Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:55


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 listopada 2018, 22:26 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Warto tyle dać za 239d w takim stanie jak na zdjeciach o ile mechanika jest ok.

Chociaż auto wygląda dobrze, mam wątpliwości np. co do oryginalności lakieru - nie bardzo pasuje mi ten odcień, brak zarysowań w miejscach lokalnych wgnieceń itd inne wątpliwości to wykładzina wewnątrz kabiny, lusterka ( powinny być blaszane) brak nakładek na sprzegle i hamulcu ( na gazie nie było fabrycznie), kierunki przód założone "do góry nogami", korek paliwa powinienn być na kluczyk ( najczęściej chromowany)

No i dla mnie najciekawsze: skoro kabina zachowała sie w tak idealnym stanie to dlaczego skorodowały fabrycznie OCYNKOWANE okucia paki i uchwyty plandeki ( chociaż plandeka na 100% oryginalna :D ), Z reguły przy takim stopniu skorodowania cynkowanych okuć paki po kabinie pozostawało mgliste wspomnienie :wink:

Ale powtórzę: pomimo tych wątpliwości warto za tego Tarpana tyle dać:-) - przyjmując, że mechanika rzeczywiście ma te 44 tysiące :D chociaż biorąc skalę czarnych okopceń na lewej burcie od wydechu to raczej przebieg jest bliższy 244 tys km :wink: Acha, w tym modelu w tym czasie ( 1987r ) była fabrycznie montowana rura wydechowa tzw. długa z wylotem z tylu auta. Tłumik krótki typu "żuk" był charakterystyczny dla modelu 237d a dla 239d żukowskie tłumiki to już eksploatacyjna część zamienna :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2018, 23:21 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Hmmm - podzielam wszystkie spostrzeżenia Sukiennika...
Jako ciekawostkę - niewiele więcej kosztowal 100% oryginalny, prakycznie bez przebiegu, 237 - różnica w wartości kolekcjonerskiej nie do przebicia. (Tak, wiem, sam silnik z traktora swoje kosztuje ;) ).

Czy warto - jeśłi pod maską, podłoga, całe podwozie jest w równie dobrym stanie, jak wygląd i wrażenie zewnętrzne - to tak. Jeśłi zaś jest odświeżony z zewnątrz, bez ruszania "spodu"... to bym się bardzo zastanowił. Sam widzę go znacznie bliżej 5 niż 8 - ale tak naprawdę to tylko sprawa bezpośrednio zainteresowanych.

I zależy, @Sztangielka, co rozumiesz przez "warto" :) Dla siebie do pracy? Dla siebie jako "zabawka"? Na pewno nie jako "inwestycja" :mrgreen:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2018, 20:20 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 06:34
Posty: 19
Pojazd: Żuk a11 1990
Witam dziękuję Panowie za odzew :)
Wóz traktowałbym raczej hobbystycznie choć oczywiście czasami coś bym sobie przywiózł, ale na pewno nie do ciężkiej pracy. Chłodnym okiem spojrzałem teraz na zdjęcia i lakier i coś jest na rzeczy za ładny trochę jak na swoje lata... Z drugiej strony same opony na jednej czytałem datę produkcji 87 i taki stan ?
Biję się z myślami ponieważ mam żuka i jemu muszę poświęcić czas i pieniądze a z drugiej strony wiem, że ten tarpan rokuje :) No ale 8 koła piechotą nie chodzi.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2018, 21:44 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
z plusów to ozdobna gałka na dźwigni zmiany biegów warta jest dzisiaj ok.200 zł :D

Ale układ napedowy trzeba dobrze sprawdzić bo te okopcenia brzydko wyglądają :shock:

Tak na marginesie, dzisiaj znacznie trudniej znaleźć ładnego Tarpana niz ładnego Żuka :wink: :mrgreen:

a za sam silnik wytargany z 239d potrafią krzyknąć nawet 5 koła :?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2018, 21:47 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 20:15
Posty: 192
Pojazd: Tarpan 237
gdyby to byl standart to pewnie by bylo warto, tych pikapów jest jeszcze duzo, a i renowacja takiego jest znacznie tansza i prostsza, takze poczekaj jeszcze moze trafi sie ladniejszy jak juz masz zuka


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2018, 15:28 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 06:34
Posty: 19
Pojazd: Żuk a11 1990
Na razie chyba sobie dam na luz w tym temacie. Auto jest w krakowskim jak byłby ktoś zainteresowany.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2018, 18:20 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
co prawda nie jestem zainteresowany zakupem ale jak masz więcej zdjęć to wrzuć je proszę w tym wątku w celach dokumentacyjnych :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2018, 19:26 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 06:34
Posty: 19
Pojazd: Żuk a11 1990
Niestety mam tylko te, które tu wrzuciłem. Jeśli wybiorę się w tamte strony zrobię więcej jeśli się jeszcze nie sprzeda.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2019, 23:10 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Mam pytanie, mianowicie ile mogą być warte ławki do Żuka A07, nasza OSP ma na stanie 2 ławki, prawdopodobnie nigdy nie używane bo z tego co wiem Żuczka mieliśmy od nowości i od razu został przystosowany do zadań pożarniczych, więc jedyne co na tych ławkach siedziało to kurz ;) Zdjęć niestety nie posiadam, ale stan mogę określić na dobry/bardzo dobry.

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2019, 03:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
To jest towar z cyklu "jak nie potrzebny, to i flaszka będzie za drogo" ;) a jak potrzebny, to po stówce za sztukę będzie super ceną...
Musi trafić na swojego klienta :)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2019, 11:50 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Czyli podobnie jak sądziłem. No cóż, przy marnym wsparciu z gmin trzeba sobie jakoś w OSP radzić, wymyśliłem więc, że niepotrzebne ławeczki można wymienić na drobny sprzęt, rękawice już by były za to :D

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2019, 17:40 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 06:34
Posty: 19
Pojazd: Żuk a11 1990
Mam na stanie nowe kompletne zawieszenie przód ( Żukowskie), oczywiście z bębnami tarcze kotwiczne, amortyzatory, sprężyny, wszystkie drążki etc. rzecz jasna na nowej belce. Posiadam również nowy kompletny most z bębnami uzbrojony w tarcze cylinderki. Oba zespoły nigdy nie były zamontowane na samochodzie.
Panowie pytanie moje jest takie. Ile to może być warte i czy raczej trzymać te części czy próbować sprzedać?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 22:08 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Jak masz żuka, trochę miejsca a nie masz noża na gardle to trzymaj, jeść nie woła, jak most olejem zalany to niech stoi. Do ewentualnego montażu i tak by trzeba te rzeczy rozebrać na części pierwsze, powymieniać co sparciałe, nasmarować, złożyć na nowo i dopiero na auto.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2019, 03:51 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 06:34
Posty: 19
Pojazd: Żuk a11 1990
Jak mówisz Marian na razie trzymam. Noszę się z zamiarem wsadzenai tego do a11, którego mam. Interesowała mnie tylko cena jaką można by wyciągnąć za te części, ponieważ w sklepie raczej w tej postaci nie do kupienia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2020, 12:21 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 06 lipca 2020, 12:11
Posty: 2
Lokalizacja: Małopolska/miechów
Pojazd: nysa
Cześć, warto sprzedawać mosty do nysy jak w załączniku czy lepiej prosto na złom je oddać?
Są mocna skorodowane i zastane.
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net