Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:38


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 21 sierpnia 2016, 19:44 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
dlaczego sa na rynku masy uszczelniajace wypelniajace szczeliny pomiedzy blachami ? poto sa zeby wlasnie takie miejsca pomiedzy blachami wypelniac , potrzebny wlasnie taki material który wypelni szczeline jest elastyczny i niewpuszcza wilgoci , te filce to byl tani komunistyczny pomysl , jezeli by w tamtych latach mieli kase na zakup mas to by je stosowali , a z filców by wiecej kufajek mogli dla robotników budowlanych zrobic. Nierób tego z butelkami to produkt który niejest do motoryzacji przeznaczony...

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2016, 20:30 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Bo jest twardy, sztywny i bez żadnych własciwosci tłumiących (butelka pet)... Poza tym, Historyku, piszesz o klejeniu tych arkuszy... to policz koszty odpowiedniego kleju ;P

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2016, 21:05 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
No dobra, ale co z tym "wypchaniem" blachy?
U mnie miałem klocki drewniane wciśnięte. Myślałem, że chyba lepszy jakikolwiek plastik od drewna...

A co do "mas uszczelniających". Miałem ostatnio do wydłubywania jakiś dziwny syf z nadkoli. Białe to, lepkie, jak niestwardniała szpachlówka, miękkie, jak plastelina, wyglądało jak guma do żucia i cuchnęło jak szpachlówka... Nie wiem, co to za syf, ale tym ktoś uszczelniał wszelkie zakamarki nadkoli...

Mam nadzieję, że takimi śmierdzącymi lepkimi "gilami" nie będę musiał wypychać przestrzeni profili :mrgreen:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2016, 00:52 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Można dać same masy uszczelniające - Nysanek pewnie podpowie jakies konkretne nazwy / producentów ;)

Można dać np. hips - jak się dobrze zakręcić, to i za "dzięĸuję" da sie skołować duże akusze (tylko już zadrukowane ;) ) - dla agencji czy drukarni to odpady.

Można w niektórych przypadkach użyć arkuszy gumy...

A kleić to na klej do szyb samochodowych lub masy uszcelniajace poliuretanowe.

Masy rozpuszczalnikowe (schnące przez odparowanie) też sie nadadzą, ale są znacznie mniej elastyczne... (wszystkie mazidła w puszkach z napisem "masa uszcelniająca do karoserii").

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net