Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:52


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 marca 2010, 21:27 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Jako że przymierzam się do zakupu pewnej błękitnej Nimfy, i że przydałby się jej lekki remont blacharki (jak mi zasugerował Amadeo - "od klamek w dół" - dzięki Amadeo za pomocne słowa) poszukuję informacji nt kolorów fabrycznych Nys.

Czy macie może gdzieś dostęp do nazw, numerów kolorów używanych w fabryce ?
Nie marzę oczywiście o czymś takim jak znalazłem do Fiata 125p
http://piotrwiewiora.w.interia.pl/kolo.html#

(swoją drogą naprawdę świetna stronka)
ale jakoś tak z grubsza barwy... co prawda wymyśliłem żółć yellow bahama i nazwę Kaczucha ale wiem że może to urazić co bardziej ortodoksyjnych kolegów z forum :-)

ja miałem do czynienia z nyską brązową - demobil z energetyki - taka "brygadówka" i jasnozielonym Towosem z odsuwanymi drzwiami.
Na pewno wiem że wychodziły jasno niebieskie i morska zieleń.

no i chyba na przykład ta kolegi Słomy ma oryginalne ciekawe malowanie.

Jakby ktoś wiedział coś... na temat barw Nyskowego szczęścia to będę zobowiązan.


Pozdrawiam Towarzystwo

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 marca 2010, 21:39 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
niemamy takich numerow kolorow , wogole dla przykladu PRL oznaczenia lub starsze oznaczenia to niesa kolory RAL tylko L70 i inne oznaczenia , najlatwiej jest jak wezmie sie katalog kolorow RAL i dopasuje farbe np. moja nysa ma RAL 5018 turkus taki sam jak mercedes actros , wogole RAL przeznaczone dla ciezarowek taniej wyjda :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 marca 2010, 21:57 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
były Nyski zielone (jasnozielone i trawiaste, ciemniejsze), były niebieskie i też mi wiadomo o jasniejszym i ciemniejszym odcieniu, chyba, ze ten jasniejszy, to po prostu wyblakły :D Taka żółć nie musi byc taka zła, widziałem w prospetach fabrycznie malowane Nyski na taki pomarańcz podchdzący pod żółc :) Były też pomarańczowe w bardziej stnowanym odcieniu, nie tak razacym... Były dwukolorowe, biało zielone, biało niebieskie, biało czerwone.... Czerwone też były jak najbardziej... ta morska zieleń, jak napisałeś :) Nie przypominam sobie innych kolorów... jeszcze były białe oczywiście :D Poszperaj po prospektach, tam znajdziesz kolory malowań :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 marca 2010, 22:06 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
hitem lat 80 byl jasno-niebieski i turkus , pamietam w polowie lat 80 to prawie kazde nadwozie nowe bylo takie jasno-niebieskie, no i ciemno niebieskie takie brudne niebieskie, moja nysa tak byla polakierowana fabrycznie brzydki kolor to byl najbrzydszy :x , zielone to byl tez standard :wink: teraz tylko RAL numerami kierowac sie dobierze sie dobre kolory zawsze , acrylowy lakierek 2K i czesc.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 marca 2010, 22:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
mi tam sie podobał zawsze ten ciemny niebieski i ciemny zielony.. zreszta zawsze wszystkie kolory Nysek mi sie podobaly, no moze najmniej czerwony i bialo czerwony i te biale tez takie sobie były.. Najlepsze byly dwukolorowe i w zywych kolorach :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2010, 07:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
w każdym sklepie dla lakierników dopasujesz kolor do swojej nyski jak oryginał, podjedź tylko autem do sklepu albo wykręś pomalowaną część i ci dopasują z fiszek kolorystycznych. Np. w Novolu jest około 3500 kolorów więc będzie i twój. W RAL-u jest tylko około 150 kolorów.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2010, 09:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
tylko ze RAL to najpopularniejsze , tak wiec w moim przypadku wziolem RAL bo lepiej za granica dopasuje farbe :wink: i ogolnie polecam lakierowanie w RAL farba dla samochodow ciezarowych acryl 2K, taniej wyjdzie litr.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 września 2010, 21:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Sati pisze:
Obrazek


Wiecie może, jakie oznaczenie miał ten kolor Nys :?:
Byłbym wdzięczny za oznaczenie, czy nazwę, jeśli takowa była (tak, tak wiem - błękit :D )

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 października 2010, 15:37 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Kurde - co to za problem. Rety - idź do sklepu lakierniczego, obejrz wzorniki i dobierzesz taki i ci numer podadzą wtedy tego lakieru. Pracuje w tej branży i twierdzę że to zaden problem.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 14:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 czerwca 2009, 15:06
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa Zachód
Tak się składa że to akurat moja Balbina na zdjęciu :) Jeżeli można jakoś znaleźć kod z samochodu (tabliczka czy coś) to mogę zajrzeć. Z tym że ona była drugi raz malowana. Pod spodem też jest błękitny lakier, ale podejrzewam że ten na wierzchu był dobierany :)
P.S.
Sorry, za odgrzanie kotleta :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 12:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Kodu koloru w nysie nie znajdziesz. W starych istniejących od początku lat 90tych mieszalniach lakierów mają jeszcze wzorniki tzw. autorenolaków firmy Nobiles, teraz też i PPG. W takich starych wzornikach znajdziesz napewno oryginalny taki kolor i wtedy tam fachowcy z takiego sklepu ci go przełożą na identyczny w bardziej współczesnej numeracji. Ja tak robię u siebie w robocie. Dorobisz go w 2K czyli w emalii akrylowej (Nie w bazie) 3 składnikowerj (emalia+rozcieńczalnik+utwardzacz). Akrylu nia pokrywa się lakierem bezbarwnym w przeciwieństwie do bazy.
Zresztą kolega Grandrzej pewnie ma zapisane gdzieś kod lakieru jaki dobierał do swojego bolida, więc niech ci go po prostu poda i po sprawie.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 18:03 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 czerwca 2009, 15:06
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa Zachód
Robo, dzięki za instrukcje. Ja niestety nie pomogę bo kupiłem samochód po remoncie. Czekają mnie w przyszłości prace lakiernicze dlatego wielkie dzięki za wskazówki :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net