Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 20:55


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 listopada 2007, 10:30 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Do nierównej walki z rdzą i konserwacji blach ,profili itd.. polecam szwedzkie produkty Noxudol dostępne też na allegro ,naprawdę warto je zastosowac ,chociażby na próbę !! :lol:

http://www.allegro.pl/search.php?string=Noxudol


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2007, 21:00 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Cóż, a u mnie się właśnie zaczęło - miałem tylko poprawić okno po stronie kierowcy, więc wyjąłem je i patrzę a tam rdzy co nieco. No to drapak, drucianka itp i jazda. I tak ani się obejrzałem a zaszedłem na dół drzwi, a tam dół cały wraz z kątownikiem trzymał się chyba tylko z przyzwyczajenia, bo dał się giąć wkrętakiem i odpadł. Do tego ujawniła się prowizorka wykonania chałupniczego tych półokrągłych części ramy drzwi od strony nadkola - stare przestały istnieć, a nowe były robione chałupniczo i coś nie tego wyszło, znaczy się krzywe. Tera tylko nie bardzo wiem czy to blachą zapychać czy kilo kitu lepiej...
No ale wpierw złożyć by drzwi do kupy. Ciężka sprawa, chociaż kiedyś trzeba...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2007, 12:10 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
najlepiej jst wymienić drzwi, ale jeśli tego nie możesz zrobic to nie wpychaj tam 5 wiader szpachli tylko wytnij te elementy i wstaw nowe-tylko wtedy będziesz miał spokój na lata, a tak to ci po roku i tak rudy wylezie....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2007, 12:53 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Wiem, właśnie ta metoda została zastosowana z 5 lat temu dla ogólnego przypaprania i mimo niewielkiego użytkowania dolne części drzwi dały o sobie znać, dlatego też jest co robić. Nie przewidziałem na początku że aż takie jazdy będą, ale jak trzeba to się tnie i nie patrzy. Szpachla to aby nitowanie zamaskować. A zastanawia mnie tylko jak długo wytrzyma stopień u trzecich drzwi który jako jedyny trzyma się od nowości i już dawno wyglądał nieciekawie, ale kilo kitu to przykryło... Na razie daje radę. Jeszcze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2007, 12:54 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
kurde-od tej szpachli twoja nysa będzie 3 razy cięższa niedługo... No chyba że weźmiemy pod uwagę ubytek wagi spowodowany wżerami korozji :evil:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2007, 13:12 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
E tam, nie jest aż tak źle jak gadam. Zasadniczo szpachlowane musiało być łączenie blach na całej długości no i ten stopień żeby jeszcze wyglądał. Więcej jak kilogram nie poszło 8)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2007, 19:18 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Co za dużo to nie zdrowo... :D jak za dużo szpachli to potem mogą byc problemy... Ale czasami lepiej zaszpachlowac jakies małe cuś, niż wycinac kawał blachy i bawic sie we wstawianie, szlifowanie itd.... :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2007, 19:20 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
ja wszystko wycinam u mnie i nawet jak muszę to wstawiam 2 cm blaszkę jak całego elementu nie wymieniam i tyle. 8)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2008, 04:45 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Znalazłem ciekawą stronę w języku angielskim z fachowymi poradami od malowania sprayem po spawanie Migiem :)

malowanie (od sprayu po pistolet )
http://www.mig-welding.co.uk/spray-painting.htm

spawanie migomatem
http://www.mig-welding.co.uk/tutorial.htm

obsługa migomatu
http://www.mig-welding.co.uk/equipment.htm

porady przy renowacji auta
http://www.mig-welding.co.uk/practical.htm


Zobaczcie tez inne tematy bo warto :)

pozdr...

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2008, 15:15 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Temat odpowiedni się zdaje, więc zapytam: czym Nysę malować? Chodzi o to, co w większości aut zwą lakierem. W tej chwili Nysa jest ćwierć-czerwona, także jakieś malowanie by się zdało.
Byłem w sklepie odpowiednim z lakierami samochodowymi, ale tam jak mówię gościowi, że do Nysy ma być, to coś rzucił, że jak tak, to "akryl" musi być, a to kosztuje - 150zł/litr :shock: No i mówi co by do Castoramy lecieć, tam jaką farbę łapnąć...
A co Wy, zaprawieni w bojach, powiecie w tej sprawie? Czym tu malować?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2008, 22:46 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Juzef ! jak masz dobrze zrobioną blacharkę i zabezpieczoną blache np podkladem epoksydowym o warto polakierowac akrylem . poza tym skąd 150 za litr ? można też polakierowac Nyskę autorenolakiem - dostepne są kolorki z epoki Nys i Żuków ,za 1 l troszkę ponad 30zeta :lol:
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2008, 11:21 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Ja machłem akrylem firmy Renault - do ciężarówek taki.100 za litr, razem z podkładem i utwardzaczem.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2008, 12:33 
Robo pisze:
Ja machłem akrylem firmy Renault - do ciężarówek taki.100 za litr, razem z podkładem i utwardzaczem.


wlasnie tak jak ci kiedys pisalem wez farbe europejska RAL standardowy kolor ciezarowek zawsze taniej wyjdzie :wink: moja nysa tez polakierowana jest RAL 5018 turkusowy , mercedes actros taki kolor tez ma :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 grudnia 2008, 11:42 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Taa, ino chodzi o to, że kolor ma być wedle tego, co obecnie, bo cały pojazd malowany nie będzie, nie ma sensu.
W związku z tym pytanie: czy kolory, na jakie malowali Nysy, są jakoś określone, że idę do sklepu i "dajesz pan kolor xyzwtf" i dostanę taki sam, czy też to było robione jak popadnie i jaki wyszedł, taki był?
Druga sprawa, jaka mniej więcej ilość lakieru może być potrzebna by Nysę tak od dołu do połowy pomalować?
Obskoczyłem trzy sklepy jak na razie, wniosek z tego taki, że akryl najtaniej za 100zł mają. Jedynie problem, aby kolor właściwy i ilość.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 grudnia 2008, 12:19 
Juzef pisze:
Taa, ino chodzi o to, że kolor ma być wedle tego, co obecnie, bo cały pojazd malowany nie będzie, nie ma sensu.
W związku z tym pytanie: czy kolory, na jakie malowali Nysy, są jakoś określone, że idę do sklepu i "dajesz pan kolor xyzwtf" i dostanę taki sam, czy też to było robione jak popadnie i jaki wyszedł, taki był?
Druga sprawa, jaka mniej więcej ilość lakieru może być potrzebna by Nysę tak od dołu do połowy pomalować?
Obskoczyłem trzy sklepy jak na razie, wniosek z tego taki, że akryl najtaniej za 100zł mają. Jedynie problem, aby kolor właściwy i ilość.


moja rada jest taka zebys pojechal do lakiernika i jemu pokazal , on ma oko do tych spraw i ci wymiesza farbe , WSZYSTKO NA TYM SWIECIE KOSZTUJE I STEKANIE TEZ NIC NIEPOMOZE :!:
jak chcesz najtaniej zrobic to zrob to na 2 kolorowe nadwozie , znaczy do listew ozdobnych jakis kolorek dobrac co bedzie do tego chyba to kosc-sloniowa obecnie co twoja nysa polakierowana , dobrac akrylowy i juz.
ilosc tak ci bedzie potrzebna ze 4 litry , NIELAKIERUJ ZIMA :? poczekaj z tym do wiosny musi byc cieplo nato.
ile warstw lakieru jest pod ta farba co obecnie polakierowana nysa ?
tez musisz wiedziec to ze moze sie ta stara farba gryzc z nowa , dlatego polecam ci fachowca zeby on to ocenil.
najlepiej jakis renolak wez tez idzie ladnie polakierowac .


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net