Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 11:04


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakup żuczka
Post: 24 listopada 2010, 21:04 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
Witam panowie cały czas się zastanawiam nad kupnem bądz to żuka blaszaka osobowego bądz VW T3 i nie wiem co wybrać za żukiem przemawia cena kupna i utrzymania za VW hmm nigdy nie miałem to nie wiem , żukiem śmigałem benzynowym blaszakiem i z plandeką w pracy oraz dieslem też blaszakiem który sprzedałem jakiemuś pasjonatowi (może jest tu nawet na forum osoba która kupiła żuka w mysłowicach w komisie "rondo" ,pomarańczowe cudeńko).Panowie i mam to was pytanko czy tym smochodem mozna podróżować wakacyjnie (jakieś trasy po europie) nigdy o tym wczesniej niepomyslałem jak miałem blaszanki które to służyły mi do przewozu jakiś gratów za $ .Proszę doradzcie coś co kupić ile kosztuje itp , z góry dzieki za odpowiedzi , jeżeli temat jest w złym dziale to proszę o przesunięcie modera lub admina


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 21:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
czesc ,

w sumie to na dalsze wyjazdy mozesz benzyniakiem jak tez dieslem jechac zalezy co lubisz bardziej i to jest odp. Kazdy z dwuch rodzaji silnikow wymaga dokladnego ustawienia jak tez serwisowania , wiadomo w dieslu mniej czynnosci , a niemieckie auto no to wiesz jakie jest wsiadasz i jedziesz zwykly dupowoz , ktorym dama w dlugich paznokciach tez pojedzie , na dodatek w szpilkach :x :? i co jeszcze wazne przy uzytkowaniu zuka to niemozesz miec mysli typu jak sie cos zepsuje ze to odloze na pozniej czy cos :? majac takie auto zreszta wiesz bo miales , remonty na biezaco robic i smigasz trasami belgia , anglia , berlin , warszawa :) no i smarowac zuka trzeba , im czesciej tym lepiej :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 21:22 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
W przypadku aut tego typu i w tym wieku - to już tylko stan danego egzemplarza i własne sympatie decydują... :D Nie da się powiedzieć że jeden czy drugi jest na pewno lepszy.

P.S. W Żuku jest mimo wszystko łatwiejszy dostęp do silnika :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 21:28 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
Panowie bo nie widzę (może nie umię znaleść ) tematu podróży ogólnie wakacyjnych itp jak to jest na forum VW ,ale o co mi chodzi jak sobie radzicie (o ile ktoś tak podróżuje) ze spaniem w busach bo jak woadomo T3 ma westfalię i temu mu pochodne czy ktoś ma jakieś wyposażenie kempingowe na samochodzie itp rzeczy , oczywiście nie mysle tu o jakimś kampingu na ramie żuka albo tego tupu budowlach tylko o zwykłej blaszance i udogodnieniach podróżnika


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 21:38 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
Jeśli to ma być taki wakacyjno-podróżniczo-przygodowy pojazd to ja szukałbym Nyski:). Czasem trafi się okazję:
http://allegro.pl/nysa-towos-522-i1293438525.html
http://allegro.pl/nysa-512-towos-roczni ... 36585.html
Oczywiście jeśli szukasz klasyka.

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 21:43 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
a dlaczego nyski co za nią przemawia i z tego co wiem to ciężko w niej o diesla no i chyba o zadbany egzemplarz (a może się mylę) ,co prawda śmigałem tak ze w pracy nyską w 1992 roku 3 biegową 8 osobową , ale dlaczego lepsza od żuczka to nie wiem a chętnie się dowiem
no i ta cena mnie zaszokowała http://allegro.pl/nysa-522-nie-mercedes ... 59951.html


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 21:47 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
pony tez niemial na mysli ze lepsza nysa , podsónol ci tylko tak nyske :wink: ja tam nyse mam the good old nyssan 8) :D

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 21:55 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 21:39
Posty: 301
Lokalizacja: JW
Jeżeli chodzi o komfort i o jakość to oczywiście Volkswagen wygrywa , na pewno nie zepsuję się tobie tak jak Żuk na każdym zakręcie , no ale ja bym wybrał Żuka mimo wszystko , na pewno nie zapomniane wrażenia i wakacje będą z udziałem Żuka :D :roll:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 22:08 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
zuk nysa tarpan , jaki masz sentyment do danego auta to sie liczy , ja mam sentyment do nysy bo juz jako maly lepek moglem z ojcem w trasy jezdzic. Miales kiedys zuki milo wspominasz no to zuka kup.Polskie auta sie niepsuja , polskie auta wymagaja wiekszej obslugi i serwisow jezeli ja od wlasciciela dostaja to techniczne swoja prostota przezyja dupowoz elektroniczny :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 22:14 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
no panowie nie wiem cz VW T3 to akurat taki nie psujący się wóz w końcu był produkowany od 1979 do 1991 roku czyli najmłodsze egzęplaże maja po 20 lat ,jedynie co mnie martwi to brak jakiegokolwiek wypozazenia campingowego w zukach i nysach a mo,ze ktoś ma coś w tym stylu i sie może pochwalić a moze znacie jakieś ciekawe linki z wypraw żukami nysami po europie i nie tylko ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 22:30 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 września 2009, 21:11
Posty: 333
Lokalizacja: Kalisz
http://www.podrozeksztalca.com/azja2008.htm

_________________
Jeśli wierzysz, że się uda, znajdziesz każdą "nieosiągalną" część!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 23:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Sati pisze:
Jeżeli chodzi o komfort i o jakość to oczywiście Volkswagen wygrywa , na pewno nie zepsuję się tobie tak jak Żuk na każdym zakręcie , (...)

Powiedział, co wiedział :rotfl: :wall:
Nie porównujemy padniętego sztrucla z super zachowanym egzemplarzem, tylko dwa różne auta w podobnym stanie technicznym :D

@stasiu - przejrzyj w wolnej chwili całe forum - sporo było o camperach czy podróżach.
Żukiem camperem dużo podrużuje inny nasz forumowicz - oskar
KLIKNIJ TUTAJ

Kilka innych tematów które mogą Cię zainteresować:
http://forum.polskiedostawczaki.pl/temat-vt49 ... ght=camper

http://forum.polskiedostawczaki.pl/temat-vt58 ... ght=camper

A do wstawienia jakiegoś materaca, łózka i powieszenia szafki nadaje się każdy "bus" :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2010, 23:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Dokładnie - do żuka materac dmuchany na pake, i ew, coś, gdzie będziesz trzymać rzeczy, żeby się nie walały po pace (jakaś skrzynka, czy cuś takiego) no i typowe rzeczy do "obozowania" ;) Tkaie warunki polowe :) - najciekawsze :D
No i zanim wybierzesz sie w podróż to Zuk musi być przejrzany od A do Z nasmarowany w 100%, sprawdzone/wymienione plyny, przeczyszczone to i owo ;)
To co napisałe <nysa-service> to świeta prawda - konserwacja, bieżące naprawy a tak prosta konstrukcja jak Żuk na pewno dłuuugo wytrzyma :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2010, 10:20 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 21:39
Posty: 301
Lokalizacja: JW
Dziwny Mag pisze:
Sati pisze:
Jeżeli chodzi o komfort i o jakość to oczywiście Volkswagen wygrywa , na pewno nie zepsuję się tobie tak jak Żuk na każdym zakręcie , (...)

Powiedział, co wiedział :rotfl: :wall:
Nie porównujemy padniętego sztrucla z super zachowanym egzemplarzem, tylko dwa różne auta w podobnym stanie technicznym :D

@stasiu - przejrzyj w wolnej chwili całe forum - sporo było o camperach czy podróżach.
Żukiem camperem dużo podrużuje inny nasz forumowicz - oskar
KLIKNIJ TUTAJ

Kilka innych tematów które mogą Cię zainteresować:
http://forum.polskiedostawczaki.pl/temat-vt49 ... ght=camper

http://forum.polskiedostawczaki.pl/temat-vt58 ... ght=camper

A do wstawienia jakiegoś materaca, łózka i powieszenia szafki nadaje się każdy "bus" :wink:


Nawet super zachowany stan może ci się popsuć :D
Nie zawsze ale może , ale widać ludzi co jeżdżą po Polsce i Europie Żukami czy Nyskami ja ich podziwiam :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 listopada 2010, 10:58 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Nawet super zachowany stan może się popsuć - jak najbardziej tak - tylko że bez znaczenia już wtedy jest, czy to Żuk, VW, Ford czy Mercedes (itd. itp.) :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net