Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:31


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 maja 2014, 21:26 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Fabrycznie w nadwoziach Nysek między profilami nadwozia a poszyciem, jest wkładany filc. Ma on wytłumić rezonowanie blach, a w praktyce bardzo często robił też za "rozpychacz", przy zbyt luźno założonym poszyciu... No i oczywiście za katalizator korozji 8)

Pytanie brzmi - co przy remoncie dawaliście zamiast filcu? / Jakie materiały można w to miejsce zastosować, żeby nie zbierały / nie trzymały wilgoci?
Co myslicie o użyciu w tej roli hipsu (spienione pcv)...?

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2014, 22:11 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Ten filc dodatkowo nie był olejem nasączany ? U mnie w nysce piankę montażową zastosowali :lol:
Sam obecnie też jestem na tym etapie i zastanawiam się nad paskami z grubej gumy ;)
Może uda mi się spotkać nyskę gdzie ktoś plasteliną/modeliną to wypełni :twisted:


Ostatnio zmieniony 26 maja 2014, 22:32 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2014, 22:27 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ostatnio dostałem od wujka fabryczne gumy, które pod koniec produkcji były podobno montowane zamiast filcu. Coś w rodzaju masy uszczelniającej, takie gumowo-lepkie coś w takich paskach..

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2014, 12:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 12:12
Posty: 95
Lokalizacja: Kielce
Ja używam masy uszczelniającej do karoserii.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2014, 15:52 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Ta masa uszczelniająca do karoserii, jeżeli o takiej wspominamy : http://rg-narzedzia.com.pl/novol-masa-u ... -3406.html to nie nadaje się na takie warunki jak paski z z filcu, ja głównie uszczelniam nią spoiny, niewielkie otwory, w grubszej warstwie robi się krucha i potrafi odpaść ;) Teraz przetestuję uszczelniacz dekarski i podkłady pod panele podłogowe, które nie wciągają wilgoci.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2014, 16:28 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie mówię o takiej. Mówię o takich paskach z gumy jakby. Jak będę w domu w garażu, to rozpakuje jedne z folii i zrobię zdjęcie.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 18:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
ja tez dalem mase uszczelniajaca do karoserii , jak narazie a to juz 12 lat po remoncie jest wszystko ok :wink: filce wszystkie wywalic trzeba podczas remontu !!! to bylo jakies tanie rozwiazanie fabryczne które niejest dobre.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 sierpnia 2014, 09:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Marian pisze:
Nie mówię o takiej. Mówię o takich paskach z gumy jakby. Jak będę w domu w garażu, to rozpakuje jedne z folii i zrobię zdjęcie.

Masz foty tych pasków?

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2014, 18:59 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Cyknąłem na szybko, tak to mniej więcej wygląda, folia z obu stron, w środku to ciemne (szare) to ta guma, wpycha się ją między profil a blachę, najlepiej w ciepły dzień, żeby potem blacha się nie pofalowała, jak się będzie kurczyć i rozciągać pod wpływem zmiany temperatur. Można po ułożeniu odrobinę pomóc opalarką elektryczną, żeby przylgnęło dobrze do blachy, nie ma być za dużo, tylko tyle, żeby szczelinę wypełniło i blacha się przykleiła do tego. I to w sumie są takie cienkie plastry.


Załączniki:
resized__MG_9189.jpg
resized__MG_9189.jpg [ 178.8 KiB | Przeglądany 6768 razy ]
resized__MG_9188.jpg
resized__MG_9188.jpg [ 299.13 KiB | Przeglądany 6768 razy ]
resized__MG_9186.jpg
resized__MG_9186.jpg [ 337.49 KiB | Przeglądany 6768 razy ]
resized__MG_9185.jpg
resized__MG_9185.jpg [ 425.24 KiB | Przeglądany 6768 razy ]

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2014, 20:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
a czy ta mata gumowa jest lepsza od masy uszczelniajacej karoserie ? moim zdaniem nie bo z masa uszczelniajaca masz 2 plusy : masa uszczelnia i wypelnia szczeline tak ze wilgoc sie niedostanie po miedzy 2 platy blach , drugi plus , elastycznosc , jak ja rok temu umnie zdjolem tapicerke to ta masa jak ja 12 lat temu w szczeline po miedzy blachami wypelnilem , tak nadal trzyma 0 rys , idelanie :wink:
a jak masz faldy w blachach to klin sie wtyka w szczeline i masa sie wypelnia szpare , na drugi dzien wyjmujesz klin i masz git

z ta guma masz ten sam efekt jak z tym filcem , ze wilgoc bedzie pomiedzy gume a blache wchodzic

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2014, 22:28 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tomek, ale to nie jest właśnie stricte guma. To jest coś pomiędzy gumą, a masą uszczelniającą - jest dość lepkie i po nagrzaniu idealnie przylega do powierzchni, ale ma formę pasków i jest twardsze, dzięki czemu łatwiej to wsadzać w szczeliny na szerokość profilu, po nagrzaniu ponoć super zespaja oba elementy i izoluje je od siebie, przez co blacha aż tak nie rezonuje. Oczywiście, żeby uzyskać w pełni nie rezonujące blachy trzebaby zastosować maty bitumiczne naklejane na blachy od wewnątrz. Nawet nie musi być cała blacha wyłożona taką matą, wystarczy że po środku będzie taka mata przyklejona, ewentualnie dwa czy trzy równonmiernie oddalone kawałki i masa drgająca na tyle się zwiększy, a guma maty nie będąc podatną na drgania skutecznie wytłumia rezonanse blach. Dorzucić do tego filc z powłoką z folii aluminiowej na wewnętrzną pokrywę silnika, uszczelnić szczeliny między blachami i otwory przy komorze silnika i w kabinie powinno się zrobić ciszej. W teorii o około 10 dB.

A efekt wcale nie jest taki sam jak z filcem. Filc miał tą wadę, że trzymał długo wodę sam w sobie, guma nie trzyma wody, a te paski z tej masy przylepiają się do powierzchni nie dając raczej dopływu wody.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2014, 04:22 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
wynalazek jakis amerykanski z NASA :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2014, 07:01 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 lipca 2014, 23:07
Posty: 96
Bardzo podobne do auto kitu


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2014, 07:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
nysanek pisze:
wynalazek jakis amerykanski z NASA :wink:


Oryginał z FSD ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2016, 16:27 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Tak mi pewien pomysł wpadł do głowy.
Wywaliłem z Nysy te wszystkie filce ze ściany. Szpary między profilami, a poszyciem są różnej szerokości... Wiadomo - ściany były łatane itd. Myślałem czym to wypchać, żeby blacha nie wskakiwała i nie rezonowała... Wcześniej ktoś powciskał tam klocki drewniane, silikon i jakieś uszczelniacze - wszystko już wypieprzyłem 8)

Pomysł mam taki:

- biorę butelki plastikowe po wodzie mineralnej i wycinam z nich ten płaski arkusz plastiku po bokach
- po wycięciu arkusz takiego plastiku po "POLANICZANCE" ma wymiary: 25cm x 12cm x 0,25mm
- zwijam ten arkusz w pasek na szerokość profilu "omega" w Nysie...
- aby wypchać tym kawałek np ściany w Nysce trzeba będzie minimum kilkadziesiąt butelek, ale to przecież odpad z którym i tak nie mam co zrobić :wink:
- dobieram dla każdego miejsca w Nysie właściwą ilość tych "pasków" - w zależności od grubości
- smaruję jakimś klejem lub uszczelniaczem powierzchnię do których to będzie w Nysie przylegało
- wciskam wszystko między profile, a poszycie
- plastik z butelek nie rozkłada się podobno tak łatwo - więc powinno to wytrzymać przez długie lata :wink:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net