Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:48


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 stycznia 2010, 13:27 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
A zaczęło się w temacie o modelach "Kultowe Auta PRLu", że też badziewie :wink: - Dziwny Mag


wszystko badziewie , jak przykladowo wspomnialem o tej gazecie automobilista , to wspolpracuje z niemiecka oldtimer markt , i jak kupilem niemiecka oldtimer markt a kiedys tam za jakis rok kupilem w polsce automobiliste to te same artykuly byly przetlumaczone z niemieckiego na polski i juz nietak bogato opisane jak to w niemieckiej gazecie tylko jakos na skroty :!: i mniejsza ilosc zdjec :? oni patrza aby wepchac cos na rynek i juz , a kolekcja tych aut powinna sie nazywac auta panstw socjalistycznych.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 19:20 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
< nysa - service > pisze:
tylko niepotrzebne byly te dderowskie auta , jezeli kolekcja nosi tytul auta PRL to PRL , mielismy wlasna motoryzacje ale...


ale nie zrozumiałeś do końca tytułu tej kolekcji :D Tomku
To są auta które śmigały po polskich drogach w czasach PRLu :)
poza tym ta kolekcja opiera sie o producentów modelików którzy już wypuścili np kolekcję aut DDR itd .
I nie stękaj już tak na motoryzacje NRD bo mi słabo jak czytam negatywy z twojej strony :(
pozdravki


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 19:30 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
niechce zebys myslal ze juz tak negatywnie jestem nastawiony do dderowskiej motoryzacji , ale co oni mieli takiego ladnego ? przyznaje ze trabant to sympatyczne auto sami nawet kiedys mielismy trabanta i jest 100 razy lepszy od malucha ! a ciezarowki ddru to byly podobne do rosyjskich gazow , tak ze niewyrozniala sie ta motoryzacja tak jak nasza :wink: dderusow slaba strona byla elektryka w tych autach czy motorach dosyc sie przy tych simsonach i mz nagrzebalem. No trzeba lubiec dana motoryzacje ja jej tak nielubie i nawet modelikow w skali 1:43.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 19:36 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tomek, nie ma co rozpaczać, jakby nie patrzeć chyba bardziej popularne są Trabanty i WArtburgi, i wiadomo, że dzięki nim wydawnictwo chciało osiągnąć większą sprzedaż. Polskie auta też są. I ja się z tego cieszę, a co do automobilisty, to artykuły z Oldtimer Markt wcale nie uważam za "przystępne", bo są nastawione na wykrywania wad i usterek kupowanych pojazdów, no ale to miała być gazeta dl aNIemców, oni są czuli na takie rzeczy. A artykuły o polskich i zagranicznych samochodach pisane przez redaktorów automobilisty są naprawdę ciekawe :) A jak chcesz, aby na rynku była gazeta tylko o polaskich autach, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął takądrukować :) Od razu mogę powiedzieć, ze będę stałym prenumeratorem i mogę wspomóc na ile mogę :) ale nie oszukujmy się, mimo wszystko patrząc na wszystkich ludzi interesujących się zabytkową mototryzacją, naprawdę niewielki procent (aczkolwiek wciąż rosnący) stanowią ludzie interesujący siępolską mototryzacją :(

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 19:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
zobacz gazeta niemiecka to taka gruba wypelniona full artykulami widac ze chce im sie pisac , a polski automobilista to kiszka cienka i na dodatek artykuly z niemieckiej oldtimer markt sa przetlumaczone i odchudzone :? to jest badziewie , niemowie o tym tlumaczeniu lacznie z adoptacja fotek itd, ale chodzi mi oto niech chociaz ten automobilista bedzie gruba gazeta, no mam nadzieje ze to w przyszlosci sie zmieni , temat o tych autach 1:43 wiec gazety nabok.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 20:48 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Tomek, do jasnej cholery! :mrgreen: :lol:
Co ty chcesz porównywać :?: :?: :?: :!: :!: :!: Niemiecki rynek oldtimerowy, z dobrze ponad 40-50 letnim doświadczeniem z polskim, dopiero tak naprawdę się rozwijającym, który większą aktywność przejawia raptem od ciut ponad 10 lat...?
Tekst, że "Automobilista" tylko przedrukowuje i skraca artykuły z OM to juz w ogóle przegięcie 8) Jest jedne artykuł co numer tłumaczony - i tyle. Weź porównaj pierwsze numery "Automobilisty" z obecnymi... Że jest mało o polskich autach - może i tak. Ale trudno żeby w każdym numerze zadowolić kazdego miłośnika zabytkowej motoryzacji. "Zabytkowa motoryzacja" - pojęcie bardzo rozległe... a warto chyba zaznaczyc, że w czasie, gdy Automobilista się cały czas rozwija, to wystartowały i po 1-3 numerów padły cztery inne tytuły traktujące o zabytkowej motoryzacji.
No.... :wink: :peace:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 21:01 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
no dobra z tym doswiadczeniem niemcow co do starej motoryzacji to sie zgadzam , maja porzadek w tym wszystkim :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 21:32 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Co do rynku, to Mag ma rację - tutaj dopiero początek, i w zasadzie sa dwa pisma:Automobilista o starszych i Classic Auto bardziej o youngtimerach. Poza nimi to raczej mizeria. Pamietam jak w 2002 czy 2003 wszedłem do angielskiego kiosku (coś jak nasz empik) i dosłownie nie wiedziałem co kupić! O starych autobusach kilkanascie tytułów, o czerwonych Doubledeckers'ach kilka, kilka tytułow o Morganie, kilka o Roverze, kilka o Landroverze! Benthley, SS/Jaguar to już nawet nie liczyłem... O starych motorach, rowerach - no doslownie ze sto tytułów tylko w jednej branży - i wszystkie grube na jakie 100 stron albo i więcej, solidne księgi A4 formatu.
Rynek jest u nich już unormowany, mają tradycję jakiej u nas jeszcze długo nie będzie...
Ale z drugiej strony, powiem Wam, że mam wszystkie numery Automobilisty, od 1999 do końca 2008, i wszystkie Classic Auto do końca 2009 - I ANI JEDNEGO WIĘCEJ NIE KUPIĘ!!!
Nie wiem czy to ja się zestarzałem czy oni już piszą tylko by pisać. by wydać następny numer i cokolwiek na nim zarobić... Bo ciekawych rzeczy tam coraz mniej. Na początku małe cienkie pisemko (Automobilista), nawet dość prymitywnie wydane, ale widać że tworzone z pasją, ze znajomością tematu, z fachową wiedzą. A teraz? Coraz to kolejny numer to coraz więcej "zapchajdziur" by zapełnić miejsce.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 21:52 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
tak samo wiecej tego niekupie , kiedys nawet napisalem list do tej redakcji zeby napisali na temat nysy bogato , BOGATO to odpowiedzi niedostalem , i zapraszalem ich nawet domnie na sesje zdjeciowa :x

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 22:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No co tu dużó mówić. Ja nie kupuję każdego numeru automobilisty, tylko te "ciekawe" dla mnie, i musze przyznać, że kiedyś rzeczywiśćie było wiećej ciekawych artykułów. Teraz też się zdarzają ,ale już rzadko... classic auto jakoś nmi nie podchodzi, czasem zajrzę, ale bez fascynacji :D
A jeśłi chodzi o rozwój polskiej prasy motoryzacyjnej(zabytkowej motoryzacji) to dfaktycznie kiepsko jest jeszcze. W Polsce najbardziej jest rozwinięta prasa telewizyjna czyli telegazety :D Niestety takie społeczeństwo... :/ A jak pomyślę, że nie napisali o Nysach jeszcze, tak jak mówisz Tomek bogato, ze szczegółami, to mi się słabo robi, ale się uspokajam, że mi to niepotrzebne, inni stracą. Komu mogę podaję link do naszego forum i gadam o Nysach, aż za dużo :D ostatnio koleżanka mi powiedziała, że wyglądam na człowieka, który woli Nysę niż ludzi...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 22:09 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
no i nawet na tym tvn turbo kiche nagrali o nysie i zuku , szkoda gadac.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2010, 22:50 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Zaraz, zaraz... jak to szło...? :roll: Już pamiętam!
DWÓCH ZGORZKNIAŁYCH TETRYKÓW
:devil: :devil: :devil: klo
:rotfl:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2010, 07:47 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:58
Posty: 43
Lokalizacja: Kraków
Pewnie narażę się, ale trudno.

Cytuj:
zobacz gazeta niemiecka to taka gruba wypelniona full artykulami widac ze chce im sie pisac , a polski automobilista to kiszka cienka

i dodaj, że 90% materiału to reklamy lub płatne artykuły reklamowe


Cytuj:
Nie wiem czy to ja się zestarzałem czy oni już piszą tylko by pisać. by wydać następny numer i cokolwiek na nim zarobić... Bo ciekawych rzeczy tam coraz mniej. Na początku małe cienkie pisemko (Automobilista), nawet dość prymitywnie wydane, ale widać że tworzone z pasją, ze znajomością tematu, z fachową wiedzą. A teraz?

Nie, nie objaw starości a rosnących wymagań. Wiesz na dany temat coś, z każdym numerem Twojej wiedzy przybywa, a nowych wiadomości już raczej nie i wyciągasz wniosek, że w czasopiśmie nic nie ma. Zapominasz jednak o tym, że oprócz Ciebie, bądź co bądź, z każdym rokiem starszego, gonią młodsi czytelnicy, którzy na dany temat nie wiedzą nic lub niewiele i też kiedyś muszą chwycić bakcykla. Nie można zacząć od encyklopedii! Być może brakuje pisma z górnej półki, dla tych co już coś wiedzą, ale zapytaj się sam i sobie odpowiedz ilu jest takich, którzy kto kupią. Przełoży się to na cenę tego wydawnictwa.


Cytuj:
kiedys nawet napisalem list do tej redakcji zeby napisali na temat nysy bogato

No właśnie. To takie nasze, polskie. Niech KTOŚ coś wreszcie zrobi. Ktoś, to znaczy kto?
Tak się skłąda, że tak jak w normalnym życiu ktoś to znaczy ja, każdy z nas. Weź zbierz materiały, napisz, zrób zdjęcia, wyślij. Jest dużą szansa, że wydrukują. Tak się składa, że większość hobbystycznych pism tak działa!!! Działając na swoim małym podwórku, pokaz co i jak robisz, czym się pasjonujesz, nie czekaj na innych. Chcesz o nysie? Napisz!
Te formułę stosuję. Moje materiały w Automobiliście mogliście przeczytać (kto chciał ten czytał). Kolejne niebawem. Mogłem czekać z założonymi rękami i czekać aż wreszcie opublikują! Tylko co mieli publikować?

O Nysach wiecie sporo. Jeśli nie jedna osoba to dwie mogłyby zebrać swą wiedzę w całość i okrasić zdjęciami Nys, o których tak chętnie piszecie tu na forum. Może zamiast klepania w klawiaturę i czekania na gwiazdkę z nieba zabrać się do roboty? :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2010, 09:52 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
reklamy i ogloszenia ale mozna z nich czerpac duza wiedze , konserwacje zbiornikow, warsztaty itd , reklamy sa wazne w srodowisku milosnikow starej motoryzacji , roznego typu preparaty do konserwacji , to wszystko niejest jakims spamem bezuzytecznym.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2010, 17:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Ja kiedyś kupowałem też automoblilstę, ale teraz stwierdzam, że dla mnie więcej ciekawych info jest w classic auto. Nie przeczę - automobilista jest dobrą gazetą, ale wydaje mi się, że "spoczęli na laurach" ostatnio.Stare numery częściej o woele przeglądam niż te ostatnie. Niestety...

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net