Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 07:48


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 lutego 2015, 00:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Jeśli to prawda, co mówisz Robo, to założyłem hartowaną :D Ale jakoś nie pękła przy zakładaniu, a tłukłem w nią nieźle,żeby weszła w uszczelke...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2015, 07:22 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lipca 2012, 21:56
Posty: 229
Lokalizacja: Pomorze
Wiem, że kiedyś to wrzucałem, ale dla przypomnienia, dla dociekliwych przedstawię jaka różnica jest między hartowaną a klejoną szybą ;)

Różnica jest widoczna na filmikach :

Szyba hartowana : http://www.youtube.com/watch?v=DzJDlw8dXQI
Szyba klejona http://www.youtube.com/watch?v=_awNflHWIi0

Ja osobiście w rolniczce jak nie dostane klejonki to obkleję od wewnątrz folią do przyciemniania szyb, tyle, że bezbarwną, znacznie zwiększy to bezpieczeństwo w razie uderzenia kamyka, pęknięcia hartowanej szyby.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2015, 22:34 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Podziwiam tego dekla co robił to głową... Już maił odchyły, a po tym to na pewno nie zmądżał-wręcz przeciwnie... Ale fajnie sie ogląda :)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2015, 09:57 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
A takie dokumenty znacie:
eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?qid=1424004457313&uri=CELEX:32001L0092
eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?qid=1424004457313&uri=CELEX:31992L0022
Owszem Nysa to jeszcze czasu grubo przed powstaniem Komisji Europejskiej - jednak istotne jest w tym to, że szyba czołowa już od dawna dawnego miała być szybą bezpieczną i o ile pierwotnie przyjmowano, że szybą bezpieczną jest szyba hartowana o tyle obecnie winna być to szyba warstwowa albo wykonana z tworzywa sztucznego.
Jako ciekawostkę podam, że dla pojazdów kolejowych wykonuje się badanie gdzie w szybę czołową wystrzeliwuje się znormalizowany pocisk z prędkością conajmniej dwukrotnie większą od maksymalnej prędkości konstrukcyjnej pojazdu. Szyba musi pozostać w swej oprawie zaś usadzony na miejscu maszynisty manekin nie może dostać odłamkami (specjalnie manekin jest pokrywany warstwą klejącą, aby złapać wszelkie ew. odłamki).

Zatem opowieści o hartowanych szybach pękających w rękach należy traktować nie jako cechę szyby hartowanej ale jako wadę konkretnego egzemplarza.

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2015, 12:54 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
Tomek pisze:
Wiem, że kiedyś to wrzucałem, ale dla przypomnienia, dla dociekliwych przedstawię jaka różnica jest między hartowaną a klejoną szybą ;)

Różnica jest widoczna na filmikach :

Szyba hartowana : http://www.youtube.com/watch?v=DzJDlw8dXQI
Szyba klejona http://www.youtube.com/watch?v=_awNflHWIi0

Ja osobiście w rolniczce jak nie dostane klejonki to obkleję od wewnątrz folią do przyciemniania szyb, tyle, że bezbarwną, znacznie zwiększy to bezpieczeństwo w razie uderzenia kamyka, pęknięcia hartowanej szyby.


czego ty sie boisz ? :mrgreen: oczy zamknij w momencie pekniecia :wink: twardym jak stal trzeba byc :twisted:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2015, 18:50 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2074
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
No ja bym nie był taki mądry.
Miałem już parę razy w życiu wyjmowane ciała obce z oczu i to nie jest takie proste, jak piszesz z tym zamykaniem oczu.
Jeśli chodzi o wzrok, to radzę chuchać na zimne!

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2015, 20:34 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
ale niewiem dlaczego mam sie jakos bac nysa jechac , jak szyba jest z 86 roku czy inna :wink: to odrazu bym sie przesiadl do nowego transita

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2015, 20:49 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tomek - 100% racji. Tym tropem myślenia doszlibyśmy do stref zgniotu, hamulców, skończywszy na kierownicy i poduszkach powietrznych... :D Jak wsiadam do Nysy to nie myślę o tym w ogóle.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2015, 22:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
pamietam jak kiedys pijak wypadl z nysy , szybko niejechalismy :D krecil sie z tylu i dupa boczne II dzwi jakos dotknol :mrgreen: no i w rowie gosciu byl , nic sie niestalo wsiadam jedziemy dalej :wink: jestem hardkorem wtedy jeszcze niebylo to znane :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2015, 10:54 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Mi kiedyś na zakręcie otwarły się boczne drzwi pasażera, bo żona nie domknęła i babkę nimi strzeliłem co przy drodze stała.... Ale nic jej sie nie stało. Jeszcze ją ochrzanełem, że za blisko drogi sie znajdowała :) Na szczęście lakieru nie porysowała :)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 10:33 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2009, 19:51
Posty: 106
Lokalizacja: Pomorze
Ta szyba musiala byc wadliwa, albo uderzona gdzies wczesniej, lub tez traktowana bardzo wysoka temp. np. rozhartowana palnikiem,jak to na zlomie, bo szyby sie nie starzeja ani nie pekaja ot tak same z siebie ze starosci lub od slonca :) warunki atmosferyczne ani czas nie uszkodza szyb. Moje tez sa na sloncu wiele lat i nic im nie jest, nie pekla mi nigdy przy przenoszeniu. Ktos dal na to homologacje zreszta kiedys i dzialaly. Bespo byly dobre. Raz mi pekla przy przenoszeniu w rekach od tarpana ale to zahaczylem rogiem o drzwi stalowe.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 10:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
szkło się utlenia po pewnym czasie. zwróć uwagę na stare szyby okienne mają takie poziome kreski i nie widać przez nie wyraźnie

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 12:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2009, 19:51
Posty: 106
Lokalizacja: Pomorze
Upierac sie nie bede, ale Mam tez nyse 83r od nowosci w rodzinie, po ojcu dostalem, i ma fabryczne szyby do dzis, no i sa mocne,przejrzyste. Mam tez stare warszawy i nic sie z tymi szybami zlego nie dzieje, nawet przy przekladaniu itd. Tylko uszczelki gumowe niszczeja. Moje doswiadczenie nie kaze mi narzekac na szyby hartowane, nawet te kilkudziesiecioletnie. Moze poprostu jedne sztuki byly lepsze a inne gorsze. Niewidze sensu aby tak gleboko w to wnikac zreszta. Jak ktos chce i ma kasy duzo to zawsze moze sobie wymienic szyby na nowe przeciez, ale ja osobiscie zostane przy starych orginalnych.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 12:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
kaczka pisze:
szkło się utlenia po pewnym czasie. zwróć uwagę na stare szyby okienne mają takie poziome kreski i nie widać przez nie wyraźnie



pierdy sie utleniaja :twisted: :mrgreen: na powietrzu kupka utlenia się na zielono :D

kaczka to tak bo musialem napisac :mrgreen: nic negatywnego :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2015, 13:41 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Z szklarzem rozmawiałem kiedyś to wystawiona szyba w pionie siada czyli u góry robi się ciensza a u dołu grubsza (w przypadku szkła stosowanego w oknach i drzwiach) i jest to udowodnione lecz są to długie lata.

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net