Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:46


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 maja 2016, 22:41 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Mam prośbę do znawców tematu Fiata 125p, tablic rejestracyjnych i radiowozów.

Może uznacie to za szaleństwo, że na podstawie tak kiepskich zdjęć chcę cokolwiek ustalić, ale do niedawna nie spodziewałem się nawet jakiegokolwiek zdjęcia/filmu na którym widoczny by był ten konkretnie Fiat 125p...
Znałem do niedawna ten samochód tylko i wyłącznie z opisu, tak, że już i tak jest jakiś postęp... ;)


Co to za auto i co o nim mi wiadomo?


1. W 1984 roku auto było nieoznakowanym radiowozem w dyspozycji MSW

2. Prawdopodobnie numery tablic rejestracyjnych tego Fiata to: WAE 938B
Auto zmieniało wiele razy tablice rejestracyjne, ale prawdopodobnie w wydziale komunikacji "wisiało" pod takimi numerami.
Kiedy tą pulę numerów przydzielano? I gdzie konkretnie na jakim obszarze administracyjnym (np. która dzielnica Warszawy)?

Czy jest jakakolwiek szansa, aby na podstawie tego numeru ustalić numer VIN?

Ciekawostka: wóz używał "operacyjnie" tablic z nieistniejących (jeszcze) puli numerów - np w 1984 roku używał "blach" z puli numerów, które miały być rozdzielane od: 01.01.1985 roku...
Fiat ten miał nawet przykręcone kradzione tablice rejestracyjne...

3. Na zdjęciach czarno białych auto ma kolor biały, ale w dokumentach archiwalnych opisany był jako: "Fiat 125p koloru jasnego..."

4. Rok produkcji tego Fiata to prawdopodobnie 1976. W dokumentach z 1984 roku pisano, że miał 8 lat

5. Był podobno "bardzo charakterystyczny" - na desce rozdzielczej była jakaś dodatkowa "lampka" - nie wiem, co to dokładnie mogło by znaczyć...

6. Przednie siedzenia miały zagłówki


Wiem doskonale, że na podstawie takich informacji naiwnością może wydawać się odnalezienie tego konkretnie samochodu, ale bardzo ważne dla mnie jako historyka jest dowiedzieć się cokolwiek nowego na temat tego auta i jego dalszych losów - po 1984 roku...
Przypuszczam, że prawdopodobnie może już fizycznie nawet nie istnieje, ale każdy "punkt zaczepienia" jest dla mnie ważny...

Jeśli znajdę kolejne informacje na temat tego Fiata, to uzupełnię je w tym wątku...


Załączniki:
01.jpg
01.jpg [ 188.91 KiB | Przeglądany 9524 razy ]
02.jpg
02.jpg [ 139.47 KiB | Przeglądany 9524 razy ]
03.jpg
03.jpg [ 124.01 KiB | Przeglądany 9524 razy ]
04.jpg
04.jpg [ 154.75 KiB | Przeglądany 9524 razy ]
05.jpg
05.jpg [ 184.48 KiB | Przeglądany 9524 razy ]
06.jpg
06.jpg [ 179.07 KiB | Przeglądany 9524 razy ]

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2016, 23:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Żadne auto operacyjne z MSW nie widnieje w cywilnym wydziale komunikacji - ani dawniej, ani dziś.
MSW miało swój niezależny odpowiednik "wk", do tego rozproszony do poziomu bodajże wojewódzkiego. Jeśli są dopełniane wszystkie formalności - każdy pojazd ma swoją ksiazkę, gdzie wpisuje się aktualnie używany numer. Poza tym znane sa przypadki, gdy dublowano cywilne tablice i na jednakowych numerach jeździł "prawdziwy" cywilny samochód - np zaopatrzeniowca GSu i drugi, operacyjny MSW...

Npdst tablic w tym przypadku nijak nie da się ustalić vinu - chyba, że gdzieś zachowałaby się wspomniana "książka" wozu.

"Bardzo charakterystyczny" 125p ??!! :shock: "Dodatkowa lampka" to mogła być dowolna kontrolka, to mogła być lampka do czytania mapy a'la biurowa... I to wszystko były normalnie dostępne luzem akcesoria, które kazdy mógł sobie zamontować...
Zagłówki też były od lat dostępnym aksesorium...

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2016, 00:09 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
obawiam się, że ten wóz albo został pocięty na żyletki już w 1985 roku, albo istnieje do dzisiaj gdzieś zamelinowany w formie "polisy ubezpieczeniowej" jakiegoś "ważniaka" z MSW...

Mogło być tak, że ktoś np "podstawił" innego - identycznie wyglądającego Fiata do kasacji, a tego schował dla siebie jako swoistą "polisę"...

Dlaczego tak sądzę?

W tym aucie powinny być "oficjalnie" ślady krwi lub inne ślady biologiczne ofiary pozostawione po zgonie w tym wozie, wgniecenia w karoserii powstałe na wskutek walki o życie... ale ja śmiem twierdzić, że cała sprawa związana z tym Fiatem to mistyfikacja i wóz jest "czysty"...

Gdyby np. po latach okazało się, że auto ma oryginalny lakier i tapicerkę i zero śladów krwi, DNA, wgnieceń na karoserii, to mogło by to chyba "wywrócić" całą sprawę, śledztwo, itd...


Co więcej - śmiem twierdzić, że zamordowanego wieziono innym autem. Najprawdopodobniej była to pomarańczowa Nysa - tylko tyle wiem...
...ale tutaj kolejne "ale" - czy jechał Nysą tylko w chwili uprowadzenia, czy może też w momencie, jak już nie żył... a jeśli nie - to jakim autem wieziono zwłoki w miejsce, gdzie je "oficjalnie" znaleziono?


Jedno jest pewne - conajmniej kilkanaście osób (albo raczej kilkadziesiąt), które były świadkami w tej sprawie zginęło w bardzo tajemniczych okolicznościach - w tym co najmniej 5 milicjantów (czyli "swoich"). Okazywało się, że np zawodowi nurkowie lub rybacy topili się w rzeczce, którą by dziecko przeskoczyło, kogoś rozjechały 2 TIR-y jadące całą szerokością drogi, ktoś inny się powiesił, choć podobno nigdy by takiego czegoś nie zrobił, ktoś zmarł na chorobę na którą nigdy nie chorował...
Wszyscy powiązani z tą właśnie sprawą...

Skoro likwidacja tylu osób była "wykonalna" i wszystko uznano za "nieszczęśliwe wypadki", to "zamelinowanie" jakiegoś samochodu wydaje się być banalnie proste...

Nawet jeśli auto nie miało by być wykorzystane wprost w ewentualnym procesie, to jednak sama świadomość istnienia takiego "dowodu rzeczowego" w "czyichś" łapach była by chyba dostatecznie jasno brzmiącym przekazem: "ZAMKNIJ MORDĘ" dla pewnych osób...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2016, 00:17 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
"dodatkowa lampka" była chyba właśnie lampką jak to określiłeś "do czytania mapy". Podobno była na tyle charakterystyczna, że świadek "poznał bezbłędnie auto w trakcie oględzin". Te zdjęcia powyżej są właśnie z tych oględzin w trakcie "wizji lokalnej"... świadek oglądał kilka podobnych Fiatów 125p i miał wskazać ten właściwy... Bez chwili zastanawiania się wskazał danego Fiata...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2016, 16:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
jeśli chodzi w tym przypadku o Popiełuszkę zamordowano go najpewniej w Puszczy Kampinoskiej a zwłoki przewieziono do włocławka i tam utopiono. Chyba, ze ojciec kumpla-leśniczy tamze był swiadkiem w tych dniach jakiegos innego zabójstwa. z puszczy zwłoki na bank wyjechały fiatem.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2016, 18:28 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 06 stycznia 2016, 19:54
Posty: 75
To śmierć nie nastąpiła na skutek samouduszenia na skutek specjalnego skrępowania księdza w taki sposób, że jego ruchy zaciskały pętlę na szyi? Możesz przybliżyć co widział ojciec kumpla?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2016, 19:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
podpytam się przy okazji.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2016, 23:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
No to zgadliście wszyscy w 100%, choć nie podałem ani nazwiska, ani dokładnej daty np 19 X 1984, że chodziło o ks. Popiełuszkę...


Co do sposobu związania Popiełuszki ( mam zdjęcia z materiałów IPN - kadry z filmu "Ksiądz"). To się nazywało "kołyska" albo "kolebka". Pętla samozaciskowa na szyi i związane z tyłu ręce i nogi. Każda próba ruchu rękami lub nogami powoduje zaciskanie pętli...



To dziwne, ale w IDENTYCZNY sposób związano innego księdza i zamordowano. To było już po 1989 roku.
Koniec listopada 1998 roku w jednej z parafii w Dobrodzieniu. W piwnicy na plebanii znaleziono zmaltretowane zwłoki ks. proboszcza Bolesława Szymańskiego związane w taki sam sposób.

"Oficjalnie" sprawcą morderstwa miał być były ministrant "T". Ukradł starego Hyundaya należącego do zamordowanego księdza i policja ścigała go po całej Polsce. Wreszcie gdzieś tam się "T" rozbił i go złapali, przyznał się do morderstwa i poszedł siedzieć... Niby banalnie proste - były ministrant chciał okraść plebanię, ale go ksiądz zaskoczył i "złapał na gorącym uczynku" więc go zabił...
"T" jako ministrant znał układ pomieszczeń, więc wybrał jedyne niezakratowane okienko do piwnicy, bo wiedział, że ona ma połączenie z resztą budynku - to był koronny argument przeciwko "T".

...ale jakoś nikt się nie zastanowił nad jednym "ale". Na plebanii znaleziono 3 kominiarki, które nie należały do księdza, ani "mordercy". Więc do kogo?
"T" przecież 3 głów nie miał - tylko jedną i to niezbyt podobno rozgarniętą.

Skoro "T" poszedł okraść plebanię, to dlaczego "na wierzchu" znaleziono pełno nieruszonych pieniędzy? Kościół był w trakcie remontu i ksiądz miał pod ręką gotówkę, która miała być na materiały budowlane... ale nikt tej kasy nie zabrał... Z plebanii podobno "zniknęły" tylko kanapki, które ksiądz jadł na śniadanie i kluczyki do auta...

Jak młody smarkacz (około 18) był by w stanie ogłuszyć dorosłego faceta, obezwładnić, związać w bardzo skomplikowany sposób i zawlec daleko po schodach do piwnicy?


Zastanawiałem się nad tym, czy np głupi gówniarz nie włamał się na plebanię i zamiast zwędzić parę rzeczy, nie natknął się na zwłoki księdza..., wpadł w panikę i chciał uciekać jak najdalej, bo wiedział, że będzie na niego... Mógł spłoszyć nawet prawdziwych morderców... A przyznał się, no bo przecież aby dostać krótszy wyrok można się przyznać... Wystraszony groźbą "dożywocia" nastolatek może się przecież przyznać do wszystkiego i nawet "wbić sobie w łeb" całą historię, byle by tylko pan prokurator dał mu spokój...

Jakoś nikt nie badał takiej wersji...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2016, 00:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Moje podejrzenia i "spiskowe teorie" w sprawie śmierci ks. Szymańskiego można by uznać za "mało prawdopodobne", ale w TVP Historia oglądałem pewien serial dokumentalny:

"Listy gończe" odc. (28) "Śmierć po kolędzie" TVP 2012

W niedzielę 22 I 1995 roku zamordowano ks. Zenona Kilan w parafii w Ludwikowicach gmina Nowa Ruda

Jak oglądałem ten program, to zszokowały mnie podobieństwa tego mordu z morderstwem w Dobrodzieniu...

Może się mylę, może wszystkie te sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego, ale:

Oba morderstwa dokonano o tej samej porze roku, wieczorem, w stosunkowo krótkim okresie - odstęp 3 lat...

Taki sam sposób związania zwłok - "kołyska"

W Obu przypadkach nic nie zginęło z budynku plebanii - tu i tu pieniądze leżały "na wierzchu". (tutaj np. prokuratura wykluczyła z tego powodu motyw rabunkowy)

W Ludwikowicach widziano 3 osoby podejrzanie się zachowujące w okolicach plebanii (w Dobrodzieniu były 3 kominiarki)



No dobrze, ale gdzie jest Nowa Ruda, a gdzie Dobrodzień? Przecież to jakieś 200 km odległości?
Racja, ale w Ludwikowicach znaleziono w tamtym czasie po(d)rzucone skradzione wcześniej rzeźby z różnych kościołów - jedna z tych rzeźb prawdopodobnie skradziono pod Częstochową (Dobrodzień był wtedy w woj. częstochowskim) - niestety nigdy tej informacji o pochodzeniu tej rzeźby nie potwierdzono...

Sprawę morderstwa w Ludwikowicach umorzono podobno jeszcze w 1995 roku. Morderstwo w Dobrodzieniu to 1998 rok. Wątpię więc, aby ktokolwiek próbował w jakikolwiek sposób zestawiać obie sprawy...


...a żeby związać kogoś w taki sposób, to chyba też nie każdy, kto buta umie zawiązać, potrafi tak człowieka perfidnie powiązać, aby z każdym ruchem coraz mocniej się zaduszał...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2018, 22:57 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Dzisiejsze wydanie Teleexpresu z 19 października 2018:

https://www.youtube.com/watch?v=K2kLKu5m34I

...i kadr z widokiem z oględzin samochodów Fiat 125p w czasie "procesu toruńskiego". Kadru z rzutem na przód tego wozu jeszcze nie widziałem, bo nie był dotychczas publikowany

PS - powiem tylko tyle, że pojawiły się ciekawe, nowe informacje w sprawie morderstwa w Dobrodzieniu w listopadzie 1998 roku... Na razie tylko tyle mogę podać...


Załączniki:
02.jpg
02.jpg [ 163.88 KiB | Przeglądany 8698 razy ]

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2018, 23:42 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
HEJ ZARAZ! - CZY WY WIDZICIE TO, CO JA NA TYM ZDJĘCIU???

Z którego to może być rocznika Fiat 125p???

Na załączonym obrazku Fiat ma na grillu znaczek FSO
Fiaty 125p produkowane od 1982 roku, miały z tego, co wiem znaczek FSO

Wcześniejsze miały znaczek "POLSKI FIAT".

Według materiału z "procesu toruńskiego" z 1985 roku samochód, którego używał kpt. Grzegorz Piotrowski - był to: "Fiat 125p koloru jasnego z 1976 roku".

czyli powinien mieć oryginalnie na grillu znaczek "POLSKI FIAT", a nie "FSO"

Owszem - krzywa (połamana?) atrapa grilla może świadczyć o tym, że grill był wymieniany po 1982 roku, ale tam między 1976, a 1982 rokiem była masa innych niuansów...

Według Was - z którego roku to może być Fiat na tym zdjęciu? I na jakie niuanse warto zwrócić uwagę podczas oglądania filmu?

Podobno w trakcie modernizacji zniknęła wkładka zamka w klapie bagażnika ok 1983 r, no i listwy boczne się jakoś zmieniały... Co jeszcze?

PS - gdyby okazało się, że Waldemar Chmielewski wskazał podczas oględzin nie ten samochód, który był dalej dowodem w procesie, to by nieźle sprawę to mogło wywrócić 8)
... a historia zna trochę takich przypadków, jak jednostka policyjna "Archiwum X" poprzewracała różne śledztwa "do góry nogami :wink:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 października 2018, 23:02 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Widzę rozmyty, słabej jakości kadr jakiegoś fiata z połamaną (?) atrapa albo nawet bez środkowego jej elementu... A rzekomy znaczek nie przypomina ŻADNEGO FABRYCZNEGO emblematu.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2018, 07:49 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
nie wiem jaki jest rocznik auta ale lampy swiateł postojowych z kierunkowskazami mają czernione ramki - to początek lat 80-tych. Wcześniej (76r) były "chromowane", błyszczące.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2018, 10:07 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 19:24
Posty: 209
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: Škoda 105l '82
Fotele z przedniego kadru przypominają już te późniejsze z FSO 125p, przetłoczenia na pasie przednim również FSO'owe, nie takie jakie były w '76 (załącznik). Zauważyłem, też brak anteny w podszybiu :wink:
Do identyfikacji rocznika polecam : http://fiat125p.pl/hist.html


Załączniki:
125p'76.jpg
125p'76.jpg [ 218.69 KiB | Przeglądany 8648 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2018, 20:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
WOW - WIELKIE DZIĘKI ZA WSZELKIE INFORMACJE!!!


Będę szukał dalszych kadrów filmu z tym autem.


Jeszcze jedno moje takie spostrzeżenie.
Ten samochód miał być "koloru jasnego" - prawdopodobnie jasnożółty (bardzo jasny odcień)...

Ten film, z którego pochodzą kadry jest czarno-biały, ale wiele innych filmów ze śledztwa jest kolorowych...

Zastanawiam się czy to nie przypadek. Bo przy czarno-białym filmie można zrobić łatwe oszustwo i postawić na placu same białe Fiaty 125p i jeden np. jasnożółty. Wszyscy na placu będą widzieć, że jeden wóz jest inny (żeby wiedzieć "że to ten trzeba wskazać"), ale na filmie będzie to tak wyglądało, jakby wszystkie auta były jednakowe i zasady rzetelności śledztwa zostały zachowane...

Wiele filmów (np z wyłowienia zwłok ks. Popiełuszki) jest słabej jakości materiałem VHS - inne są dużo dużo lepsze... Ciekawe też czy to nie przypadek...


Rocznik tego wozu jest dla mnie kluczowy!!!

Dlaczego???

Kpt. Grzegorz Piotrowski na procesie w 1985 r. tłumaczył się, że najpierw planował zastraszyć i pobić Popiełuszkę, ale wóz był tak zdezelowany, że zaczął się psuć i dlatego spanikował i go zabił i wrzucił do wody. Tłumaczył, że wóz był zajechany bo "miał 8 lat i był starym gratem". Ale inny kierowca z MSW, który jeździł tym wozem powiedział o tym Fiacie "nie taki znowu grat". I mam to na piśmie 8)
Jeśli wóz nie miał 8 ale np. 2 lata - to już powinna to być jakaś różnica jeśli nawet "w ciemno" miało by się oceniać jego kondycję :wink:

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net