Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 06:50


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 grudnia 2007, 22:27 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Ciężko się było podpiąć pod istniejące tematy, choć sprawa w sumie banalna. Ale ciągle o niej zapominam. Chodzi o taką kwestię jak oryginalnie wygląda uszczelnienie i mocowanie w/w klapy. Kiedy to ostatnio było w kupie miałem 5lat i nie pamiętam, a obecnie jest tak, że klapa ma na brzegach uszczelkę która jeszcze się trzyma, wokół komory silnika nie ma nic (a zdaje się że być powinno choć nie wiem co) no i w podłodze ślad po dwóch śrubach na jakieś mocowanie, tylko też nie bardzo je widać. A klapa jest tak o przystawiana za ten element co u góry sie trzyma. Podskakuje dopiero pow. 80km/h.
Jakby tam kto wiedział, to streśćie jakoś czego brak, bo pewnie się wala po garażu ale z wyglądu nie kojarzę.
Juzef


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 22:30 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
uszczelka tylko na klapie , nie ma uszczelek na obramieniu gdzie klapa przylega.

Klapa Ci podskakuje bo nie masz uchwytu na gumie elastycznej . Na klapie na pewno masz na dole taki guzik bolec , na który zakłada się klamrę na tej elastycznej gumie skórze która jest zamocowana do podłogi

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2007, 10:56 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Hmm... nie ma uszczelki, no cóż.. a kiedys w przypływie artystycznego ciągu łapnąłem kawałek takiej drzwiowej i walnąłem od dołu. Nie jest najgorzej. Tylko to mocowanie, gdzieś poniosło.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2007, 11:09 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
po Świętach cyknę fotkę i zapodam jak powinno być , chyba że któryś z chłopaków ma gotową.

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2007, 15:15 
zobacz w temacie mojej nysy, tam sa fotki z wnetrza moze bedzie jakas co widac mocowanie klapy :wink: a ta twoja maska wewnetrzna ona jest skaja obciagnieta ? czy masz taka blaszana ? normalnie tak jak boogiman pisal jest jedna uszczelka ktora jest pod skaja klapy do wyciszenia i uszczelnienia przed wiatrem .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2007, 18:19 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Hm, jest obłożone takim czarnym materiałem jak siedzenia, do tego uszczelka naokoło i w sumie to gra, tylko z dołu z lekka odlazło. Tymczasem znalazłem coś co by chyba pretendowało do miana mocowania klapy, taki kawał gumy zakończony metalowym.. hm, hakiem czy cuś koło tego. Dowiedziałem sie też, że zostało wywalone, bo utrudniało ściąganie klapy, a u nas co rusz trzeba tam coś ustawić.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2007, 22:14 
ja ci mowie niefajansuj tylko staraj sie o taki stan orginalny twojej nysy :wink: pojedz kiedys na zlom sprawdz jak jest gdzies nysa to wez te czesci co ci potrzebne i juz :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2007, 22:23 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Nie fajansuję, ino nie wiedziałem jak to było. A Nysę na złomie raz w życiu widziałem, choć w pobliżu często przejeżdżam. To już tera nie te czasy, skoro i na drodze spotkać to wydarzenie. Części oryginalne przynajmniej z tego rejonu mam, tylko dla wygody wywalone. Klapa sama też się trzyma.
Btw czy jest lepszy patent na umiejscowienie gaśnicy? Tu zdaje się fabryka dała albo w każdym razie z dawnych czasów pozostało, że zabytkowa gaśnica z 81r. mocowana jest na klapie właśnie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 grudnia 2007, 10:46 
kiedys mowiles ze dasz fotki wnetrza twojej nysy to sie zobaczy chyba ze maly sajgon tam jest :D ale orginalnie nysy niemialy gasnic w wyposazeniu fabrycznym , jak byla nowa twoja nysa ktos sobie kupil odrazu i tam przykrecil do maski, gasnice mam w skrzynce pod siedzeniem kierowcy .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 grudnia 2007, 11:00 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Ta, fot miałem zapodać, ale a) warunki oświetleniowe w garażu sprawiają, że musiałbym zaimprowizować statyw b) na ten moment właśnie sajgon i póki się nie sprzątnie, raczej nie będę się kompromitował chyba.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 11:04 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
kurde-ale masz tam jazdy w tej nysie. Uchwyt jest taki:
Obrazek
Fota jest do góry nogami, ale nie wiem jak ja przestawić :wink:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 11:10 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Choć to nie jest sprawa najwyższej wagi, jednak jazdy są. Szkoda tylko, że takie bez przemieszczenia. Tam widzę jakiś inny typ tej klapy, u mnie ta uszczelka wokół jest z zewnątrz bardziej. A uchwyt .... zdaje się znalazłem coś, co nim było. Taki sobie hak na kawałku gumy. Ale z tym się nie pali...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 11:12 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Z zewnątrz-to już coś kombinowane musiało być, i dlatego pewnie lata. Bo to dobrze powinno być bez żadnej dodatkowej od drzwi co wkleiłeś tam.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net