Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:56


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 09 sierpnia 2017, 15:35 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2016, 19:35
Posty: 19
Lokalizacja: Krakow-okolice
Pojazd: Żuk A07 1996
Dzięki :)
pytałem bo jak nakładałem na moja szybę uszczelkę to szyba wybuchła dosłownie rozsadziło ja, a szkła rozsypały się po całym garażu :/

nie mam pojęcia czemu tak się stało, szyba była wyjęta na i stole nakładałem bez żadnej siły :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2017, 10:35 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
może zarysowana była, a wtedy lekko puknać starczy. przednie szyby były klejone lub hartowane

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 sierpnia 2017, 11:46 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2016, 19:35
Posty: 19
Lokalizacja: Krakow-okolice
Pojazd: Żuk A07 1996
Udało mi się zakupić szybę klejona :) szyba hartowana ma 5mm grubośsci, a klejona 6mm mimo to do uszczelki swobodnie weszła ale niestety do starej (uszczelka bez klina).
Sam montaż szyby jest dość łatwy (dobrze żeby były dwie osoby) Tak jak ktoś w poprzednich postach pisał
wszystkie trzy szyby złożyłem na boku do uszczelki, przedtem uszczelkę posmarowałem wazelina techniczna bezkwasową (w miejscu gdzie szyby wchodzą) po złożeniu przykleiłem taśmą klejącą papierową (to chyba taśma malarska w moim przypadku miała 5cm szerokości) uszczelkę do szyby na dużej jak i trójkątach w kilku miejscach tak aby uszczelka nie zsunęła mi się gdy będzie podnoszona. Wsadziłem sznurek do uszczelki gdzie siada na karoserie. W miejscu gdzie sznurki zwisały do późniejszego wyciągania przykleiłem do szyby (taśmą) żeby nie przeszkadzało przy zakładaniu na karoserie, a sznurki od razu były od środka kabiny.
Pora na pręty które wysmarowałem tą samą wazelina po to żeby lekko chodziły. Wsunąłem je w słupki tak żeby w dolnej części uszczelki wystawały, a od góry były schowane w słupkach tak ze 4 cm.
Posmarowałem wazeliną uszczelkę w miejscu gdzie opierać się będzie o karoserie jak i cała karoserie gdzie siada uszczelka.
No i w ten sposób we dwójkę nałożyliśmy szyby na karoserię pierw prętami w otwory, a potem uszczelka na karoserie. Tak naprawdę sznurki są potrzebne od połowy trójkątów w górę bo dół siada tak jak należy.
po wsadzeniu uszczelki jak należy wsunąłem pręty w górne otwory o dziwo bez problemowo weszły (pomogłem sobie kombinerkami pchnąć)
Najgorsze są górne rogi z przeciąganiem sznurka ale nie jest tak źle.

ps. taśmę malarska trzeba tak nakleić by nie była naciągana na szybę, a ładnie dolegała do rogu szyby z uszczelką.
Wydaje mi się, ze powodem wybuchu poprzedniej szyby hartowanej było zbyt mocne naciągnięcia taśmy klejącej. W brew pozorom takie naciągniecie taśmy w kilku-kilkunastu miejscach robi dużą siłę.

ps. nie kąpałem uszczelki w gorącej wodzie ani niczym jej nie zmiększałem


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2019, 12:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Jak już wspomniałem w innym wątku jestem na etapie walki z montażem szyby przedniej - próbuję jednak zmontować osobno szybę czołową, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jeżeli chodzi o konserwacje i zmiękczanie uszczelek polecam zdecydowanie smar silikonowy. Zalety tego ustrojstwa poznałem przy okazji przygody z akwarystyką i cieknącym filtrem zewnętrznym.

Przykładowe aukcja - https://allegro.pl/oferta/smar-silikono ... 7619094968

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net