Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 18:21


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 grudnia 2010, 21:40 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 27 grudnia 2010, 21:04
Posty: 4
Lokalizacja: WA-WA
witam, jestem nowy na forum i witam wszystkich! Dostałem od mikołaja żuka strażackiego (*82) i muszę go ogarnąć.
Kiedyś miałem sporo trabantów, jednak od tamtego czasu minęło kilkanaście lat i odzwyczaiłem się od obsługi takich urządzeń. Jak włączyć nagrzewnce? Wciskając klawisz z wiatraczkiem nic się nie dzieje, przesuwając cięgło mniej więcej na środku deski rozdzielczje też nic, włąściwie nie można go przesunąć w żądną stronę. Z przodu są dwa nawiewy z wiatrakami i na pace dodatkowy, czy ogrzewanie działa na wszystkie nadajniki ciepła? Nie mam instrukcji i pytania mogą wydawac się głupie, ale muszę dojść do podstawowych spraw w żuku.

pozdr


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2010, 23:02 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2010, 20:44
Posty: 280
Lokalizacja: Krakow
W moim nieco nowszym Zuku (92 r.) sa dwa przelaczniki - po lewej od nagrzewnicy na pace, po prawej od obu przednich. Jesli wiatraki nie chca ruszyc, sprobuj poruszyc je recznie. Jesli nie pomoze, sprawdz bezpieczniki.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2010, 12:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Wiatrak to mały pikuś. Jeśli cięgno od ogrzewania nie chce się ruszyć to znaczy, że najprawdopodobniej zapieczony jest zawór nagrzewnicy. Można go samemu zregenerować, tylko w zimie wypadałoby mieć garaż, żeby paluchy nie odmarzły :D
Jeszcze zależy w jakiej pozycji zawór się zapiekł - zamkniętej czy otwartej. Jeśli otwartej to pół biedy, w zimie i tak zawsze jeździ sie na włączonym, więc po prostu naprawisz wiatraczki i do wiosny. Jesli sie zapiekł w pozycji zamkniętej no to jeśli chcesz mieć ogrzewanie musisz zdemontować zawór, co się wiąże z wylaniem płynu chłodniczego, wyczyścić i rozebrać zawór, potem znów złożyć go do kupy zamontować i oczywiście wlać płynu chłodniczego..

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2010, 15:14 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 27 grudnia 2010, 21:04
Posty: 4
Lokalizacja: WA-WA
dzięki, zapiekło się dokładnie na środku. Dobra dam sobie spokój z ogrzewaniem, na razie muszę go odpalić, bo gdzies ma przebicia na kablach WN.
Odpaliłem sprzęt, i rozruszałem suwak od ogrzewania, w której pozycji ma grzać po prawej czy lewej? Czy tylne ogrzewanie na pace jest połączone z przednim?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2010, 16:39 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No to musisz wyczaić, ja nie wiem, jak to jest w Żukach, rusz w jedną stronę, otworz maskę pomacaj przewód od nagrzewnicy, albo nagrzewnice czy cieple są. :) Nie wiem, jak to było w Żukach, wiem, że w pierwszych Nysach ogrzewanie przód/tył włączało się osobno, a potem razem.
Sprawdź, czy po przesunięciu suwaka wsyztskie nagrzewnice robią sie ciepłe czy tylko przednie :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net