Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 15:34


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 maja 2015, 15:41 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
dobre robcio :D :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 10:36 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Mam pewien bardzo prymitywny patent uniemożliwiający rozsunięcie okien, postaram się dzisiaj wrzucić zdjęcia ;) Patent opiera się na rurce cienkościennej z nacięciem na szybę oraz rozwidleniem na końcu (owe nacięcie w rurce wkładam w szybkę która posiada pokrętło a przyspawany pręt na końcu z rozwidleniem do kurka-suwaka - zwykła rozpórka), potrzebowałem zabezpieczenia "na szybko" i w jakieś 20 minut zrobiłem coś takiego : (koło 16-17 wrzucę zdjęcia jak to szpetnie wygląda, ale jest skuteczne ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 07:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Tommaszu jestem pod wrażeniem. Skopiuję twój patencik. dużo prostszy od niepotrzebnych kluczyków i gablotek.

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 10:11 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Skuteczny, aczkolwiek o wieeeele bardziej skomplikowany niż mój.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 17:53 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
U mnie skończyło się wydaniem 120 zł co miesiąc za parking strzeżony. Ale na wyjazd zrobię takie nakładki w szyby, albo kupie gablotki.


Tomek - jesteś pewny że długi śrubokręt i stosowna dźwignia nie podniosą tej blokady?

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 17:54 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
moja mama kiedys kiosk Ruchu prowadzila , tam tez byly szyby takie suwane , listewka to zabezpieczala :mrgreen:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 17:55 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Nysanek - listewkę się właśnie długim metalowym prętem załatwia.

Mam teoretycznie opracowany system centralnego zamka do Żuka. Jak będę miał chwile dłużej wolną to opisze.

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 17:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
no jasne ze tak :wink: jak sie wlamali to zawsze przez dzwi , najczesciej Zolnieze pijani.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 18:13 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Moja koncepcja centralnego zamka do Żuka.

Po pierwsze trzeba wykombinować rygle elektromagnetyczne. Nie nadają się zestawy do zwykłych aut, bo tam są tylko siłowniki. Jedna z koncepcji to np. taki rygiel:

http://www.bira.pl/pl/produkty/rygle_el ... ,p28796307

Montujemy go nie w drzwiach, a w nadwoziu. W drzwiach tylko robimy otwór na rygiel i spawamy do niego od czoła płaską i dużą podkładkę dla wzmocnienia (bo sama blacha się w moment wyrobi). Dzięki montażowi w drzwiach mamy niewiele kabli do pociągnięcia i odpada ich wleczenie do drzwi. Ponadto cały system staje się totalnie niewidzialny.

Rygle które podałem wyżej mogą pracować dwojako - albo zasilane są wysunięte, albo wsunięte. Dla auta trzeba je ustawić aby zasilane były wsunięte - bowiem podczas jazdy alternator je nakarmi, a kiedy zgasimy silnik i zamkniemy taki centralny zamek - będą one wysunięte dzięki brakowi zasilania. Ponadto dobrej klasy rygiel ma zabezpieczenie - kiedy drzwi są otwarte - on się nie zamknie. Niestety wadą jest cena - ok. 300 zł za sztukę.

Do sterowania używamy dowolnego pilota z centralką za parę zeta na Allegro.


Teraz odezwa do narodu;-) Poszukajcie proszę rygli w niższej cenie - muszą dać się montować w czole otworu drzwiowego i być dyskretne, oraz w niższej cenie. A może ktoś zaprojektuje prosty rygiel który zaspokoi nasze potrzeby? W sumie na rynku jest masa różnych cewek itp.

Opcja - siłowniki klasyczne, ale do nich trzeba dobudować element ryglujący. Np. taki siłownik: http://autoalarmy.nspcm.webd.pl/central ... dowy-.html Ktoś ma pomysł jak to uzyskać? Pamiętajcie że miejsca w słupku drzwi przednich za dużo nie ma.

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 19:07 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Modyfikuję swój pomysł: w ten płaskownik robią wiertarką 1 otwór i go powiększam pilniczkiem na prosokątny wzdłużny, a z drugiej strony wzdłużny już nie otwór a wycięcie by na gałkę od okna wsuwać. Wtedy jak się go skręci pokrętłem od szyby przy dziurce okrągłej po uprzednim wsunięciu na drugą gałkę stałą od drugiej szyby to nic go nie ruszy... Żadna listewka. Aha-płaskownik z grubszej bezbarwnej plexi zrobię, by nie rzucał się w oczy...

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 20:19 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
panowie wystarczy taka zasuwka https://www.sklepbat.pl/?event=GoodDeta ... ypCennika= plus taki siłownik http://www.remotronix.com/silownik-zamk ... -p-97.html skręcamy to do siebie śrubą i przykręcamy do blachy wewnętrznej drzwi i robimy przestrzał w słubku zeby rygiel chodził


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 20:45 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Centrala w Żuku... czego to ja dożyłem... :mrgreen:

Tylko zapytam:
po co? :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 21:55 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Diesel pisze:
U mnie skończyło się wydaniem 120 zł co miesiąc za parking strzeżony. Ale na wyjazd zrobię takie nakładki w szyby, albo kupie gablotki.


Tomek - jesteś pewny że długi śrubokręt i stosowna dźwignia nie podniosą tej blokady?



Musiałbym się przyjrzeć, ale trzeba by było użyć zapewne tyle siły co do wyłamania szyby z aluminiowej ramki, jak będę miał chwilę czasu to planowałem udoskonalić nieco tą rozpórkę poprzez dospawanie kawałka elementu z otworem, który skręcałbym "kółkiem", wtedy patent powinien być niezawodny. Robiłem to na szybko, co by pod marketem nie mieli złodzieje za dużo czasu aby dostać się do auta, ukraść akumulator, co gorsza odjechać ;) Chociaż są jeszcze inne zabezpieczenia, ale najlepsze jest indywidualne i nie bardzo jest sens zdradzać ich na forum ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 22:05 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Przed odjechaniem najlepszy patent to wyjęcie lewarka :D Lepsze niż blokada skrzyni :P

Kiedyś znajomy mi opowiadał, jak jeździł w PRLu Nysą jako dostawca i nigdy nie zamykał Nysy, czasem nawet kluczyki w stacyjce zostawiał, ale nie miał tego bolca blokującego lewarek i jak wysiadał to brał lewarek ze sobą, w razie potrzeby to i przypier.... komuś można było, a bez biegów, albo z jednym tylko nikt daleko nie ujedzie :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2015, 04:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
mial racje , bo przez to zlodziej nieuszkodzil tez auta , wsiadl / wysiadl :D

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net