Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 09:30


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 czerwca 2009, 15:54 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 czerwca 2009, 15:44
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Witam wszystkich,
tydzień temu stałem się posiadaczem nysy 522 - osobowej. Mam kilka pytań gdyż zamierzam odrestaurować nysę - głównie chodzi mi o wnętrze. Czytając forum nie natknąłem się na temat pt. podsufitka. Co można z nią zrobić? Wyprać? Wymienić? Jeżeli tak to jak i czym. najchętniej oddałbym do krawca starą znalazł materiał i kazał zdublować. 2 sprawa to termoizolacja? Lepsza wełna naturalna czy styropian? Czym można zastąpić boczne elementy? Myślałem o tym żeby jakieś cienkie kawałki deski obłożyć materiałem i przybić w miejsce starych po uprzednim ich zdjęciu. 3 sprawa przy ostrym deszczu mam przecieki na przedniej szybie, najprawdopodobniej leci z uszczelek które znajdują się na tej metalowej blaszce oddzielającej prawe i lewe skrzydło. Jak najlepiej uszczelnić, silikon, pianka ? Czy macie może jakieś namiary na aukcje bądź sklep który sprzedaje takie wykładziny samoprzylepne które można byłoby przykleić w miejsce obecnych wycieraczek?
z góry dzięki za odpowiedzi


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 czerwca 2009, 16:33 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 maja 2009, 16:18
Posty: 49
Lokalizacja: OPOLSKIE
Witam, jezeli interesowala by cie nowa podsufitka masz tu namiar do sklepu; 044/6336966, niewiem na chwile obecnom ale kiedys mieli nowe podsufitki, kosz zdaje sie ok. 200zl. Trafic na material ciezko, +koszt uszycia, zobacz w poscie u kolegi ROBO w Nysie ,,WYPADOWEJ" montował on nową podsufitke. :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 czerwca 2009, 20:57 
jak ta twoja podsufitka niejest mocno podarta to lepiej zostaw taka jaka jest , umyc mozesz domowymi srodkami to acze czy jak mu tam itd. , sa nawet takie w motoryzacyjnych sklepach pianki do czyszczenia podsufitek, jezeli chodzi o tapicerke to derma sie nadaje , szybe mozna uszczelnic masa uszczelniajaca do szyb tez w moto-sklepie dostepna .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2009, 01:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Chłopie - przy gumach zapomnij o silikonie. Pianki montażowej już nie skomentuję...:wink: Silikony są przeważnie kwaśne i niszczą gumę (i blachę).
Dobrze jest dociąć z kawałka gumy nowe paski pod tą listwę okienną, a w razie potzreby zamontować ją na mase uszczelniającą, ewentualnie klej do montażu szyb samochodowych.

Co do termoizolacji... sma sie zastanawiałem, al ena razie nic sensownego nie wymyśliłem. Stropian czy wełny (albo inne niejednolite materiały) u mnie odpadają - styropian, bo wilgoć wejdzie między blache a niego (chyba, że idealnie dopasuje się go w każdy kąt i przyklei absolutnie całą powierzchnia, tak, żeby wilgoć nie miała jak pod niego wniknąć... ) a wełny, bo same chłoną wilgoć.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2009, 10:05 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Magu :D Tomkowi zapewne chodziło pisząc silikon o masę uszczelniającą :wink: heheh

Co do termoizolacji i wyciszenia auta , napewno to byłoby dobre ->
http://www.allegro.pl/item643161165_apa ... lnika.html

Tego typu maty stosuje sie w wykańczaniu statków , mimo że wygląda jak gąbka nie wchłania wody :shock: . podobnym cudem ma mój teść wyłożoną podłogę i nadkola w transicie ;) .Dodoam ze tą matę w stoczni wklejano na jakąć masę bitumiczną .
Styropian i włókniny odpadają , problem z chłonnoscią wody jak pisał Mag :)

Można też pokusić sie i nałożyć na sciany (na dach sie nienada :D) itd matę bitumiczną http://www.allegro.pl/item645626662_atm ... ndard.html , ale z plastrem aluminium ;) ( termoizolacja )


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2009, 18:21 
ja przeciez pisalem masa uszczelniajaca jaki silikon :?: :evil: xd klo :killer: kiu


Na górę
  
 
 Tytuł: cd.
Post: 06 czerwca 2009, 00:53 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 czerwca 2009, 15:44
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
zrobie tak:
1. zdejme stare obicia, wełnę mineralną podziele na płaty, które włoże do dobrego worka na śmieci i upchne pomiędzy stelarz z blachy. na to w miejsce starych obić przyczepie sklejke (albo jakieś inne cienkie drewienko które wcześniej obłoże w tapicerce do drzwi - sprawdzałem w leroy merlin i kosztuje 40 zł za 2m kw. może znajde taniej na allegro
2. z podłogi zdejme starą cerate bo chyba tak to moge nazwać i położe na 2 cm grubą deske - dopasuje wyżynarką. Na deske przykleje wykładzine a z przodu korzystając z waszych rad położe matę bitumiczną (tylko pytanie czy ta mata jest samoprzylepna i czy bedę mógł tam normalnie nogi w butach położyć? )
3. do tego założe listwy chociaż nie wiem jak dam sobie radę z zaokrągleniami przy tylnych drzwiach.
4. podsufitke tak jak nysanek mówi umyję jakimś wybielaczem, ewentualnie wcześniej wypiore odkurzaczem.
5. do uszczelek użyję albo kleju do akwariów albo tej masy uszczelniającej
6. dziury w blasze wypełnie masą uszczelniającą do karoserii, zeszlifuje i nałoże jakiś spray w kolorze.

Na razie samochodzik przechodzi remont w Warszawie na ulicy Płowieckiej 91 ale już w przyszłym tygodniu odbieram :)
Jak dobrze pójdzie to założe hak a na to http://www.freedomgrill.com/demovideo.html . Fotki postaram się dostarczyć do 28 czerwca.
Pozdro,
napiszcie co myślicie może wspólnie jakieś zmiany/poprawki wprowadzimy


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net