Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:19


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 października 2007, 09:46 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Część pierwsza

Usuwanie lakieru
Obrazek
Do usuwania starej powloki lakieru warto zastosowac specjalne tarcze , nakladni ,szczotki ittd wg wlasnego dosciadczenia . W najnowszym Oldtimer Markt opisano test roznych technik usuwania lakieru do golej blachy , jak widac najgorzej wypadlo opalanie !!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wyniki koncowe
Obrazek

link do strony http://www.oldtimer-markt.de/

Szlifierka powinna miec regulcje obrotow (1-6) tak ze przy granulacji tarczy np 40 mozna lepiej kontrolowac zdzieranie powloki lub innego starego badziewia :lol:

Część druga

Zabezpieczenie antykorozyjne

Po usunieciu warstwy starego lakieru do golej blachy w niektórych miejscach widać ślady rdzy ,wżery itd . na te dolegliwości blachy warto zastosowac specjalne preparaty reagujace z rdza np Brunoks (na rynku jest tego cale mnóstwo :lol: ) , nakładamy pędzelkiem ,widoczne rdzawe miejsca zmieniają barwę w czerń

Obrazek

po wyschnięciu przeszlifujemy delikatnie miejsce nałożenia preparatu , odtluszczamy cala karoserie dobrym środkiem , np Bolla (Zmywacz do powlok lakierniczych i silikonu ) i nakladamy na blache kilka warstw farby antykorozyjnej ( wg uznania i możliwości finansowych ) od mini po podkład epoksydowy .
I oto w taki sposób mamy świetnie zabezpieczona karoserie przed rdzą :lol:


Ostatnio zmieniony 12 października 2007, 00:37 przez AdministratorNysaVan, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 października 2007, 14:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
najlepsze, bo najmniej inwazyjne usuwanie starych powlok to usuwanie preparatami typu scansol, abbeizer itp. niestety jest to metoda dla cierpliwych :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 października 2007, 22:33 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
slawek66 pisze:
najlepsze, bo najmniej inwazyjne usuwanie starych powlok to usuwanie preparatami typu scansol, abbeizer itp. niestety jest to metoda dla cierpliwych :wink:


napewno !! :twisted:
ps Slawek czy mozna wykozystac twoje fotki N59 z Krakowa na nasza nowa strone www o nysach ? pozdr....


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 października 2007, 07:11 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
amadeo pisze:
slawek66 pisze:
najlepsze, bo najmniej inwazyjne usuwanie starych powlok to usuwanie preparatami typu scansol, abbeizer itp. niestety jest to metoda dla cierpliwych :wink:


napewno !! :twisted:
ps Slawek czy mozna wykozystac twoje fotki N59 z Krakowa na nasza nowa strone www o nysach ? pozdr....


do celow forumowych mozecie uzywac wszystkich moich zdjec jakie kiedykolwiek wklejalem i bede wklejal tu jak i zarowno na fpm, a co do n59 moze wiecej ich chcecie, dam fotki z calej imprezy, gdzie to wyslas, najlepiej na koleczku bo duze sa i jest ich mnogo


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 października 2007, 07:52 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
na maila mozesz jak chcesz !! :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 października 2007, 10:39 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
no, fotki sa okolo 4megowe i jest kilkadziesiat, wytrzyma ci skrzynka :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 października 2007, 13:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Jeśli chodzi o zdzieranie starych powłok lakierniczych to ja zdecydowanie polecam szczotkę drucianą czołową i boczną na kontówce. Tarcze z papierem ściernym są najbardziej oczywiście skuteczne ale tylko w wypadku jeśli ktoś chce mieć blachy cieniutkie jak w puszce od piwa :roll: Środków chemicznych używam tylko w miejscach niedostępnych dla w/w szczotek.
P.S. Na rdze najlepszym chemikaliem dla mnie jest środek Ferdan :wink:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 października 2007, 15:25 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Robo jak stosujesz szlifierke z regulacja obrotow to raczej nie zedrzesz blachy na grubość kartki papieru !!!! Jak stosujesz zwykla kontowke to wiadomo za duze obroty :? Ja juz obszlifowalem tak 3 szt drzwi i nie ma sladu po szlifowaniu (tarcze na rzepy ) . Chemia jak najbardziej niezalecana jest w zakamarki ,problem z pozbyciem sie nadmiaru !! później wychodzi tam rdza :roll:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 października 2007, 16:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
No może i tak, ale ja nie mam regulacji obrotów :cry: A tak wogóle to w tych zakamarkach i tak kiedyś wyjdzie rdza-to jest jak rak-mozna tylko opóźnić efekty jej zgubnego działanie. No chyba że się wytnie i wklei nowy kawałek, ale to muz wiecie 8)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 października 2007, 17:37 
ja sobie kupilem taka szlifierke na powietrze sprezone :wink: i tak wszystko szlifowalem w nysie , do tego z grubego drutu szczotka :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2007, 13:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
A przerabiał ktoś w praktyce malowanie na środki wiażące rdzę (brunoxy, cortaniny itp - te, co zostaje czarny metal)? Chodzi mi o to, ż eowsze, rdze zwiazuja one znakomicie - ale miałem problem ze znalezieniem jakiegos podkładu, który się będzie na nich trzymał...

Ściąganie starego lakieru - tylko chciałem dodać, że opalanie też może być dobre - ale w okreslonych warunkach :D Przede wszystkim opalarka na płomień, nie na gorące powietrze (można łatwiej "sterować" temperaturą, jaką przykładamy do czyszczonej powierzchni), dwa - jednej czy 2 warstw lakieru nie opłaca sie opalać - łatweij sie zeszlifuje. Alke jeśli tych warstw jest już 5-6 czy więcej, to najpierw wolę opalić, a później doczyścić blache własnie szlifowaniem.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2007, 18:08 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Cortanin to shit. mi rdza wylazła po pół roku, a dobrze, naprawde dobrze wyczyściłem i odtłuściłem :evil:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 października 2007, 06:00 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
cortaninu uzywam od zawsze, efekty zadowalajace pod warunkiem ze sie nie przeczysci za bardzo bo wtedy robi nowa rdze a nie wiaze starej :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 października 2007, 19:31 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Sławek - ale co można kłaść na cortanin? Czym go malować, żeby nie złaziło z cortaninu? I jak bardzo szlifować go przed pomalowaniem (jakimś podkładem)?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 października 2007, 08:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 września 2007, 12:13
Posty: 63
Lokalizacja: krakow
nie uzywam go do blachy tylko do jakichs profili i gruszego miesa, po pomalowaniu daje mu czas na dzialanie i zapominam o nim na kilka dni, potem resztki splukuje woda i po wydmuchaniu oraz wysuszeniu maluje podkladem lub jakim cud lakierem 100w1


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net