Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:40


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 17 września 2017, 20:57 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Kolejny SZOK!

Idę dzisiaj wywalić śmieci, otwieram śmietnik i...

...ogromna sterta dokumentów z pewnej instytucji.

Niestety w Dobrodzieniu to nie jest pierwszy taki przypadek.

Parę lat temu po tym samym śmietniku walały się stosy dokumentów z pewnej ubezpieczalni.
Tam było wszystko! Adresy, numery kont bankowych, telefony, dane, kto ubezpiecza jaki pojazd, jaki dom czy nieruchomość i na ile...

Wcześniej w tym samym śmietniku tak dla odmiany dokumenty z pewnego banku - numery kont bankowych, adresy, pesele, informacje kto, ile, komu i tytułem czego wysyłał przelewy...

...gdybym był oszustem to mógłbym z takimi dokumentami okraść każdego mieszkańca swojej miejscowości z oszczędności życia...

W dwóch pierwszych przypadkach udałem się do dyrektora banku i szefa ubezpieczalni, ale tym razem zgłosiłem już przypadek organom ścigania.
Dzielnicowy był w szoku...
...a od jutra zajmie się tym pion kryminalny...

...a ja jestem w szoku widząc bezmiar głupoty tych urzędników, którzy wywalają do śmieci poufne dokumenty z danymi osobowymi!

Czy oni myślą, że jak wywali się jakiś dokument do śmieci to przestaje on istnieć? Czy oni są jaskiniowcami i nie znają takiego wynalazku, jak niszczarka?

Kiedyś paru dziennikarzy nabijało się z Jarosława Kaczyńskiego, że "nie ma własnego konta w banku i korzysta z konta mamusi", ale po tym, co zobaczyłem, to chyba pójdę w jego ślady - jeśli nie będę musiał to nie będę mieć konta - bo jaka pewność, że jakiś idiota nie wywali potem do śmietnika wydruków z moimi danymi???

Czy u Was w Waszych miejscowościach też są tacy idioci, czy taka głupota jest tylko domeną urzędników w Dobrodzieniu?

Bo gdybym był świnią to miałbym już poufne dane (adresy, zdjęcia, pesele, telefony, dane majątkowe, itp, itd.) większości mieszkańców swojej gminy...

SZOK!!!

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2017, 21:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
Dawniej gdy nie było niszczarek...
https://www.youtube.com/watch?v=s9in_2j3eEA

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 września 2017, 18:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
no ja też tak paliłem 8) - do stalowej beczki 20 litrowej wrzucałem swoje rachunki bankowe, faktury itp.
Pomiąłem każdą kartkę i tylko 1 zapałka starczyła... i jakoś się dało w 15 minut cały segregator spopielić... :mrgreen:

Tymczasem udałem się dzisiaj na komisariat...

...no i już wiem skąd wzięły się dowcipy o policjantach.
Gadałem z 2-ma śledczymi z pionu kryminalnego...
Na dzień dobry uznali, że:

1) to są śmieci prywatne bo wywalone do prywatnego (osiedlowego) śmietnika
(i nie ważne, że były na nich pieczątki państwowej instytucji itp)
Jeden z tych baranów powiedział, że "jego śmieci też tak samo wyglądają, bo też takie kawałki dokumentów wywala do śmieci".

2) są tak potargane, że niczego nie da się odczytać z tych pojedynczych kawałków
(tak, jak by nie dało się kawałków poskładać - czy te debile nigdy puzzli nie układały?)

3) nie znaleźli tam przeglądając to przy mnie w ciągu minuty ani jednej "informacji wrażliwej" (np peselu)

4) sam numer konta bankowego to jeszcze nic - bo na tej tylko podstawie nie da się nic złego komuś zrobić.

5) ciapek znalazł jakiś świstek z rokiem 2004 i powiedział, że to tak stare, że już i tak napewno nie ważne. I to nic, że inny papierek miał datę np 2015 (a dla mnie np jako historyka argument, że jakiś dokument ma kilka lat więc jest nieważny jest śmiechu wart)

6) oczywiście to sprawdzą i pójdą z tym do tej instytucji, ale dla nich to zwykłe zawracanie głowy...

Jak wychodziłem to jak stado sierot stali w dyżurce i gapili się na mnie kiedy wyjdę z budynku.
Pewnie zaraz po moim wyjściu wszystko wywalili...

Morał historii tej jest taki - jak następnym razem coś takiego znajdę to najpierw to posklejam, później pokombinuję, jaką kombinację operacyjną da się z tego sklecić, później wydymam wszystkich w to zamieszanych, a na końcu wszystko opublikuję np. w TVP INFO. A jeśli coś któryś z naszych "ciapulków gończych" będzie się mnie czepiać to go pociągnę na dno i opiszę dokładnie dzisiejszą sytuację - napewno go zdegradują do roli "krawężnika" albo do drogówki wywalą po czymś takim ;)

Przecież mając wgląd w dokumentację i korespondencję jakiejś instytucji, mogę na tej podstawie podszyć się pod kogoś z adresatów i wyłudzić odwołując się do tej korespondencji kolejne informacje... Bo na tej podstawie mam przecież wgląd jakiś już pobieżny w to, co się gdzieś dzieje, itp.
Myślałem, że to jest oczywiste dla naszych śledczych, ale cóż...

...przy takiej policji to powinno być u nas w Polsce, jak w Teksasie - masz problem to bierzesz karabin... :wink: i nie zawracasz sobie głowy "ciapkami" :mrgreen:


Cóż - nic tylko stwierdzić:

"Niech żyją nasze dzielne i groźne psy gończe"

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 września 2017, 18:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Pytanie tylko: po co? I cytując klasyka, ja tam wychodzę z założenia "róbmy swoje" ;) Czasem trzeba dać na luz i odpuścić, po co sobie krwi psuć i tracić czas i energię ;)

https://www.youtube.com/watch?v=pV2ojAEPd1U

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 września 2017, 20:26 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
Historyk1985 pisze:
... czy te debile nigdy puzzli nie układały?)...


No może właśnie układali... znaczy próbowali i na tej podstawie wydali taką, a nie inną ekspertyzę. :D

A tak bardziej serio, to obserwując Policjantów* to widzę że ta formacja ogólnie idzie w dobrym kierunku... tylko czemu tak wolno i czemu ciągle są takie jednostki (osobowe i organizacyjne), które potrafią skutecznie zniechęcić do postaw obywatelskich.

*) - Policjantki są natomiast najjaśniejszym promyczkiem nadziei... jeszcze ani razu nie spotkałem (nomen omen) "cipciowatej" Policjantki.

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 września 2017, 01:45 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wychodzi na to, że jeśli nie chce się robić własnego użytku z takich znalezisk, to najlepiej "sprzedać" temat mediom :roll:
Tak sobie bez żadnego zupełnie powodu pomyślałem, że ciekawie byłoby się dowiedzieć, czy któryś z policmajstrów ma kogoś znajomego w instytucji, z której pochodziła makulatura... :wink: Chyba, że faktycznie były tam same bezużyteczne dane :mrgreen:

Pilnuj tego pojemnika - może kiedyś trafia się śmieci z wydziału komunikacji :lol: :wink:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 września 2017, 15:08 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:15
Posty: 349
Historyk1985 pisze:
...przy takiej policji to powinno być u nas w Polsce, jak w Teksasie - masz problem to bierzesz karabin... :wink: i nie zawracasz sobie głowy "ciapkami" :mrgreen:

A co Ci te trzysta trzydziestki zrobiły, że się ich czepiasz :wink:

A poważnie podejrzewam, że nawet jeśli sprawę zgłosiłaby osoba, której dane znalazły się na śmietniku to chcieli by olać sprawę i zasugerować, że jeśli komuś to przeszkadza to można interweniować cywilnie...
Ciekawe co GIODO o takich wybrykach mówi.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 września 2017, 19:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
być może Dziwny Mag ma rację, bo dyrektorka tej instytucji zbyt bystra nie jest, ale ma parę "psiapsiułek" i nie mogę wykluczyć, że któraś z tych "psiapsiułek" jest mamusią lub ciocią tych "kryminalnych"...

Był jeszcze inny myk - białe BMW, które zastawiało całymi dniami drogę ewakuacyjną do bloków.
Były znaki (zakaz postoju powyżej 15 minut, a wóz stał tam parę dni na samym środku przejścia)
Miałem tego dość, bo np karetka by nie mogła wjechać albo straż...
Nie wiedziałem wtedy czyj to wóz.
Zgłosiłem to, przyjechał patrol, spisali kierowcę i... przestali interweniować, a BMW stawało dalej, a ciapulki nie chciały interweniować kolejnym razem... (jak zgłaszałem to prosili mnie o podanie nazwiska właściciela auta! - Debile?)
BMW należało do synalka dyrektorki tej instytucji jak się później dowiedziałem...
Jeszcze żeby było śmieszniej to naklejka na przedniej szybie była inna niż tablice rejestracyjne auta... i też jakoś ich to nie obchodziło...

Jak widać są u mnie równi i równiejsi wobec prawa...

Widocznie będzie trzeba donieść na policję na policję :wink:
I to nie przez komendę, ale przez powiat conajmniej :wink:

Niemniej jednak jestem optymistą i wierzę w to, że gdzieś w policji pracują osoby, które używają głowy do myślenia, a nie tylko po to mają głowę, żeby woda się do karku nie lała jak pada deszcz :mrgreen: :lol: :lol:

Szkoda mi tylko, że chciałem pomóc im w paru sprawach - być może by rozwiązali np zagadkę pewnego morderstwa z 1995 roku, ale jeśli natrafię na podobnych idiotów, to szkoda mi czasu i nerwów na nich, bo niezbyt profesjonalnie mnie potraktowali ostatnio...

Raz już i tak załatwiłem za nich sprawę - znalazłem osobę zaginioną (dużo przy tym miałem szczęścia - to fakt), ale gliniarze z Wrocławia stanęli na wysokości zadania i potrafili wykorzystać moje wskazówki - jak widać zdarzają się tam też fachowcy i się udało...

Niestety kadra w policji jest jak niepodpisana bombonierka - nie wiesz na kogo trafisz...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2018, 14:38 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2017, 14:06
Posty: 157
Lokalizacja: Ashford, Kent, UK
Pojazd: Żuk A151B
hej Historyk

Nawiazujac do Twojej historii z portal randkowego... :-) Kiedys tez sie zalogowalem dla powiedzmy "poogladania" zdjec :-) W profilu swoim opisalem siebie jako brzydal, grubas I nieudacznik ;-) - nie obrazajac nikogo.. Oczywiscie piekna I mloda Rosjanka zjawila sie szybko.. U mnie trwalo to szybko, bo po paru mailach juz rozmawialismy na temat kasy, ktora potrzebuje na wyrobienie wizy, paszportu, drobnych na to zeby do mnie przyjechac I mnie uszczesliwic :-) Poprosilem o dane konta, po jakims czasie napisalem, ze kasa wplacona, ze czekam.. Ona na to, ze nic nie przyszlo.. to ja znow ze ponowilem przelew, a w zalaczniku jpg zdjecie wykonania przelewu.. Rosjanka miala pewnie szerokie galy podczas otwierania zdjecia.. Przed oczami "jej" ukazalo sie zdjecie 3 panow, jeden drugiego dymal, a trzeci robil mu loda :-) hehe z napisem "money paid" hehe.. smialem sie z 5min jak to wysylalem.. O dziwo dostalem maila zwrotnego "hihi, good". Na tym milosc sie zakonczyla :-0 Pewnie ktos sie wkur, ze mu dupe zawracalem I na koniec to zdjecie.. Oj mowie Wam, mialem ubaw :-)

_________________
Niestety zachorowal na:
- Covid 19 ( moze )
- Zuk A151B 1982'
- Robur 2002A 1973'
- K750 military 1971'
- 3x Simson SR2 1959-60
- Komar 1969'
- Honda Spacy 125 1994'


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net