Dzisiaj jest 29 marca 2024, 11:33


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 lutego 2010, 16:02 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 813
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
kupił to ktos już? co o tym sadzicie? :)

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lutego 2010, 16:39 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Jakby ktoś nie kojarzył o co chodzi:
http://www.sklep.polskaniezwykla.pl/748 ... boczy.html

Ja zasadniczo omijam wszystko to, gdzie mogę zobaczyć "Mikiciuk": "Smaku książce dodają komentarze Patryka Mikiciuka – znanego telewizyjnego dziennikarza motoryzacyjnego, współtwórcy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, człowieka młodego ale bardzo dobrze zapoznanego z tematyką dawnej motoryzacji."
Moim zdaniem to ani znany, ani muzeum, ani zapoznany... chyba że to był ironiczny przytyk wydawcy, w co raczej wątpię. No ale to tylko moje zdanie.
Poza tym myslę, że po zbiór zdjęć za 29,32PLZ to lepiej udać sie do naszego forumowego Zawo. Przynajmniej wybierze te, które zainteresują kogos, a nie te, które i tak w większości są znane z netu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lutego 2010, 16:42 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
dziwny mag mi kupil ta ksiazke mial ja w rekach niech sie wypowie.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: książka
Post: 11 lutego 2010, 18:21 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 lipca 2009, 15:51
Posty: 34
Lokalizacja: Legionowo/Głuchołazy
Witam kolegów właśnie dzisiaj wziąłem do ręki po raz pierwszy tę książkę kilkukrotnie ją przejrzałem i mam mieszane uczucia.Po pierwsze format to nie to co chciałem żeby było.Po drugie mało zdjęć Żuka A03 i nnnych Żuków smutków słaby opis techniczny.Po trzecie motocykle mnie nie interesują więc dział na temat motocykli jak dla mnie nie potrzeby .Mało zdjęć polskich ciężarówek( np. Lublin51, nie było Stara 25 ).Co do Mikiciuka , znam gościa tylko z programu, który prowadzi i mnie się podoba, ja do niego nic nie mam a jego wiedzy nie mam prawa kwestionować. Ogólnie książkę oceniam na 4-, i tak myślę, że po jakimś czasie, jak mi się przeje to ją sprzedam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 02:58 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Simon - nie "sęp" klo :wink: Trzeba wspierać rodzime wydawnictwa, żeby wydawały coraz to lepsze książki :D
W mojej ocenie - warto kupić ten album za 30 zł- ale przede wszystkim dla fotografii.
Jest całkiem sporo zdjęć nieznanych nawet starym wyjadaczom internetu :) W tym ładne zdjęcia N57 :wink:
Ogólnie z czystym sumieniem to można album polecić miłosnikom motocykli tylko - wszyscy inni będa mieli niedosyt.
Część o motocyklach jest najbardziej rozbudowana i z konkretnymi opisami. Cała reszta to dużo zdjęć, trochę ogólnikowego tekstu, w tym dużo powtarzanych niby-anegdotek... Poza częścią motocyklową -spory dystans do tekstu, delektować się zdjeciami - i jest ok :) O Żuku jest z 5 stron, w tym 2 o A08 (i można odnieść wrażenie, ze był produkowany seryjnie...). O Nyskach - trochę więcej - ale tych starszych. O 521/522 -jedna strona.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 12:20 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
Ja również polecam! Flanker- jak to mało zdjęć Żuka smutaska? chyba żartujesz! ja się nie spodziewałam tak ciekawych i że aż tyle stron zostanie poświęconych tematowi dostawczaków. Polecam ogromnie.


Dla malkontentów - można zrobić idealną, 5000stronnicową publikację "ideał" o wszystkim... ale gwarantuje, że nie będzie w cenie podręcznika do polskiego w podstawówce...

Simon(z góry mówię, że nie piszę żeby Cię obrazić tylko odpowiadam na Twoją wypowiedź)- chyba najlepiej krytykuje ten co nic nie robi, osobiście jestem wielkim fanem Pana Mikiciuka, lubię jego programy, nie podskakuje i nie sram żarem przed telewizorem kiedy gdzieś palnie jakąś gafę (mam nadzieję, że Ty też nie). Bez Niego w TV w ogóle nie zobaczyłbym polskich autek...a w legendach, zwłaszcza tych najnowszych są jedne z najlepszych zdjęć ogólnie w TVN Turbo a muzyka jest wręcz idealna. Sam wiem, że Jego wiedza jest naprawdę spora, zresztą jak ktoś się naoglądał tyle różnych autek to nie ma prawa nie mieć wiedzy. Trzeba po prostu wiedzieć, że kreci program dla wszystkich, komercyjny, nie dla całkowitych ortodoxow- I W DODATKU ZNAWCÓW NAJCZĘŚCIEJ JEDNEJ MARKI. Zakładam, że jakbym miał przepytywać wszystkich cwaniaczków którzy tak ochoczo jadą po Mikiciuku poczynając od motoroweru ryś a kończąc na ciężarówce żubr to właściwie wszyscy bo polegli. Bo każdy ma tą swoją dziedzinę i jak wychwyci jakiś błąd to obrazu wielkie halo. Nie wiem po co te docinki o Jego muzeum, że tam rzeźby stoją- jak ktoś nie jest na bieżąco, to nie wie że kolekcja coraz lepiej wygląda pod względem oryginalności i ciekawych eksponatów. Najlepsze jest to, że te samochody, może nie najlepsze (coraz lepsze), ale praktycznie wszystkie na chodzie. A "lud krytykujący" powinien myślę zajrzeć do swojej szopy gdzie stoją porozbierane na części "projekty". Nie ma to jak krytykować sposób wypowiadania się, najlepiej jakby mówił pod dyktando. Calm down.

Takie moje zdanie, mam do tego prawo, tak jak Ty do swojego:). Nie chcę tu rozpętywać żadnej wojny, bo wszyscy pasjonujemy się tym samym, tylko czasem warto się zastanowić co się mówi. Wiele razy czytałem już te wszystkie złośliwe docinki na jego temat "O- małykciuk! Znawca" ale we wrzawie wypowiedzi nie dało się nic powiedzieć. Pozdr!

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 20:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lutego 2010, 10:15
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Książkę przedmiotową nabyłem jakiś czas temu.
I jest całkiem fajna. Generalnie Pan Mikiciuk to użyczył tam fizjonomii na okładkę (i pewnikiem % zgarnął) oraz napisał wstępy do rozdziałów zaś samą książkę napisał Adam Zakrzewski.

Generalnie za ten pieniądz to wydaje mi się że warto nabyć do podręcznej biblioteczki.

a jak ktoś szuka więcej informacji to http://www.polskie-auta.pl/
jest też ciekawą pozycją.

_________________
Szukał Nysy znalazł Wartburga :-) trzy cylindry dwa takty...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 21:48 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Jak fotki inne niż te z neta to kupuję. Tak jak Przemo pisze-może być-tak i ja ją biorę.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2010, 16:27 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2010, 16:11
Posty: 11
Lokalizacja: Dębica
hm...obiektywnie wypowiedzieć się nie moge na temat tej pozycji ponieważ są tam zdjęcia moich 2 pojazdów.
Ale uważam że jest to jedna z lepszych pozycji na ten temat na rynku. i jeszcze za takie pieniądze. Raczej warto.

_________________
Il Piu Bello Del Mondo


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 października 2010, 07:57 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 października 2010, 07:53
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Witam wszystkich Forumowiczów,

tak się szczęśliwie złożyło, że książka mojego autorstwa "Auto-Moto PRL" trafiła do finałowego etapu w konkursie na Książkę Historyczną Roku 2010 organizowanym corocznie przez Instytut Pamięci Narodowej, Telewizję Polską i Polskie Radio.

W konkursie przyznawana jest nagroda czytelników, czyli Internautów oddających swój głos na dany tytuł.
Byłbym wdzięczny, gdybyście mogli wspomóc "Auto-Moto PRL" swoim głosami ;)

Głosować można codziennie od 4 do 31 października 2010 roku. Każdego dnia można oddać jeden głos z każdego komputera.
Żeby oddać więcej głosów należałoby w opcjach przeglądarki internetowej wykasować pliki cookie, otworzyć ponownie stronę z konkursem oraz podać inny adres mailowy ;)

Liczy się łączna liczna głosów. Z poprzednich edycji konkursu wynika, że tytuł który zwyciężał zdobył łącznie ok. 1800-2000 głosów, czyli ok. 100 głosów dziennie.

Głosujący mają szansę na nagrody przewidziane przez organizatorów:
W każdym tygodniu trwania konkursu dla czytelników, spośród wszystkich osób, które oddadzą ważne głosy w danym tygodniu, zostanie losowo wybranych 10 uczestników konkursu. Wszystkim wybranym uczestnikom zostanie wysłane pytanie konkursowe na adres e-mail wskazany podczas głosowania. Uczestnicy, którzy w ciągu 2 dni od dnia otrzymania pytania konkursowego, prześlą poprawną odpowiedź na adres wskazany w e-mailu (otrzymanym wraz z pytaniem konkursowym) zostają laureatami Konkursu dla czytelników. Każdemu z laureatów zostaje przyznana jedna nagroda.

Głosować można na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl. Głos należy oddać na 1 z 10 książek w każdej z dwóch kategorii: książka naukowa oraz popularnonaukowa, gdzie "Auto-Moto PRL" znajduje się w kategorii popularnonaukowej.

Będę wdzięczny także za rozpropagowanie informacji o konkursie i możliwości głosowania na "Auto-Moto PRL".

Proszę zatem o wsparcie i pozdrawiam,
Adam Zakrzewski


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 października 2010, 12:31 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
zakrzes pisze:
...Instytut Pamięci Narodowej, Telewizję Polską i Polskie Radio...

No w istocie doborowe towarzystwo... Zwłaszcza ten "Instytut"!
Znaczy się jeśli dobrze zrozumiałem to książkę będzie można potem kupić w Muzeum Powstania Warszawskiego i pod "Wędrownym Krzyżem".
Czy coś mi sie pomyliło?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 października 2010, 19:55 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 października 2010, 07:53
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

rozwiewając wszelkie wątpliwości i uprzedzenia polityczne zaznaczam, że IPN oraz "Wędrowny Krzyż" nie mają i nie miały nic wspólnego z moją książką ;)

Spokojnie można głosować, a wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych podczas głosowania służy tylko i wyłącznie do ewentualnego kontaktu w przypadku zdobycia nagrody przez głosującego. Nie jest to równoznaczne ze zgodą na założenie teczki w IPN ;)

Zapraszam zatem jeszcze raz do głosowania na "Auto-Moto PRL" na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl

Pozdrawiam,
Adam Zakrzewski
zakrzes


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2010, 17:23 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Książka jest świetna, polecam! :)

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2010, 17:32 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Książka jest super, zgadzam się, ale czemu nie ma w niej nic o autobusach?

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2010, 17:33 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 września 2010, 19:26
Posty: 536
Lokalizacja: Sulejów
Pojazd: Pannonia T2 1962
Tak, też żałuję, że nie mogłem przeczytać tam o ''ogórkach'' :D

_________________
Pannonia T2 - 1962


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net