sa shitem wiadomo , wiesz jak umnie sie zamyka najlepiej , jak zamykam dzwi to biore klamke do gory zaraz po zamknieciu dzwi i wtedy kluczykiem przekrecam , tak jak zamkne dzwi normalnie tez nieprzekrece kluczyka do konca .

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 11:45 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
no, wiem. A u mnie nawet kluczyka nie przekręce.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 22:24 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Robo pisze:
Jak dokręce to kaplice - nie zamykam więc drzwi.


Miałem tak w starej, gdzie ta płetwa była sztywno z bębenkiem połączona. Dokręcić nie szło. W nowej wkładce jest luźno i działa fest.

Własnie zainstalowałem nową wkładkę, bo w końcu skumałem istotę jej działania - faktycznie 45st. prawo/lewo i wyjmuje się klucz zawsze w tej samej pozycji. Wcześniej myślałem, że musi się dać wyjąć w każdym położeniu. Trochę techniki i się człowiek gubi.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net