Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:25


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 marca 2018, 21:59 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Witam :D

Przymierzam się do gruntownego czyszczenia podsufitki/tapicerki w kabinie. Przecierałem ją kilkakrotnie szczotką i wodą z mydłem ale mimo to wygląda mało reprezentacyjnie. :-| Dodatkowo wokół okien ( chyba przy wymianie uszczelek) poprzedni właściciel potraktował ją jakimś nieznanym mazidłem co pozostawiło paskudną i irytującą brązową obwódkę na tapicerce w pobliżu uszczelek. :shock: Czy może ktoś polecić jakiś preparat lub ma sprawdzony sposób aby skutecznie wyczyścić sky tapicerki ?

Załącznik:
tapicerka Tarpan 239D.JPG
tapicerka Tarpan 239D.JPG [ 95.19 KiB | Przeglądany 7163 razy ]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 01:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Powiem językiem dyplomacji :wink: Nie spotkałem dotychczas przypadku, w którym tak odbarwioną tego typu tapicerkę udałoby się przywrócić do stanu nowego inaczej, jak poprzez wymianę 8)
Te przebarwienia to zwykle klej, który przesiąknął aż od spodu.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 15:41 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
no to bryndza :( trzeba będzie uszyć nową tapicerkę, pewnie będzie nowy problem z zakupem odpowiedniego materiału :?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 22:01 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
To mazidło (klej) co wylazło to według mnie skutek radosnej twórczości poprzedniego właściciela. Obydwa moje Tarpany nie miały na grodzi tylnej nic, poza szybą i uszczelką i trochę nie chce mi się wierzyć, żeby to była fabryczna twórczość.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 23:26 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
a jednak FSR się starał i w 239d była montowana nie tylko tapicerka ścianki tylnej :D ale również słupków bocznych :shock: co oczywiście wskazywało na zakamuflowane w tej fabryce mieszczańsko burżuazyjne elementy :wink: chcące kapitalistycznym luksusem osłabić zdrową siermiężność ideowej wsi :lol: :D

a poważnie:tapicerka na ściance jest oryginalna :D ale tapicerki słupków niestety brak :?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 23:54 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Fiu, fiu, fiu - kto by pomyślał. Na zdjęciach wygląda jak "babciny" pokój :)

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 22:02 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 października 2017, 17:05
Posty: 93
Pojazd: Tarpan 237, 1990
DREWNIANY - wyjąłeś mi to z ust... Brakuje tylko karnisza i firanki nad tym oknem :)
Taki urok naszych samochodów :)
W 237 podsufitka jest jak w dużym fiacie, widzę że Diesel ma inną...
Co do kleju, to jeśli zawiodą woda mydło szczotka ręce i perswazja słowna, spróbuj bardzo delikatnie i ostrożnie acetonem lub rozpuszczalnikiem acetonowym... Ale wtedy masz tylko dwie opcje: albo się uda usunąć klej, albo aceton sprawi, że będziesz miał tapicerkę do wymiany. Ryzyko jest duże, najlepiej spróbuj gdzieś w niewidocznym miejscu, jeśli takie znajdziesz.

Ja tak kiedyś czyściłem obudowę gramofonu Bambino, udało się acetonem, ale naprawdę trzeba być ostrożnym.

_________________
Fabryka Samochodów Rakietowych POLMO


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2018, 08:59 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 06 października 2017, 20:11
Posty: 12
Lokalizacja: Wadowice
Pojazd: Tarpan F233
Tez jestem na etapie czyszczenia tapicerki w tarpanie.
Próbowałem już różnych sposobów.
Większy brud wyczyściłem cifem tylko takim z wybielaczem. (zwykły słabo sobie radził)
Najlepszy to aceton. ( trzeba go szybko wcierać ręcznikami papierowymi i wychodzi jak nowe.)
na jeden fotel zużyłem około 0.5l acetonu i rolkę ręczników papierowych. Ważne żeby co chwile zmieniać na nowy kawałek ręcznika żeby nie rozmazywać rozpuszczonego brudu. Po wyczyszczeniu ekoskóra robi sie klejąca ale po jakimś czasie aceton odparowuje i wraca do normy.
Sprawdzałem w niewidocznych miejscach czy nic sie nie stanie po acetonie i było git.(farba nie schodziła)
Testowałem też zmywacz do paznokci bez acetonu. Też sobie radził ale trzeba było się namęczyć.
Tylko po tych specyfikach były jakieś efekty. Jak wyczyszczę i zaimpregnuje wszystkie fotele to wrzuce zdjęcia.

Na zdjęciach efekt po acetonie ;]


Załączniki:
WP_20180223_10_53_57_Pro[1].jpg
WP_20180223_10_53_57_Pro[1].jpg [ 1.08 MiB | Przeglądany 7079 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2018, 17:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
spróbuję zaaplikować na te zabrudzenia aceton, efekt czyszczenia pokazany przez kajaczek93 jest baardzo zachecający :D przyglądałem się jeszcze raz dzisiaj tym zabrudzeniom przy szybie , nie wygląda to najlepiej :-| no ale " co cię nie wzmocni to cię zabije" :shock: i tak myślałem o uszyciu nowej czystej taricerki :wink:

tylko podczas czyszczenia w babcinym pokoju będzie przez chwilę trochę śmierdziało :shock:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2018, 18:41 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
spróbuj jeszcze benzyną ekstrakcyjną, wydaje mi się, że mniej "pachnie" a efekt powinien być podobny. Chyba, też jest nieco mniej agresywna.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net