Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:57


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 października 2008, 19:53 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 25 lutego 2008, 19:54
Posty: 79
Lokalizacja: rozprza
w jakim garażu tpzymacie swoje nyski i żuki i jakimi sprzętami przy nich robicie tzn spawarki szlifierki,klucze itp


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2008, 20:06 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Jak wiadomo wypasiony garaz z kpl narzędzi itd to marzenie każdego pasjonata motoryzacji . Ja do dyspozycji mam dobrej marki klucze :) ,srubokręty itd ,byle nie z marketu bo to szajs i sie wypacza i rozkalibrowuje . Szlifierki mam 2 tj zwykłą i Boscha z regulacja obrotów .
Pozatym sporo sprzętu Biltema (Szwecja) tj . migomat ,kompresor ,pistolet itd , Wszystko to kompletuję już od dość długiego czasu , marzy mi sie jeszcze mała tokarka :twisted: tak do szczęścia i wypaśny w wymiarach garaż :twisted: czego sobie i wam życze :twisted: pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 października 2008, 18:51 
co mi sie marzy tego lepiej tutaj niepisac bo forum niestarczy na pojemnosc mojego postu :D

ja mam klucze marki PROXXON sa bardzo dobre wytrzymale , w polsce tez widzialem sa dostempne chyba w OBI
srubokrety kupilem od firmy HOFMANN to typowo niemieckie z drewniana raczka , sa poprostu mi sie wydaje lepsze w trzymaniu, no duzo tanich narzedzi takiego shitu ale tez niektore narzedzia wlasnie takie tanie sporo wytrzymaly , migomatu juz niemam , fleksa marki boscha , wiertarke black&decker i roznego typu szajsy :) kup narzedzia takie no klucze nie najtansze bym ci radzil reszte mozna tanie kupic jak sie zdupczy to wywali sie :wink:


Na górę
  
 
Post: 27 grudnia 2015, 12:28 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
Nie znalazłem lepszego tematu, więc odgrzeje ten. Przymierzam się do zakupu migomatu i chciałem zasięgnąć waszych opinii. Elektrodą spawam bardzo często, mam dwie spawarki - jedną inwertor lekka przenośna na montaże bram i automatów u klientów, druga to przemysłówka do grubszych tematów i długotrwałych prac. Migomat ma być mobilny, najlepiej inwertorowy 230V, budżet to max 3500zł w tym butla i reduktor. Jakieś sprawdzone sprzęty polecacie?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2015, 14:27 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
A Nice też montujesz? pracowałem tam 6 lat i jakoś znajomy mi się zdałeś:)
jak chcesz dobrą i niedrogą spawarę, bierz oerlikona, jest u Figla w Pruszkowie.
a jak chcesz dobrą i drogą- Kemppi.

Klucze dobre i tanie są Covala, biją na łeb honitony, proline, neo. dają radę uderzane młotem, traktowane pneumatem i przedłużkami. Niezłe lagi i nasadki były modeco. Laga 1/2 "ma u mnie 8 lat, uzywana codziennie i nie połamałem, nawet rurą 1,2m.
dobre i drogie-proxxon, sata, najlepsze-Facom.
wkrętarki-makita; diax bosch, hitachi, B&D; wieratra bosch, makita, celma.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2015, 15:28 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
Klucze mam nasadowe schmith i yato, te pierwsze są niezniszczalne. Dodatkowo na rure utwardzane hanitona pokrętke i grzechotke. Płaskie i oczkowe jonsway i dedra. Jak pracowałem jako elektromechanik dostalem wozek jonsway - totalna tandeta, po pół roku zostało mi może połowa, jedynie płasko oczkowe mogę polecić tego producenta. Później kupili mi kompletny wózek bernera i te polecam z wyjątkiem szczypiec kombinerek itp. Szczypce i wkrętaki elektryczne zawsze kupowałem wiha, dopuki ktoś nie podsunął mi nks - rewelacyjne i niezniszczalne. Wiha bardzo wygodna ale często pękały. Z elektronarzędzi używam młotowiertarek więc mało przydatne w warsztacie, ale na sds plus mam boscha z seri prof już jakieś 12 lat, hitachi - bardzo mocny udar, ale co chwilę coś jej dolega i na sdsmax makitę bez problemów 5-6 rok. Wiertarki metabo sprzedałem szybciej niż kupiłem, pracowałem trochę na hilti ale jak dla mnie są za drogie. Kątowki mam boscha ale z racji częstej pracy w pyle padają mi zwykle po około roku i teraz przesiąde się chyba na aeg.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2015, 18:57 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
klucze płaskie dedra/vorel są ok.
śrubokręty, cążki, klucze płaskie też Keneddy-tanie i git.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2015, 20:07 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
Kemppi: http://www.kemppi.com/inet/kemppi/pl/ak ... uct%20Info

Albo esab: http://www.esab.pl/pl/pl/products/index ... ode=430955

Oerlikon nie ma podobnego modelu


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2015, 20:15 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
http://www.esab.pl/pl/pl/products/index ... ode=430956

Ten model z esaba.

Może coś podobnego kojarzycie innych producentów?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2015, 22:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Może się komuś przydać takie info.

W sklepach ALDI ma być ponoć od środy 30 XII 2015r komplet kluczy 100 częściowy z walizką za 199zł - firmy "TOP CRAFT"

Kupiłem tam kiedyś taki sam komplet za coś ponad 100zł i jak do tej pory jestem zadowolony.
Przetestowałem go podczas m.in. rozbiórki Nyski 521 i Żuka, skręcałem tym konstrukcję dachu budynku i wiatę i sprzęt dawał radę, choć go nie szczędziłem :wink:

W zestawie - 2 "grzechotki" z końcówkami - kluczy, śrubokrętów, przedłużki, klucze do świec. Dla mnie taki zestaw stał się prawdziwym "niezbędnikiem" w garażu...

Może dadzą to taniej za jakiś czas...
W 2012 roku za taką walizkę dałem coś 100 - 120zł...

...i póki co sprzęt nie zawiódł

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2015, 22:53 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Byłbym sceptycznie nastawiony do "zabawek" z marketów. Jedyne dobre doświadczenia mam z elektronarzędziami z lidla, ale jeśli chodzi o klucze, to mam i tak niedrogi zestaw YATO i choć nie jest to najwyższa półka, to są milion razy lepsze narzędzia niż te marketowe graty ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2015, 23:04 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
wiedziałem, że ktoś tak napisze - bo najczęściej narzędzia z marketów to szajs, ale te moje klucze z "TOP CRAFT" - dostawały solidnie wciry :mrgreen: Myślałem, że ja się oberwę i mi oczy ze łba wyjdą, ale grzechotka nie puściła. Skręcałem tym dziesiątki belek i setki śrub - nic nie pękło, nic się nie wyszczerbiło... demontowałem pralki, lodówki, itd... Rozbrajałem na złomie w warunkach polowych Nyskę i Żuka pobijając młotkiem klucz z grzechotką i przedłużką i... wszystko działa jak działało...

Gdyby ten mój zestaw był dziadowski, to by przy takiej eksploatacji już dawno szlag trafił...

Jedną końcówkę tylko wyszczerbiłem, kiedy próbowałem na siłę odkręcić śrubkę w zawiasie Żuka, która okazała się przyspawana - waliłem młotkiem po kluczu i dlatego - każdą końcówkę by szlag od tego trafił :mrgreen:

...a jeszcze 2 Autosany na zajezdni tym zestawem kluczy rozebrałem 8)

...tak, że akurat tą firmę osobiście przetestowałem - ostro i już 3-ci rok :wink: 8)

EDIT

...a co do Lidla - miałem taką przystawkę z Lidla do wiertarki. Przystawkę zmieniającą kat wiercenia o 90 stopni. Po bardzo krótkiej chwili pracy stopiła się plastikowa obudowa, mimo, że nie pracowałem na jakichś tam wysokich obrotach (tradycyjna "CELMA" na 1-szym biegu). Oczywiście w sklepie reklamacji nie uwzględnili. więc od tego czasu bojkotuję lidlowskie zabawki...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2015, 09:05 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 czerwca 2015, 23:30
Posty: 647
Lokalizacja: Wrocław
Pojazd: Żuk A07J 2.4TD
Pewnie chodzi Ci o to:
http://www.aldi.pl/aldi_zestaw_kluczy_n ... 11866.html


Osobiście wolałbym dołożyć 50 zł i zakupić coś z YATO lub NEO TOOLS :)

_________________
Żuk Kazik:
http://www.forum.polskiedostawczaki.pl/ ... =16&t=2875
https://www.facebook.com/Zuk.Kazik


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2015, 18:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
Yato w warsztacie nie wyrabia, chyba,że srubokręty płaskie. Za ta sama kase co Yato masz Kennedy'ego, 3x dłuzej wytrzyma.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2015, 19:36 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
AudioBas pisze:



Dokładnie o to mi chodziło. Mój zestaw różni się minimalnie - zamiast imbusów są śrubokręty precyzyjne i dodatkowo ze 2 przedłużki więcej - reszta identyczna...

...no u mnie za 120zł to się opłacało i jakoś nie narzekam na ten mój zestaw kluczy :wink:

Jeśli 3 lata intensywnej eksploatacji i wszystko działa jak trzeba - to po jakiego wuja mam kupować droższe, które może będą mieć na sobie znaczek bardziej renomowanej firmy i nic poza tym? :wink:

owszem jest taka kategoria ludzi - np rosyjscy nowobogaccy, którzy lubią szczycić się tym ile to wydali na coś kasy i obnosić z tym faktem, ale ja do takiej grupy nie należę :wink: Mi wystarczy sama świadomość, że sprzęt jest trwały i tyle...

...a jeszcze jeden eksperyment, jakiemu poddałem moje klucze - podpiąłem do wiertarki Celma przedłużkę i wkręcałem na 1-szym biegu śruby do drewna końcówkami z zestawu... nic się nie wyszczerbiło, nic nie pękło, nic nie zarysowało... czego chcieć więcej? :wink:

No jak chcecie, to mogę Wam sprzedać za "jedyne" 999,99zł komplet kluczy z autografem Adama Słodowego na opakowaniu (ojtam ojtam - się zrobi lub dorobi :wink: :lol: ) i "dożywotnią gwarancją" - czyli gwarancja do momentu aż się zepsuje :lol: Jeśli ktoś chce mieć prawdziwie "ónikatowy" zestaw kluczy :lol:

Fakt faktem, że nie żałuje, że wtedy kupiłem ten zestaw kluczy w Aldi 8)
Sprawdzałem i bynajmniej nie są to jakieś "jednorazówki" 8)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net