Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:46


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 października 2016, 22:03 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
Zabrałem się za porządki w warsztacie, bo czasu nie za wiele i szkoda go tracić na szukanie narzędzi po skrzynkach. Najbardziej irytuje mnie kiedy po kwadransie poszukiwań jakiegoś klucza znajduje go przy zostawionej robocie np. pod szmatką :evil:

Myślałem o zakupie gotowego wózka warsztatowego - takiego z szufladami, ale po pierwsze mam pilniejsze wydatki, a po drugie nie znalazłem nic co by mi odpowiadało. Miałem trochę zachomikowanego materiału - jakieś profile, płyty i inne przydaśki, więc DIY!

Na chwilę obecną zrobiłem bardzo solidną ramę na dużych kołach. Niestety nie wszędzie mam ułożoną kostkę brukową, a chcę swobodnie przemieszczać się z warsztatem pomiędzy budynkami. Na ramę dam blat z płyty odzyskanej z podłogi naczepy. Pod blatem (1,6m/0,8m) planuję półkę na migomat i szuflady na narzędzia. Szuflady chciałbym wyłożyć jakimś miękkim materiałem, w którym będę mógł powycinać otwory na konkretne narzędzia i nie specjalnie mam pomysł co zastosować. Fajnie było by, gdyby materiał miał warstwy w różnych kolorach, tak żeby po otworzeniu szuflady od razu było widać czego brakuje. Może jakieś grube karimaty?
Ogólnie, jeżeli macie jakieś super patenty na organizacje narzędzi w szufladach to ja proszę o fotki, linki, pomysły, póki się jeszcze przy tym nie narobiłem :)

A się rozpisałem...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 lutego 2018, 12:59 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 lutego 2018, 12:23
Posty: 2
Też muszę się zabrać za uporządkowanie narzędzi w warsztacie, bo coraz trudniej mi cokolwiek znaleźć.

_________________
Atmo


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 lutego 2018, 19:04 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
kubamytab pisze:
Pod blatem (1,6m/0,8m) planuję półkę na migomat i szuflady na narzędzia.


Szafka? Toć to meblościanka, albo szafa do zabudowy ;)

kubamytab pisze:
Szuflady chciałbym wyłożyć jakimś miękkim materiałem, w którym będę mógł powycinać otwory na konkretne narzędzia i nie specjalnie mam pomysł co zastosować. Fajnie było by, gdyby materiał miał warstwy w różnych kolorach, tak żeby po otworzeniu szuflady od razu było widać czego brakuje. Może jakieś grube karimaty?


W pracy niektóre wozy narzędziowe mamy właśnie z wkładkami z pianki poliuretanowej dwuwarstwowej (dwukolorowej). Zazwyczaj kupujemy gotowe wózki, w których standardowe rzeczy są we wkładkach z tworzywa sztucznego, to co dodatkowe jest przez dostawce rysowane i planowany jest lay-out z optymalnym ułożeniem narzędzi, a później pianka idzie do wycinania. Jak jest nowe i czyste to wygląda to bardzo profesjonalnie.

Coś takiego - http://www.sklep-arkom.net.pl/pl/n/8

Jakby to miało być bardzo DIY - to może bardzo twarda pianka tapicerska - możesz jakieś nielubiane łóżko rozebrać ;), którą od góry dałoby się zakolorować.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net