Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 19:19


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pokrywa silnika
Post: 02 marca 2014, 13:30 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Witajcie, kupiłem kolejnego żuka tym razem diesla.

Po trasie 100 km nie dosłyszę przez 2 dni...

Mam pytanie co do pokrywy silnika tej która znajduję się wewnątrz, czy ktoś ją kiedyś wygłuszał domowym sposobem ? nie wiem mam na mysli jakies maty bitumiczne itp rodem z castoramy ? Ponieważ u mnie ktoś wywalił całkowicie fabryczne wygłuszenie i hałas jest nie miłosierny

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 15:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Są specjalne maty wygłuszające do samochodów, zastosuj coś takiego + na łączenia załóż jakąś kedre, będzie się ciężko zakładalo pokrywe pewnie, ale będzie szczelna, nie będzie też tak rezonować. Ale przez podłogę i z zewnątrz i tak będzie hałas... Musiałbyś wszystko obijać tą matą po kolei... Na pewno jednak wygłuszenie samej pokrywy coś tam poprawi.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 19:17 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
To jest pokrywa nowego typu?Tzn. na zatrzaskach z boku zamiast gum?Pewnie raczej tak,bo od 90-go chyba roku już takie pakowali.U mnie jakoś bardzo cichutko nie jest,ale jest dobrze.Wysmaruj ją najpierw od spodu pastą głuszącą i dopiero na to jakieś maty,a na sam koniec coś podobnego do tego,co było fabrycznie,pokrytego folią aluminiową.Od spodu jest kilka takich ,nazwijmy to haczyków,przez które przechodzi całe wygłuszenie,potem wkłada się takie blaszki i rozgina te haczyki.Ja w swojej pokrywie mam wpakowane od spodu takie grube maty gumowe,które pozyskałem,kiedy niedaleko remontowali krajówkę i poszerzali most.Te maty wkładali chyba gdzieś pod beton,czy coś i walało się tam kilka takich kawałków wywalonych,to postanowiłem to zaadaptować.dałem tego dwie warstwy,na to fabryczne wygłuszenie,które mi się udało skompletować i na to jeszcze takie specjalne obicie,które przykleja się między ścianą a grzejnikiem,żeby odbijało ciepło.Jest to nic innego,jak cieniutka warstwa styropianu pokryta folią aluminiową.Bardzo dobrze się sprawdza i ładnie wygląda.nie daje tak gorącem do środka,bo odbija całkowicie wszystko.Nie ważyłem pokrywy po tym wszystkim,ale sporo więcej waży teraz.Miałem ją zrobioną specjalnie do starego żuka,bo tam fabrycznie była ta stara,na gumach z boku.Przerobiłem wszystko,żeby mi ta podeszła i po założeniu było cichutko,bo jednak to benzyniak.teraz mam ją w dieslu i jest odczuwalna różnica.W każdym razie,głowa mnie nie boli.Dla lepszego efektu,to trzeba by tak samo wyłożyć resztę kabiny,bo z mojego słuchu wywnioskowałem,że pokrywa jest odpowiednio wygłuszona i nie przepuszcza hałasu,ale cała reszta już tak.Na podłodze i bokach wysmarowałem tylko cienką warstwę pasty głuszącej i na to wykładzina pozyskana z orginalnych poszyć ze starszych żuków.Trzeba się pobawić jeszcze i wyłożyć resztę i powinno być jak w osobówce.


Ostatnio zmieniony 03 marca 2014, 08:49 przez buźka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 21:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Gdzie moge kupić taką paste do wygłuszenia ? I czym kleiliście maty ? Marian - droga jest taka mata samochodowa ? gdzie ją można kupic ?

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 21:12 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Różne są dostępne, ciężko mi powiedizeć, jaka najlepsza.. musisz poszukać, np takie:
http://allegro.pl/pianka-mata-wygluszaj ... 93032.html
http://allegro.pl/wygluszajaca-mata-bit ... 89003.html
albo najzwyklejszy filc, pewnie coś podobnego było oryginalnie :
http://allegro.pl/mata-filcowa-filc-wyg ... 15970.html

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2014, 21:41 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Jakbyś miał użyć tylko jeden rodzaj i jedna warstwę maty, to najwięcej wytłumi ta z filcem.
Ale lepiej zrobić "kanapkę" wg przepisu Buźki :)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2014, 08:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Pasta głusząca,to np. na allegro.
http://allegro.pl/blachogum-pasta-glusz ... %82e-18904
Ale kupisz w każdym sklepie z częściami samochodowymi,powinni mieć.Najlepiej od razu kupić większą puszkę,bo taniej jest.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net