Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 08:06


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 maja 2009, 19:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Witam Fanów Nysy . Kilka dni temu przedstawiłem sie z dziale Off Topic . Dziś w południe stałem sie posiadaczem Nysy / tej z Allegro co to za artystke filmową robiła / Samochodzik wydaje się w nienajgorszym stanie , ale kilka spraw mnie mocno zdziwiło . Po pierwsze Nysa ma drewnianą podłogę ! Bardzo porządne 1" deski w dobrym stanie , ale od spodu niema blachy - czy to tak ma być ? . Drugie przeszukałem cały samochód i nie znalazłem nigdzie numeru podwozia/nadwozia . Ani przy stopniu kierowcy , ani na ramie pod maską nigdzie żadnej tabliczki ani wybitych nr.na ramie .W dowodzie rejestracyjnym jest nr podwozia/nadwozia 385 284 - w Wikipedii doczytałem sie , że Nys 522 wyprodukowano ogółem ok 300 000 . Moja Nyska ma wpisane " składak 1995 " Czy wiecie może jak dojść do informacji o roku produkcji nadwozia i ramy ? Chciałbym ją zrobić pod żółte tablice - więc będę szukał wszelkich informacji o oryginalnych elementach . Wiem już , że kilku z Was jest stanowczymi przeciwnikami tuningu , modernizacji itp . Chciałbym więc oświadczyć , że wszystko co zrobie, będzie zgodne ze stanem fabrycznym , zaś ew. udoskonalenia będą tak zrobione , aby w każdej chwili można było powrócic do oryginału .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2009, 20:06 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Hejka :)
No to gratuluję zakupu ,,artystki,, :D i odrazu odpowiadam :

- podłoga z desek to oryginał ,tak ma Nysa i Żuk ,może to dziwi no ale konstrukcja tych dostawczaków siega lat 50tych . Pod podłogą jest tylko kratownica ,ządnych blach itd , zato na ta podłoge kładziono oryginalnie gumową wykładzinę ,Polecam zobaczyć Nyse kol. Nysanka w galerii :)
- o numerach poczytaj ten temat http://forum.polskiedostawczaki.pl/miejsca-oz ... -vt39.html napewno pomoże :)
-,,składak 1995,, napewno ,przeciez nyski oficjalnie zakończono produkować w 1994roku ,ale posiadając magazyny pełne części montowano je jeszcze później obok polonezów trucków i C15 .Co zaś zgadywania po numerach VIN itd jest to niemożliwe cokolwiek wiedzieć -zbyt mało wiedzy ,informacji itd . Niestety nic nie zachowano dla potomnych :( . Nys wyprodukowano chyba prawie 400000 ale nie wiecej ;)
- Cieszy fakt że Nyskę zostawisz w oryginale ,ale jeżeli coś tam przerobisz :) pochwal sie w dziale ,,patenty,, :)

pozdr... i zapraszam do założenia tematu w ,,Nasze Nysy,,


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2009, 21:46 
czesc :)

amadeo juz ci wiele powiedzial , skladak z roku 1995 przyblizajaca historia jest w tym sesie ze fabryka w nysie miala tez nieuzbrojone nadwozia nowe jak tez uzbrojone , to znaczy bez wyposazenia sama gola buda polakierowana tylko , jak przestali produkowac w 1994 r mieli napewno jeszcze rezerwe nadwozi ile sztuk tego niewiadomo , i teraz mial ktos nyse przykladowo z rocznika 1984 nadwozie zgnite na tyle ze nieoplaca sie robic blacharki wiec zdecydowal sie w fsd zapytac czy jest szansa na nadwozie nowe nieuzbrojone odpowiedzieli mu tak mamy takie wiec zakupil je , stare nadwozie zgnite zdjol z ramy , nalozyl to nowe i wszystkie elementy wyposazenia przelozyl ze starego do nowego nadwozia , numery nadwozia moga byc wyzsze przekraczajace pierwsze 3 cyfry 385 od tej co zjechala jako ostatnia nysa w 1994 r.
moja nysa ma pierwsze 3 cyfry 342 jest z grudnia 1986 .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2009, 20:29 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Moja Nysa ma nr zaczynająy isę od 374... a jest z 1990. Zreszta temat ostatniej Nyski z numerem 380575 byl juz kilkukrotnie poruszany. Wiadomo,m że ta Nyska została przygotowana na kilkka lat przed zakonczeniem produkcji. Fabryczna ostatnia nyska nie miala nic wspolnego z ta :)
Tak wiec w Twojej Nysce pewnie musisz wybic te numery na ramie jesli ich tam nie ma.moze jak to byl skladak, to po prostu karoseria z jakies innej Nyski zostala przlozona na jakas rame z magazynu z nowym silnikiem itd... wiec pewnie nie miala nabitych numerow, ta rama a numery moze z poprzedniej :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2009, 20:57 
nieraz konserwacja tym barankiem zaje... ne i numerow niebedzie widac , sprawdz czy konserwacja niesa zamalowane.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net